+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Stacyjka + starter
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stacyjka + starter  (Przeczytany 7806 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yasiu01
Gość



« Poniedziałek, 09.01.2006, 17:28:39 - NIEPRZECZYTANA »

Mam taki problem:
 
  Kupilem auto od goscia, ktory zamontowal sobie odpalanie ze startera. Kluczyk przekrecam do momentu zaswiecenia sie kontrolek, a zaplon, ze startera zamontowanego w innym miejscu. Prawie wszystko jest ok. Musial cos namieszac. Gasze silnik, wyciagam kluczyk, a moge wszystkie urzadzenia (swiatla, nawiew itp. :) ) wlaczyc.
  Wiem, wiem .. wystarczy pamietac o wylaczaniu wszystkiego i kwita. Tyle, ze zonka juz dwa razy przez nie wylaczenie czegos rozladowala akumulator :((

Da sie cos zrobic, procz dobrej pamieci? Cos z plusem minusem? Czy musze sie meczyc?

Dzieki wszystkim za wszelkie sugestie w temacie.
Zapisane
kosnet Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Ibiza '96 1.9D - silnik 1Y

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 09.01.2006, 20:42:07 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, ja też sobie zamontowalem taki starterek w mojej ibizce, ale z tego względu , że stacyjka mi sie pomału kończy a nie uśmiecha mi się kupować nowej za 300zł ;), a więc sprawdz jak masz ten starter podłączony, na pewno koleś który Ci go podłączał załączył zamiast tylko plusa i minusa do starteraz coś jeszcze, więc zobacz ile przewodów odchodzi od tego przycisku startera, powinny odchodzić tylko 2, jeśli nie odchodzą dwa, to weź odepnij wszystkie przewody od tego startera i po kolej zwieraj tylko dwa kabelki aż Ci rozrósznik nie zakręci, jeśli zakręci to znaczy że są to te kabelki które powinienes podpiąć pod starter

pozdrawiam
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 09.01.2006, 22:34:26 - NIEPRZECZYTANA »

Tego motywu z kabelkami mozna się nauczyć na filmach...... :D
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

kosnet Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Ibiza '96 1.9D - silnik 1Y

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 09.01.2006, 22:45:00 - NIEPRZECZYTANA »

hehe, no dokladnie, jak w starym amerykancu jakims ;) , hehe, tylko pamiętaj, mają być 2 kabelki ;)

pozdro
Zapisane

yasiu01
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 10.01.2006, 15:37:17 - NIEPRZECZYTANA »

Dzieki za porade .. zaraz zagladam na kabelki.
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 26.02.2006, 18:23:51 - NIEPRZECZYTANA »

Czy pamiętacie jakie to były kolorki tych przewodów i czy moglibyście napisać, bo też zamierzam takie coś sobie założyć. Pozdrawiam
 :ok:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Stacyjka + starter
Skocz do: