+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Ibiza 6L 1.8t bjx problem z EVAP i SAI ??
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ibiza 6L 1.8t bjx problem z EVAP i SAI ??  (Przeczytany 1664 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pieterr Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: z okolicy
Samochód: Ibiza FR 1.8T

« Piątek, 28.08.2015, 20:43:17 - NIEPRZECZYTANA »

Samochód jak w temacie.
Samochód dopóki chodzi na ssaniu wyje z "podgrzewacza spalin" czyli ..., z tego co się dowiedziałem od systemu SAI. Poczytałem troche i na różnych forach piszą że w takim przypadku wystarczy wymienić zawór w tym podgrzewaczu (ok.250 w ASO na zamówienie bo nawet w PL nie mają, śmieszne jak dla mnie) bo prawdopodobnie się z... i jeśli będzie dalej tak chodził to w końcu padnie pompa pneumatyczna od niego a to już ponad tys. zł.
Miał już ktoś z forum taki przypadek i rozwiązywał w sposób który podałem ?? Na innych forach (akurat nie seata) opisywali jak wywalić całkowicie ten system ale to już dość duża ingerencja a poza tym opisywali dla innego kodu silnika 1.8t a w bjx może być inaczej.

Druga sprawa to błąd P0441 i świecący przez to check. Znalazłem że w tym przypadku nie trzeba kupować całego filtra z węglem aktywnym bo to koszt ok. 400zł, tylko wystarczy rozebrać filtr, wysuszyć ew. wymienić węgle i gąbki ze środka i spowrotem szczelnie zamknąć. Robił ktoś już taki zabieg ?? Aha no i gdzie w ibizie 6L jest ten ... filtr bo w leonie jest jak na dłoni a tego ani nie widać, ani w żadnej instrukcji nie opisują gdzie to znaleźć  :o
Pomoże ktoś ??
 Słownictwo!
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 31.08.2015, 08:47:54 wysłane przez KYS » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Ibiza 6L 1.8t bjx problem z EVAP i SAI ??
Skocz do: