Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [Ibiza 99-02] Otwieranie klapy siłownikiem  (Przeczytany 6681 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jasiu Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Ibiza '00 AGR

« Niedziela, 30.09.2007, 14:19:19 - NIEPRZECZYTANA »

Moje rozwiązanie jest inne niż stosowane w Ibizach. Gdy włączymy siłownik, klapa odskakuje i poprostu ją podnosimy (bez użycia klamki - możemy za nią złapać oczywiście). Przekręcanie kluczyka w zamku nie daje żadnego efektu. Po zatrzaśnięciu klapy, aby ją otworzyć znów uruchamiamy siłownik i klapa odskoczy ponownie.

1. Kupujemy siłownik klapy. Ja kupiłem na allegro http://www.allegro.pl/search.php?string=si%C5%82ownik+klapy . Cena około 45zł + przesyłka.

2. Podczas czekania na przesyłkę mamy do zrobienia dosyć czasochłonną rzecz. Musimy upiłować w zamku jeden "cypek", aby klapa nie łapała na "pierwszy zamek". Dzieje się tak gdy za słabo zamkniemy klapę. Jeśli tego nie zrobimy to przy uruchomieniu siłownika, klapa nadal będzie trzymać na tym "pierwszym zamku".
[postaram się jak najszybciej wrzucić foto jak to wygląda po operacji]

3. Gdy przyjdzie już paczka możemy sprawdzić przed montażem czy wszystko działa. Proszę się nie martwić hałasem jaki wydaje, ponieważ po złożeniu wszystkiego hałas jest minimalny.

4. Znajdujemy miejsce na założenie urządzenia. Przy moim sposobie przykręcamy je na jedną śrubę, ale według mnie wystarczy.




5. Kolejną rzeczą jaką robimy jest prowadzenie przewodu. Masę oczywiście przykręcamy do jakiejś śrubki. Natomiast przewód plusowy musimy poprowadzić do wnętrza auta. Ja wybrałem lewą stronę stojąc za autem. Najpierw wyciągamy przewód przy rogu szyby. Następnie przez miejsce na kostkę od grzania szyby. Zdejmujemy gumkę na przewody pomiędzy klapą a karoserią i próbujemy "wyjść" przewodem przez ten otwór. Teraz już pójdzie z górki. Zdejmujemy w środku odpowiednie plastiki i prowadzimy kabelek.

6. Teraz wystarczy podłączyć pod przycisk i otwieramy bagażnik ze środka auta. Ja poszedłem trochę dalej i podłączyłem siłownik do nowo zakupionego centralnego zamka i otwieram bagażnik przez przytrzymanie przycisku na pilocie. Pamiętajcie, że w takim wypadku konieczne jest zastosowanie przekaźnika, ponieważ siłownik ma dość duży pobór prądu.

Jak będę miał czas wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia ułatwiające pracę.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 13.11.2007, 22:23:30 wysłane przez the_ozyrys » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» [Ibiza 99-02] Otwieranie klapy siłownikiem
Skocz do: