Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Parujący reflektor w Toledo II 1.9TDI 1M  (Przeczytany 2823 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
konradw Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Łomża
Samochód: Toledo II '99 1.9TDI 110KM

« Wtorek, 10.04.2018, 21:25:40 - NIEPRZECZYTANA »

Witam serdecznie, po ostatniej zimie mam problem z parowaniem przedniego reflektora od strony kierowcy. Mam wrażenie, że to przez pryskanie go odmrażaczem do szyb. W poprzednich latach tak nie parował :/ Co ciekawe z drugiej strony, od strony pasażera reflektor jest suchutki. Nie musi w ogóle padać, wystarczy że w nocy będzie wilgotniej i następnego dnia z rana auto wita mnie kompletnie zaparowanym reflektorem z kropelkami wody w środku. Zgodnie z radami na kilku forach wyjąłem żarówkę od światła mijania żeby reflektor odparował, auto wystawiłem na słonce i na jakieś pół godziny włączyłem pozycyjne. Reflektor odparował w 100%, woda zniknęła, reflektor znów był w pełni przejrzysty ale wystarczyło to do pierwszej wilgotnej nocy... Podobno w reflektorach są jakieś odparowniki, ale nie mam bladego pojęcia gdzie on jest w Toledo II 1.9TDI 1100KM 1M rocznik '99. Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić w którym miejscu są te odparowniki?
« Ostatnia zmiana: Środa, 11.04.2018, 01:00:03 wysłane przez konradw » Zapisane
Patryk23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza, 1,9 TDi

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 10.01.2019, 08:07:02 - NIEPRZECZYTANA »

Ja od kilku sezonów stosuję produkty stąd https://www.ucando.pl/k/odmrazacze-do-szyb-i-zamkow/U251603 i z moimi lampami nic złego się nie dzieje. Może lampa, która paruje była wymieniana? Często właśnie zamienniki mają takie problemy. Ewentualnie mogła powstać jakaś nieszczelność, albo zatkać się ten otwór który umożliwia odparowanie. Najlepiej by było gdybyś wyciągnął lampę i dokładnie ją obejrzał, czasem nawet niewielkie uszkodzenie może robić spore problemy.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 10.01.2019, 09:55:57 - NIEPRZECZYTANA »

Patryk23 uważaj z tymi reklamami...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Parujący reflektor w Toledo II 1.9TDI 1M
Skocz do: