Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z układem kierowniczym w Cordobie 94  (Przeczytany 5294 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szabemar
Gość



« Piątek, 10.08.2007, 12:24:55 - NIEPRZECZYTANA »

Od pewnego czasu mam problem z jazdą Cordobą '94 1,6 ABU ze wspomaganiem. Przy skręcie w lewo coś mi "bije" w kierownicy. Jest to takie cykliczne "tąpniecie" co 90 stopni. Zastanawia mnie dlaczego tylko przy kręceniu w lewo. Nie jest to może zbyt uciążliwe, ale nieźle mnie wpienia :zakrecony: . Gdzie szukać usterki??? Sprawdziłem już krzyżak w kolumnie kierowniczej i łożyska górne amorków. Niby są OK. Czyżby coś z maglem??? Różne magiki już to oglądały i żaden nie jest w stanie w 100% powiedzieć mi co to jest.
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #1 - Piątek, 10.08.2007, 14:53:14 - NIEPRZECZYTANA »

a moze poprostu zaczyna zdychac przegub w lewym kole, ktoras roleczka sie wysypala i blokuje przy kreceniu,  skrec kola otworz okno i sluchaj lewego kola.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
szabemar
Gość



« Odpowiedz #2 - Sobota, 11.08.2007, 10:58:11 - NIEPRZECZYTANA »

Nie obstawiałbym na przegub, bo jak stoję w miejscu to też to mam, przy kręceniu na sucho. Mam informacje, że to krzyżak przy maglownicy, co wy na to?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #3 - Sobota, 11.08.2007, 18:33:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "szabemar"
Nie obstawiałbym na przegub, bo jak stoję w miejscu to też to mam, przy kręceniu na sucho.

Przegub byłoby słychać zarówno podaczas jazdy jaki i postoju.

Cytat: "szabemar"
Mam informacje, że to krzyżak przy maglownicy, co wy na to?

Hmm to dlaczego słychać tylko przy skręcaniu w lewo? :niewiem:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
szabemar
Gość



« Odpowiedz #4 - Czwartek, 17.04.2008, 10:53:49 - NIEPRZECZYTANA »

Rozwiązałem ten problem. Wierzcie mi w Lublinie to chyba nie ma dobrego mechanika. Umią wciskać tylko ciemnotę - "maglownica do roboty". Wziałem tatkę wsadziłem do kanału, macał, macał i wymacał. Dociągnął śruby na "cybantach" trzymających maglownicę i problem się skończył. Dobrze, że ktoś kogo niby zwą mechanikiem nie zrobił mi regeneracji maglownicy, bo pewnie przy jej montażu też by śruby dokręcił i by przeszło, ale niewątpliwie skasowany bym był za regenerację. A tak wyszło mnie to dwa browary.
Zapisane
Tubaa Mężczyzna
"Nie, nie. Prędkość była OK, tylko zakręt trochę c
Świeżak
Offline Offline



Skąd: k/Tarnowa
Samochód: Cordoba, '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 04.03.2012, 13:46:46 - NIEPRZECZYTANA »

Podepne się. W mojej cordobie raz przy małym serwisie po podniesieniu auta do góry okazało się, że jest walnięta guma osłaniająca lewy drążek kierowniczy (przy maglownicy). Stan drążka pod gumą wskazywał na to, że jeździłem z tym już dłuższy czas. I niestety, są tego efekty, jest znaczy luz na kierownicy, a i na samej listwie (bez wspomagania), jak złapać za drążek to można całą listwą ruszać góra-dół. A wszystko przez jedną gume za 20 złotych. Może ktoś będzie mógł mi pomoć, czy w tej maglownicy są jakieś tulejki które można wymienić, badź jeszcze jakieś cuda i inne czary (sprawdzone) by skasować luz na kierownicy? I pytanie, jaka była by cena regeneracji bądź nowej maglownicy (seat cordoba 1.4 '97 bez wspomagania). Za wszelkie info wielkie dzięki :)
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 04.03.2012, 17:04:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Tubaa
jaka była by cena regeneracji bądź nowej maglownicy (seat cordoba 1.4 '97 bez wspomagania)
allegro prawde powie...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Tubaa Mężczyzna
"Nie, nie. Prędkość była OK, tylko zakręt trochę c
Świeżak
Offline Offline



Skąd: k/Tarnowa
Samochód: Cordoba, '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #7 - Środa, 14.03.2012, 15:54:54 - NIEPRZECZYTANA »

wiem co to allegro i opcja szukaj.... Ale zadałem też inne pytanie dotyczące kasowania tego luzu.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Środa, 14.03.2012, 16:01:04 - NIEPRZECZYTANA »

jezeli listwa jest skorodowana a pewnie jest skoro pojawil sie luz to tylko regeneracja lub wymiana, czary tu nie pomoga
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Problem z układem kierowniczym w Cordobie 94
Skocz do: