+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Seat Ibiza IV 2009 1.4 86km - porada
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seat Ibiza IV 2009 1.4 86km - porada  (Przeczytany 5511 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Daamin99 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza / 2009 / 1.4 86KM

« Niedziela, 17.04.2022, 06:37:40 - NIEPRZECZYTANA »

Cześć,

Jako że mam na oku Seata Ibize IV 2009 z silnikiem 1.4 86KM, proszę o porady na co zwrócić uwagę przy zakupie auta z tym silnikiem.

Naczytałem się o Piston Slap/braniu oleju, ale czy w tym roczniku i w tym silniku ten problem występuje? Jakie są jego objawy, czy taki dźwięk będzie słychać dosyć wyraźnie ?

Od właściciela uzyskałem informację, że leje olej Castrol 10W40. Nie słychać stuków oraz puknięć na zimnym jak i ciepłym silniku.
Jedynie słychać takie terkotanie jakby ktoś wrzucił papierek, do środka. To samo przy włączeniu klimatyzacji, która działa i chłodzi. Dodatkow powiedział, że w rurze prowadzącej do tłumika pojawiła się dziura, którą postanowił uszczelnić taką obejmą. Ale troszkę czarnego (suchego) nalotu jest w tym miejscu. Czy to terkotanie może być wina tej rury? Dodatkowo do wymiany będzie uszczelnienie przy pół osi, wymiana korka  spustowego od skrzyni biegów (widać lekkie wycieki, ale są to mokre plamki bez widocznie skraplajacego się oleju) Do wymiany też rozrząd.

Dajcie żyć , jeśli napisałem coś źle. Byłoby to moje 2 auto w życiu  ;D
Zapisane
dzidch2 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: IBIZA 6J , 1.4 16 BXW

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 26.04.2022, 16:04:43 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli chodzi o piston slap to u mnie najlepiej go słychać podczas jazdy w momencie dociążania silnika (przyśpieszanie) i klikanie przygasa w momencie odpuszczania gazu (hamowania ślinikiem). mój ma zrobione prawie 200k ale leje 5w30 i w sumie mimo tego piston slap nie bierze oleju. Jeśli chodzi o klimę to sprężarka trochę hałasuje tzn . po prostu jak już napompuje ciśnienie i czuć zimne powietrze to ją troszkę słychać.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Seat Ibiza IV 2009 1.4 86km - porada
Skocz do: