+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wycieki oleju
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wycieki oleju  (Przeczytany 24157 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
markov Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lublin/Warszawa
Samochód: była Iza jest MPK

« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 26.11.2007, 11:32:11 - NIEPRZECZYTANA »

ehh maja ibi traci płyny ustrojowe :'(  plamy na chodniku coraz większe... chyba do znachora trzeba jechać... :'(

Napisano: Sobota, 24.11.2007, 00:06:46


Pierwszy etap pozbywania się wycieków, temat na dziś płyn chłodniczy diagnoza-nieszczelność na trójniku; leczenie-dokręcenie zacisków na przewodach; wskazania-obserwacja czy nie ma nawrotów choroby ;)
Zapisane
zoltar83 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Nasielsk
Samochód: Leon '00 1.9 TDI AHF

« Odpowiedz #16 - Sobota, 17.01.2009, 17:31:12 - NIEPRZECZYTANA »

Nie jestem dobry w mechanice, ale doskonale wiem, że wycieki oleju to nic dobrego. I tu pytanko co takiego w moim silniczku tak brzydko wilgotnieje olejem ( olej nie kapie, ale co wytrę to po jakimś czasie znowu się pojawia) Co to za element, bo nie wiem i jaki będzie koszt ewentualnej wymiany, naprawy? Auto jak w profilu

Z góry dzięki za odpowiedzi  ;D





...już wiem co to za część i czemu jest zaolejona. Jest to chłodnica oleju, natomiast zaolejenie wynika z nieszczelności oringu - naprawa jest mało problemowa i tania (należny wymienić ów nieszczelny i nieszczęsny oring)

P.S. Podobno niektórzy zalecają zamianę chłodnicy od silnika ARL - jest ponoć miej awaryjna
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 18.01.2009, 00:59:18 wysłane przez zoltar83 » Zapisane

płyń pod prąd  - z prądem płyną same śmieci...
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 25.10.2009, 15:11:10 - NIEPRZECZYTANA »

Wczoraj wymieniałem świece na NGK i przy trzeciej była niemiła niespodzianka, świeca była upaćkana w oleju. Pozostałe suche, co to może oznaczać, jakaś nieszczelność? Znajomy twierdzi, że tak czasami się zdarza, że komuś mogło się przypadkiem nalać przy poprzedniej wymianie. Nie zauważyłem, żeby auto pracowało inaczej - macie jakieś sugestie?
Zapisane

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #18 - Niedziela, 25.10.2009, 21:30:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: widget
świeca była upaćkana w oleju. Pozostałe suche, co to może oznaczać, jakaś nieszczelność? Znajomy twierdzi, że tak czasami się zdarza, że komuś mogło się przypadkiem nalać przy poprzedniej wymianie.
Świeca była w oleju od strony cylindra czy od strony przewodu zapłonowego?
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #19 - Niedziela, 25.10.2009, 22:13:49 - NIEPRZECZYTANA »

Ciężko obiektywnie ocenić, bo po wyciągnięciu troszeczkę z niej spłynęło.
W międzyczasie znalazłem ciekawy artykuł odnośnie świec, po szczegółowej analizie stawiam na duży poziom oleju. Po ostatniej wymianie kilka miesięcy temu zalaliśmy dokładnie na max i do tej pory praktycznie nic nie ubyło. Nie wykluczam również pozostałych możliwości, natomiast nic na to nie wskazuje. Sprawdzę jeszcze za jakiś czas, jak trochę pojeżdże. W tym tygodniu chcę doprowadzić autko do perfekt stanu, w piątek czeka mnie montaż instalacji LPG. Do czwartku walczę jeszcze z montażem stożka, pompą wody i termostatem.
Ps. Ile płynu wchodzi do układu chłodzenia, kupiłem na zapas 7l borygo, bo nie byłem pewien  :-[

http://www.126fan.pl/www/swiece.htm

A tu małe porównanie, niestety robione komórką:

Zapisane

kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #20 - Sobota, 21.11.2009, 15:14:05 - NIEPRZECZYTANA »

tydzień temu zobaczyłem na dolocie (rurze idącej od filtra) lekki nalot smaru, nagaru, oleju czegoś smarnego, zdjąłem osłonę wytarłem wszystko i pojeździłem tak z tydzień.
Dziś otowrzyłem maskę i zlokalizowałem że ten olej idzie z tego "grzywbka" na silniku  chyba to będzie wyjście na odmę :D bo tak to się fachowo nazywa czy coś.
Pytanie moje takie czy tą osłonę sę jakoś otwiera, czy tam jest zimmering jakiś albo inna uszczelka czy coś? Jak to delikatnie z góry nacisnę to na brzegach pojawia sie olej i to z tąd te "wycieki"
Co na to poradzicie?

Zapisane
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #21 - Sobota, 21.11.2009, 16:38:21 - NIEPRZECZYTANA »

ten typ tak ma, mozesz zatkac odme w rurze dolotu do turba a na odme zalozyc waz i puscic pod auto. albo zrobic tak zwany oil catch tank ;)
Zapisane
Smerfetka Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warmińsko-mazurskie
Samochód: Ibiza 1,4 AKV, 1999

« Odpowiedz #22 - Niedziela, 25.04.2010, 22:06:25 - NIEPRZECZYTANA »

Ostatnio zniknęło mi z bagnetu oleju od max do min przez około 1000 km więc zaczełam się niepokoić. Sprawdziłam i mam wycieki z silnika- od strony ściany grodziowej, poza tym uszczelka pod klawiaturą i przy aparacie zapłonowym (ale te dwa wycieki to już wcześniej były). Ale skąd dokładnie na tym silniku to nie jestem pewna. Wygląda jak spod miski olejowej. Jest tam jeszcze jakiś plastik... nie wiem od czego, to może stamtąd. Jakiś czas temu miałam wymieniany bendix i mechanik mówił, że silnik czysty, więc mam to pewnie od niedawna. Na szczęście w porę odkryłam ten MIN :-/ Może wy spojrzycie i coś wywnioskujecie ze zdjęć. Troche słaby dostęp do fotografowania, więcej nie dało się sfotografować. Ale oleju było na prawdę dużo jak na moje oko.




Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #23 - Niedziela, 25.04.2010, 22:19:19 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Smerfetka
Wygląda jak spod miski olejowej.
wyglada ;)
cos ostro sie poci :huh:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
kurczak917 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chełm
Samochód: Seat Altea,2004,1.9TDI 105 KM VSS

« Odpowiedz #24 - Środa, 02.04.2014, 13:17:53 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.zakupilem ostatnio Seata Altea 1.9TDI 2002 r i mam problem z wyciekiem oleju,tylko nie wiem jak nazywa się część z ktorej on ucieka.Jest ona przykrecona do boku silnika i jest plastikowa i od niej idzie przewod.Na tej cześci jest taki czerwony krzyżyk, a dookoła tej cześci sa takie podłużne prążki.Nie mogę kurcze zaladowac zdjecia to by wyjaśnilo o czym mowie.To jest na wysokości Filtra powietrza.
Zapisane

KURCZAK:)
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #25 - Środa, 02.04.2014, 16:35:12 - NIEPRZECZYTANA »

skorzystaj z instrukcji wstawiania zdjec lub z innego serwera
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wycieki oleju
Skocz do: