+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» seat toledo - dziwny odgłos
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: seat toledo - dziwny odgłos  (Przeczytany 3201 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
przemekt
Gość



« Niedziela, 14.05.2006, 12:22:25 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Niedawno kupiłem seata toledo 2.0 z instalacją gazową, rocznik 1992, przejechane 237 000 km.
Zauważyłem, że po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna mi coś dziwnie "piszczeć" w okolicach prawego tylnego koła. Jest to dźwięk porównywalny do nieustannie pracującej pompki spryskiwaczy szyb. Słychać go podczas wolnej jazdy (bo przy szybszej jest już zagłuszony) i podczas postoju. Co to może być? Może to być pompa paliwa? Jest to normalne?
Jeśli to ma jakiś związek to odpalam na beznynie i jeżdżę na gazie. I jeszcze jedno - poprzedni właśiciel powiedział mi żebym tankował benzynę jak na wskaźniku jest ok. 1/4 - bo wtedy już jest rezerwa (wskaźnik źle pokazuje).

Pozdrawiam
Zapisane
Toleedo_Mi
Gość



« Odpowiedz #1 - Niedziela, 14.05.2006, 14:25:25 - NIEPRZECZYTANA »

Jak przewrócisz oparcie kanapy i odchylisz wykładzinę to trochę przed tylnym prawym kołem znajdziesz czarne okrągłe, przyśrubowane wieko pompy paliwowej. Dzwięk o którym mówisz to własnie pompa, którą rzęzi na małej ilości paliwa - nawet jadąc na gazie musisz mieć paliwo w zbiorniku, bo pompa chodzi zawsze, niezależnie od tego czy na gazie czy na paliwie, a przepływająca benzyna smaruje ją. Nie ma paliwa w zbiorniku, jest go mało, ale brudne (albo stare) = z czasem śmierć pompy. Jeżeli ciśnienie podawane przez nią będzie rózniło się o 5% od założonego - nie odpalisz. Używana pompa paliwa w zbiorniku - około 250 zł z montażem.

W moim TDI pompa chrobocze (przy starcie) od prawie roku - bez względu na stan ropy. Nie robię nic do momentu aż padnie (obym się nie przejechał).

Pozdrawiam serdecznie![/i]
Zapisane
przemekt
Gość



« Odpowiedz #2 - Niedziela, 14.05.2006, 20:54:15 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki! Miałeś rację  :mrgreen:
Dolałem benzyny i już nic nie słychać. Muszę tylko dodać, że dolewałem 2 razy bo okazało się że pompa potrzebowała ok. 10-15 litrów beznyny w baku, aby się uciszyć.

Pozdrawiam
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #3 - Niedziela, 14.05.2006, 21:30:40 - NIEPRZECZYTANA »

palwo w zbiorniku potrzebne jest też do chłodzenia pompy paliwa. Jak jest mało paliwa to pompa nie jest zanużona i grzeje się i zaczyna żęzić.
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» seat toledo - dziwny odgłos
Skocz do: