Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cordi<99 przeróbka grilla- plaster miodu  (Przeczytany 7248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
daniels81
Gość



« Środa, 07.05.2008, 10:36:48 - NIEPRZECZYTANA »

Przeróbka zrobiona już jakiś czas temu ale jakoś tak nie miałem czasu się zebrać i zrobić instrukcje.

Przeróbka może nie należy do najtańszych ale wygląda na żywo naprawdę ekstra :ok:
Będziemy potrzebowali:

-Dużą środkową kratkę zderzaka od Altei/ nowego Toledo- koszt około 120 zeta na allegro, nie wiem ile w ASO (mówie o nowej)
-Nożyce do blachy lub dobre kombinerki do obcinania kabli
-śrubokręt gwiazdkowy do odkręcenia grilla
-poxipol albo klej na gorąco, ja użyłem i jednego i drugiego żeby to się dobrze trzymało
-taśma to przyłapania kratki do czasu przyschnięcia kleju
-śrubokręt płaski to podważenia starej kratki
-piwo no bo chwile ten klej będzie sechł :eye:

A więc tak zabieramy się za ściągnięcie grilla czyli trzy śruby z góry, dwie pod kierunkami, teraz musimy albo pourywać stare zatrzaski (bardzo ostrożnie) lub poodcinać dobry nożykiem do tapet. U mnie po podważeniu śrubokrętem poszło bez problemu. I teraz zaczyna się zabawa. Przykładamy stary grill- a własciwie to plastikową kratke to nowej kratki z Altei i przymierzamy ile obciąć. Zostawiamy odpowiednio ok 2 centymetry wiecej i do dzieła. Po wycięciu kształtu z grubsza, przymierzamy nową kratkę do grill i docinamy na wymiar tak aby przylegała dobrze do grilla i jednoczesnie był jakiś zapas kratki kótry będziemy łapać klejem to grill. Teraz łapiemy kratke z grillem za pomocy taśmy, łapiemy klejem w powiedzmy 4ch punktach uważając aby klej nie był widoczny na zewnątrz i czekając aż wyschnie pijemy sobie piwko :pub: . Po wyschnięciu kleju możemy jeszcze połapac kratke do grilla klejem na goraco do okoła. Odklejamy tasmę i zakładamy grill na swoje miejsce. Dla tych którzy mają np wersję sx i chcą zatrzymać znaczek jak ja, muszą niestety poucinać zaczepy znaczka i przykleic znaczek np poxipolem. Uwaga :!: nie kleic nic kropelką i tego typu superglutami, na 100% klej potopi wam kratkę i będziecie mieli piękne białe ślady...

No to teraz forki:















dyskusja w tym wątku:
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7750.0
« Ostatnia zmiana: Środa, 07.05.2008, 12:33:33 wysłane przez daniels » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Cordi<99 przeróbka grilla- plaster miodu
Skocz do: