Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grill do ibizy /cordoby 6L - przeróbka grilla ala plaster miodu - fotki  (Przeczytany 7407 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Sobota, 12.01.2008, 19:34:32 - NIEPRZECZYTANA »

Jako że poszukiwałem w necie różnych rodzajów grilla do ibi 6L i nic cikawego nie znalazłem po za produktem FK bez loga seata -pozostaje "zrób to sam"
Zapewne wielu posiadaczy ibi i cordi 6L ma cheć co nie co pozmieniac w swoich autkach dziele się z wami  delikatną zmianą mojego grillka
Dla odświeżenia przodu zrobiłem wkałdę plastra miodu za orgi grillem.
Jako że w akcesoriach dla nowego leonia jest coś takiego bardzo mi sie spodobało
niestety dla ibizek nic takiego nie przewidziano, postanowiłem sam to zrobić

Demontaz grilla jest bardzo prosty
-wyciągamy dwa górne czarne kołeczki do góry ,które go mocują
-"delikatnie" ale stanowczo pociągamy za górna częsć grilla do siebie
-i wysuwamy dolną


Nabyłem potrzebną mi w okazyjnej cenie lekko uszkodzoną maskownicę zderzaka od nowego Toledo-altei


Zamin zaczniemy wycinać forme z atrapy tolka zróbmy sobie z tektury kontur całego wnętrza naszego grilla dla ułatwienia cięcia wkładki

(czarna linia na tekturze to podział na część widoczną {szczeble grilla} dolna i górna -zasłonięta)
Odcinamy z atrapy tolka obramówke i zostawiamy tylko "plaster"

Po wycięciu dopasować aby wszystko przylegało do siebie (obwód grilla z robiona wkładką-za szczebelkami)

przymocować do grilla za pomoca drutów lub sznurka dla usztywnienia a następnie połączyć jedno z drugin np. za pomocą kleju do szyb
Kleimy w miejscu niewidocznym z zewnątrz czyli za osłonką -górna część grilla
i w dróch miejscach na dole -delikatnie
Zostawic aż podeschnie klej i grill na miejsce



Jako że apetyt rośnie ,przymierzam się do całkowitego przerobienia grilla na plaster miodu
więc kolejny etap (fotki) przeróbki zamieszczę w tym wątku.
Czekam tylko na wolny czas i mini szliferkę bo bez tego ani rusz :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Grill do ibizy /cordoby 6L - przeróbka grilla ala plaster miodu - fotki
Skocz do: