+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» skrzypi coś w silniku
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: skrzypi coś w silniku  (Przeczytany 12330 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #15 - Niedziela, 02.12.2007, 18:49:22 - NIEPRZECZYTANA »

 Z rozrządem nie ma jaj. Jak masz pojęcie o mechanice to i owszem prosta robota. Ja kiedyś gościowi w golfie II wymieniałem łożyska w tylnych kołach (na stare z powrotem ) bo niby prosta czynność i wydawało mu się że potrafi (bo podobno były luzy ;D ). Przyjechał do mnie bo mu się hamulce grzały. Jak rozkręciłem piasty to bieżnie łożysk były fioletowe. Jak go zapytałem po co tak mocno skręcił nakrętki to mi powiedział, że przecież cały samochód się na tym tylko trzyma :los:  :pub:  :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #16 - Niedziela, 02.12.2007, 23:46:29 - NIEPRZECZYTANA »

Od radzu przepraszam za lamerskie pytanie, ale nie znam sie na mechanice samochodowej, dopiero wkraczam ta dziedzine widzy i doswiadczen. Czy rolka napinajaca pasek wieloklinowy polaczona jest jakos z mechanizmem rozrządu? Nie wiem czy myle pojecia. Probowałem znaleść jakieś rysunki, które tłumaczyły by mi jak to wszystko działa ale nie znalazłem. Czyli rozumiem, zeby lepiej będzie zawieść auto do mechanika, niż probować np. z ojcem wymieniać ten napinacz?
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #17 - Poniedziałek, 03.12.2007, 00:27:27 - NIEPRZECZYTANA »

Nie jest w żaden sposób połączona, możesz śmiało zmieniać, tylko nie przesadź z napieciem wieloklinu.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 03.12.2007, 00:36:21 - NIEPRZECZYTANA »

No to o który pasek ci chodzi: rozrządu, czy wieloklinowy do alternatora :?:  :?:  :?: Jeżeli ten od alternatora to tam nie wiele można coś zrąbać - rób śmiało. :pub:  :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 03.12.2007, 00:40:04 - NIEPRZECZYTANA »

Teraz jak w nocy przmrozi to mi rano troche też pasek popiskuje. Po minucie ustaje. Poszukałem troche w necie i znalazłem wiele opinii, że paski GATES są twarde i wielu ma z tym problemy. Wszyscy polecają firmę CONTITECH. Ja kupiłem Boscha (ta sama fabryka co Contitech), bo tamtych nie było i na dniach zmieniam. Mam nadzieje ze ustanie popiskiwanie (napinacz wieloklinu mam nowy).
Zapisane

Seat Leon TS bigT
slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 03.12.2007, 08:44:07 - NIEPRZECZYTANA »

Tak, tak - chodzi o ten pasek wieloklinowy co idzie do alternatora. Dzieki za odpowiedz. Juz sie zabieram za wymiane.
Zapisane
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 03.12.2007, 22:30:32 - NIEPRZECZYTANA »

Daj znać jakie będą efekty.

pozdro
Zapisane

Seat Leon TS bigT
slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #22 - Czwartek, 06.12.2007, 12:06:49 - NIEPRZECZYTANA »

Wymiana samej rolki, prosta jak kostrukcja cepa ;) choc poczatki byly trudne, teraz to sie robi w 2 minutki ;) Niestety okazało się, że wkład tej rolki w ogolne szumienie i gwizdanie był znikomy. Okazało się, że poszła pompa wspomagania :(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» skrzypi coś w silniku
Skocz do: