+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Seat Ibiza 6l 1.2 64 km gaz ?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seat Ibiza 6l 1.2 64 km gaz ?  (Przeczytany 3058 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kuba9613 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2002 1.2

« Niedziela, 10.12.2017, 20:18:26 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, może ktoś ma w swojej Ibizie z silnikiem 1.2 zamontowane LPG, podzielcie się swoimi wrażeniami czy się opłaca czy silnik daje radę i ile ewentualnie to kosztuje ?
Zapisane
grande1970
Gość



« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 11.12.2017, 12:25:55 - NIEPRZECZYTANA »

co prawda nie mam ibizy ale żona jeździła przez 6 lat twingo z 2000 r z silnikiem 1.2 z lpg, instalacja kosztowała ok 2 tys, czy warto ? auto jeździło normalnie, spalało ok 8 litrów lpg (auto z klimatyzacją) czyli 100 km w mieście ok 16 zł ... do kosztów to trzeba doliczyć to że przegląd 160 zł, co roczna wymiana filtrów i regulacja instalacji ok 100 zł więc roczne koszty stałe to 260 zł. Minusem jest jeszcze częsty zakaz wjazdu z pojazdami z lpg do garaży podziemnych.
Zapisane
Pirro Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Leon II 1.6

« Odpowiedz #2 - Środa, 31.01.2018, 23:41:05 - NIEPRZECZYTANA »

Pytanie w jakiej kondycji jest silnik i jakie średnio autem robi się przebiegi? Moim zdaniem, jeśli po założeniu instalacji planujesz auto trochę trzymać to spokojnie możesz gazować. Ogólnie 1.2 jakiś wymagający nie jest więc sporo instalacji go obsłuży. Ja doradziłbym Brc Kit Alba, instalacja żywotna, jedyne co to musisz serwisować regularnie i do przodu. Jeśli znajdziesz dobrego gazownika to gazuj:)
Zapisane
leszk0 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: leon I 1.9 tdi

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 12.02.2018, 21:49:25 - NIEPRZECZYTANA »

Ja jeździłem spory okres czasu na instalacji BRC i bardzo miło to wspominam, jeździło się za przysłowiowe grosze. Koszta które podał grande1970 są spore ale to chyba w zależności od gazownika ponieważ ja, aż tyle nie płaciłem. Przegląd miałem 150 zł w tym było podłączenie pod pc i regulacja ,a filtry wymieniałem sam więc to są koszta w okolicach paru złotych.
Zapisane
JancZ
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza

« Odpowiedz #4 - Sobota, 21.04.2018, 17:34:03 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli silnik jest faktycznie w dobrym stanie, to moim zdaniem warto zakładać LPG. Nawet przy większym koszcie przeglądu i tak się opłaca. Ja teraz gazowałem swoją Ibizę, którą kupiłem z przebiegiem 190 tys.km. Instalację założył mi gazownik z polecenia znajomych. Model instalacji Zavoli Winner. Zmieściłem się w 2 tys. Jak na razie zrobiłem zaledwie 10 tys.km ale bez problemów spalanie wychodzi mi w granicach 9l/100km, a jak jeżdżę spokojnie to nawet 7-8l/100km. Więc sam sobie policz czy się opłaca.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Seat Ibiza 6l 1.2 64 km gaz ?
Skocz do: