+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Trzaski pod prędkościomierzem.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzaski pod prędkościomierzem.  (Przeczytany 24348 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #30 - Wtorek, 29.06.2010, 08:54:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: EMKA
Dzieki Waszej pomocy znalazłem rozwiązanie mojego problemu.
Cytat: EMKA
Trzaski wydobywały się z głośniczka informującego o zapalonych światłach podczas otwierania drzwi samochodu
pół polski rozebrało zaocznie pół auta........... a winny był malutki głośniczek który patrzył i się śmiał  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

tak czasem bywa, ale przynajmniej wiesz co gdzie i jak sie demontuje.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #31 - Wtorek, 29.06.2010, 10:16:12 - NIEPRZECZYTANA »

A tak na marginesie może ktoś dobierał się już do takiego okrągłego przełącznika w drzwiach i wie jak go wyjąć ,bo mi się nie udało.Próbowałem kręcic w lewo i w prawo ale nic lekko nie chciało wyjść,a na siłę nic nie ruszam.Pozdrawiam
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #32 - Wtorek, 29.06.2010, 10:33:41 - NIEPRZECZYTANA »

chodzi Ci o krańcówkę drzwi ;)
nie dobierałem się ale skoro nie da sie przekręcić to może jest nakrętka od środka, a do tego trzebaby zdjąć plastykowy słupek wewnatrz, jak ie zapomnę zajrzę tam dzisiaj po poludniu.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Zgredek
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #33 - Wtorek, 29.06.2010, 16:12:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
chodzi Ci o krańcówkę drzwi
Żeby wyjąć ten wyłącznik wystarczy wsunąć śrubokręt po obwodzie najpierw od góry a potem od dołu, tam są takie zabezpieczenia, że powłożeniu przełącznika rozprężają się uniemożliwiając jego wypadnięcie.Wystarczy z wyczuciem nacisnąć.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 29.06.2010, 16:22:34 wysłane przez Zgredek » Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #34 - Środa, 30.06.2010, 06:52:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Zgredek
Żeby wyjąć ten wyłącznik wystarczy wsunąć śrubokręt po obwodzie najpierw od góry a potem od dołu, tam są takie zabezpieczenia, że powłożeniu przełącznika rozprężają się uniemożliwiając jego wypadnięcie.Wystarczy z wyczuciem nacisnąć.
o dzięki
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #35 - Środa, 30.06.2010, 08:53:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Zgredek
Żeby wyjąć ten wyłącznik wystarczy wsunąć śrubokręt po obwodzie najpierw od góry a potem od dołu, tam są takie zabezpieczenia, że powłożeniu przełącznika rozprężają się uniemożliwiając jego wypadnięcie.Wystarczy z wyczuciem nacisnąć.
Dziękuję za informacje.
Zapisane
kremien Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolny śląsk
Samochód: ibiza 98 1.4 MPI AKV

« Odpowiedz #36 - Środa, 30.06.2010, 13:42:33 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie też tak trzeszczy i fajnie, że EMKA, rozpoczął tema, bo zmotywowało mnie to do sprawdzenia tego. Chodzi jednak o to, że nie wiem czy dobrze zrozumiałem jak rozwiązać problem. Zajrzałem w schemat i widzę to tak:
Jedynymi zależnościami od zadziałania buzzera jest przełącznik zapłonu, krańcówki w drzwiach i pozycja włącznika świateł.

Cytat: EMKA
rzaski wydobywały się z głośniczka informującego o zapalonych światłach podczas otwierania drzwi samochodu.Z boku na karoserii na dole jest okrągły przycisk włączający światło wewnatrz pojazdu,on był połączony z sygnalizatorem dzwiekowym.Podczas jazdy lub podczas poruszania w samochodzie przełącznik nie dociskał dobrze styków i powodował przerywane trzaski wydobywające się z głośniczka- pierwotnie jak myslałem zza prędkościomierza,a tak naprawdę wydobywał się z pod niego -z tablicy z przekaźnikami i bezpiecznikami-tyle że dzwięk niosło ku górze

Jeśli dobrze rozumiem przycisk na karoserii to będzie to krańcówka w drzwiach. Jednak jeśli coś tam by przerywało styk to mrygałaby również lampka jak przy otwieraniu drzwi. Jeśli jednak źle zrozumiałem to może chodzić koledze o włącznik świateł lub zapłon, dlatego chciałbym sprecyzować. Co mnie dziwi to fakt, że ten drażniący dźwięk w moim wypadku ustaje w momencie jak mocniej się dociśnie liczniki. Dlatego byłem przekonany, że jakiś element za licznikami drga i wydaje z siebie ten dźwięk. Podkładałem różne rzeczy pod ten licznik i dalej drga i dalej jak docisnę to przestaje. Wytłumacz mi proszę EMKA, jak do tego doszedłeś. Chcę się za to zabrać, ale wolę najpierw mieć jak najlepszy obraz sytuacji, bo jak się za to zabiorę to już nie odpuszczę, a nie chcę rozbierać przełącznika i zapłonu. Buzzerka nie chcę odłączać, bo przyznam, ze zdarza mi się zapomnieć o światłach :P
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #37 - Środa, 30.06.2010, 13:48:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kremien
Podkładałem różne rzeczy pod ten licznik i dalej drga i dalej jak docisnę to przestaje.
moze poprostu poluzował się na śrubkach bocznych,
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
kremien Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolny śląsk
Samochód: ibiza 98 1.4 MPI AKV

« Odpowiedz #38 - Środa, 30.06.2010, 14:02:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
moze poprostu poluzował się na śrubkach bocznych,

Nie no wyciągałem licznik żeby coś pod niego położyć i jest na pewno dobrze przykręcony. Od tyłu napchałem gąbki, zalałem silikonem potencjalne miejsca styku, dobrze skręciłem. Na pewno nie jest to wina samego prędkościomierza. Dźwięk jest bardzo frustrujący, bo jest taki piskliwy i występuje na dziurach i nierównościach. Co dziwne czasami znika całkiem. Odłącze dzisiaj buzzerka, żeby się upewnić czy to nie jego wina i będę kombinował. Jeśli się dowiem co było to dam znać
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #39 - Środa, 30.06.2010, 14:04:40 - NIEPRZECZYTANA »

hmmmm a może cała deska się rusza na tyle że drażni, to częsta dolegliwość.

p.s.
uzupelnij profil o miasto.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #40 - Czwartek, 01.07.2010, 08:03:51 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kremien

Jedynymi zależnościami od zadziałania buzzera jest przełącznik zapłonu, krańcówki w drzwiach i pozycja włącznika świateł.
Witaj.
Z tego co piszesz masz bardzo podobny problem,a możne nawet taki sam.Najpierw sprawdź to do czego ja doszedłem po męczących "dochodzeniach"-mianowicie przełącznik o którym wspomniałem,znajduje się on nie w drzwiach,lecz na dole na słupku,drzwi jednak go włączają .Czarny zabezpieczony gumą przełącznik.Włącz zapłon,ale nie odpalaj silnika.Zdejmij gumową osłonę i bardzo delikatnie poruszaj na boki ten włącznik.Nie wciskaj tylko raz w lewo raz w prawo.Jeżeli zatrzeszczy to masz ten sam problem.Ja założyłem kawałek samoprzylepnej gumy po to,żeby po zamknięciu drzwi dobrze dolegała końcówka przełącznika do drzwi.Jeżeli chodzi o włączone lub wyłączone światło wewnątrz to powiem szczerze,że ja mam na stałe wyłączone,ale w/g mnie tak drobne przepięcia w tym przełączniku może wyłapać tylko głośniczek od jak piszesz "buzzerka". Jak to nie będzie to,to proponuje spróbować wyjąć licznik (wyżej koledzy piszę jak to zrobić) a następnie sprawdzić miejsce (jakby prowadzenie) w którym prędkościomierz jest wciśnięty. Tam są gumowe osłony,może Ci one wypadły.
Poza tym moja rada-nie zawsze coś się popsuło z miejsca z którego dochodzi dźwięk-tak było w moim przypadku.
Sprawdź to co napisałem ze szczególnym naciskiem na włącznik i napisz jak Ci poszło.Pozdrawiam i powodzenia.


Napisano: Środa, 30.06.2010, 18:07:26


Korzystając okazji chciałbym zapytać (weteranów )naszego forum,gdzie mogę umieścić nowy temat odnośnie demontażu grila  i montowaniu kierunkowskazów. Mam następny problem do którego chciałbym dojść korzystając z Waszej pomocy.Z góry dziękuje za wskazówki.

Napisano: Środa, 30.06.2010, 18:11:44


Odnośnie grila znalazłęm post pod który się podpiąłem.
Pozdrawiam Wszystkich.

Napisano: Czwartek, 01.07.2010, 08:54:35


Cytat: kremien
Nie no wyciągałem licznik żeby coś pod niego położyć i jest na pewno dobrze przykręcony.
Zrób jeszcze tak jak mi polecili koledzy,po prostu wyjmij całkowicie prędkościomierz,trochę się z tym namęczysz ,ale wyjdzie bez problemu bez żadnej siły,odłącz przewód i przejedź się jak nie bedzie trzasków -to znaczy że licznik trzeszczy,jak będą nadal -to bedzie oznaczało że licznik bedzie ok. i już masz jedną sprawę do przodu sprawdzoną.Potem ewentualnie sprawdź mocowanie głośnika pod szybą z lewej strony oraz mocowanie samego przełącznika świateł.Powodzenia.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Trzaski pod prędkościomierzem.
Skocz do: