+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wskazania temperatury
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wskazania temperatury  (Przeczytany 12464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #15 - Niedziela, 05.02.2006, 20:20:37 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Krzysiek_RW"
czujnik temp odpowiada raczej tylko za włanczanie sie wentylatora i pokazywanie tem na liczniku a termostat sam sobie sprawdza jaka jest temp płynu

Nie wiem jak w nowszych modelach ale u mnie czujnik temp nie ma nic wspolnego z zalaczeniem wentylatora. Czujnik zalaczajacy wentylator znajduje sie w chlodnicy.
Zapisane

Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #16 - Poniedziałek, 06.02.2006, 08:53:06 - NIEPRZECZYTANA »

Ja problemy z temperaturą miałem jeszcze w Daihatsu i jedyne czym mogę się podzielić to:
- wentylator był załaczany właśnie z czujnika temp silnika
- termostat sam sobie sprawdzałem czy działa - na termostacie powienny być ozaczenia w jakiej temperaturze powinien się otwierać więc wsadziłem go do gorącej wody obok termometr i dolewałe wrzątku (ewentulanie podgrzewać), łatwo zauwarzyć kiedy sie otwiera i czy jest to prawidłowa temperatura. Problemem może być termometr ze wskazaniami 80 - 90 st C
Zapisane

mdavid
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tychy

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 12.03.2006, 22:18:56 - NIEPRZECZYTANA »

Tak jak tu poczytałem to może nie powiem nic nowego ale tak:Termostat należy kupić przedewszystkim ORGINAŁ to jest bardzo ważne, po drugie temperatura tak jak ktoś tu już napisał to między 92-93 i to jest ok, a wentylator ma dwa biegi i to musisz sprawdzić czy włącza się pierwszy bieg czy tylko drugi,pierwszy włącza się przy 95 stopniach i wyłacza przy 89 a drugi przy 98 i wyłącza przy 93 . Pamiętaj ORGINALNT termostat, i po jego założeniu zobacz na postoju pprzy jakich wskazaniach włączy ci sie wentylator
Zapisane

GOLIAT
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wskazania temperatury
Skocz do: