Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy warto inwestować w kredkę?  (Przeczytany 17746 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zaleś
Gość



« Niedziela, 20.08.2006, 18:10:17 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
jakiś czas temu jakiś pacan przejechał mi kluczem lub gwoździem po tylnum błotniku i drzwiach. Moje pytanie brzmi czy warto zaintwestować w kredki maskujące, które są oferowane w sklepach lub na allero w odpowiednim kolorze? Czy to coś da wogóle aby te rysy były mniej widoczne?
Pozdrawiam
Zaleś
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Niedziela, 20.08.2006, 18:20:11 - NIEPRZECZYTANA »

Na pierwszy rzut oka powinno pokryc rysę, ale przy dogłębnym ( dokładnym ) myciu powrócimy do rysy. Kredka to koszt 6PLN w marketach więc możesz zaryzykowa - bedziesz stratny od 1-4 piw :ok:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Zaleś
Gość



« Odpowiedz #2 - Niedziela, 20.08.2006, 18:23:42 - NIEPRZECZYTANA »

ok, dzieki, kupię i spróbuje.
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #3 - Niedziela, 20.08.2006, 19:52:16 - NIEPRZECZYTANA »

Mi też jakiś pacan przejechał po masce. Kupiłem kredkę ale kolor średnio przypasował. Miał być niby taki jak na naklejce ale pozostał taki w jakim kolorze była kredka (myślełem, że po nałożeniu troche przyschnie/przyblaknie) A co do mycia auta to jak dobrze ją nałożysz to ze 2-3 karchery musisz zafundowac autku by cała zeszła.

Na pewno jest to dobry sposób przed wyjściem zrdzy. Na nawet jakieś właśnie tam rdzewki nią pociągnąłem no i są lekko zamaskowane no i co najważniejsze nie dostają jedzonka - czyli tlenu. Deszcze też ich w ogole nie rusza.

Także za tą kase jest to niezła tymczasówka.
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
michal_vario
Gość



« Odpowiedz #4 - Niedziela, 20.08.2006, 20:03:06 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Zaleś"
Witam,
jakiś czas temu jakiś pacan przejechał mi kluczem lub gwoździem po tylnum błotniku i drzwiach. Moje pytanie brzmi czy warto zaintwestować w kredki maskujące, które są oferowane w sklepach lub na allero w odpowiednim kolorze? Czy to coś da wogóle aby te rysy były mniej widoczne?
Pozdrawiam
Zaleś


Ja kupilem i porazka, wogole inny kolor niz na obrazku. Szkoda tych  piw :pub:
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 20.08.2006, 21:08:01 - NIEPRZECZYTANA »

Podobno woski koloryzujące są niezłe.. Kosztują trochę więcej piw, ale widziałem Granatowe auto przed i po użyciu i naprawdę rysy zniknęły.. nie wiem tylko co Karcher na to ;)
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 20.08.2006, 21:18:31 - NIEPRZECZYTANA »

Ja próbowałem kredkę i nic z tego rysa jest dalej (na początku trochę mniej widoczna, ale widoczna) w końcu jeden łoś :los: wjechał w dupę - element poszedł do lakieru i rysa znikęła. Może i Ty nadstaw może ktoś Cię trafi z jego winy :ok:
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
leszem
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wschowa
Samochód: Ibiza '95, 1.4 ABD

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 22.08.2006, 15:50:26 - NIEPRZECZYTANA »

Szkoda kasy na kredkę, miałem i to porażka
Zapisane

Ibiza 1.4/95 ABD

Czarna jak smoła
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 22.08.2006, 22:29:55 - NIEPRZECZYTANA »

Tez sobie kiedys taka kredke zafundowalem, wygladala jak zwykla kredka swiecowa, taka jaka kazali nosci do przedszola, tylko troche wieksza byla :mrgreen:  ;-) Oczywiscie nie nie dala :pala:
Zapisane

stefanm37 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline
Ostrzeżony




Samochód: Seat, 2009

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 21.07.2016, 12:20:20 - NIEPRZECZYTANA »

Zastanawiam się nad zastosowaniem kredek, aby zlikwidować drobne, powstałe na parkingu rysy na karoserii. Proszę o opinię, czy takie kredki są skuteczne, czy lepiej zainwestować w lakiernika lub szlifowanie? Nie ukrywam, że zależy mi na jak najmniejszym koszcie, ale jednocześnie chciałbym, by efekt był widoczny

Od KYS: Przed zadaniem pytania sprawdź co jest na forum! Dopisuj się do istniejących tematów.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 21.07.2016, 12:59:32 wysłane przez KYS » Zapisane
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 21.07.2016, 20:35:43 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: stefanm37
Zastanawiam się nad zastosowaniem kredek, aby zlikwidować drobne, powstałe na parkingu rysy na karoserii. Proszę o opinię, czy takie kredki są skuteczne, czy lepiej zainwestować w lakiernika lub szlifowanie? Nie ukrywam, że zależy mi na jak najmniejszym koszcie, ale jednocześnie chciałbym, by efekt był widoczny

Nie opłaca się. Kupiłem kredkę + wosk pod kolor SONAX'a - a zarysowanie mam na 5mm długości na lusterku i nic nie pomogło.

Całkiem możliwe - że profesjonalne firmy detalingowe - mogłyby pomóc
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

jacuś Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: POLSKA

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 21.07.2016, 22:34:33 - NIEPRZECZYTANA »

Kup mazak typu marker pod kolor nadwozia i spróbuj tym.
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 21.07.2016, 22:35:41 - NIEPRZECZYTANA »

AdBuster na jutubie testował kiedyś kredki z Mango i całkiem spoko mu pomogły na rysy
<a href="https://www.youtube.com/v/lqqnNmGsi9U" target="_blank">https://www.youtube.com/v/lqqnNmGsi9U</a>
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Lakier oraz elementy zewnętrzne» Czy warto inwestować w kredkę?
Skocz do: