+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» wyswietlacz lcd - ibiza 2001
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wyswietlacz lcd - ibiza 2001  (Przeczytany 127448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomi1702 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza '00 1.4 AKK

« Odpowiedz #15 - Czwartek, 12.02.2009, 08:44:04 - NIEPRZECZYTANA »

Witam .Mialem do wczoraj ten sam klopot z nieszczesnym   :'( :-X  :-\ "radiem" (tj.samo sie wlaczalo mrugajacy wyswietlacz  itp ) ale teraz juz jest ok-denaturat szczoteczka po wyschnieciu "KONTAKT 60 Contakt cleaner"-pomoglo  zobaczymy jak dlugo.Pozdrawiam :ok:
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12.02.2009, 08:48:54 wysłane przez tomi1702 » Zapisane
Marian Mężczyzna
Jam Vario't
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: WML
Samochód: Vario '01

« Odpowiedz #16 - Piątek, 13.02.2009, 21:22:48 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli coś się działo z radiem to nawet aso psiukało po wyczyszczeniu płytkę lakierem bezbarwnym ;D  Przynajmniej potem ścieżki tak wilgoci nie łapaly :-X
« Ostatnia zmiana: Piątek, 13.02.2009, 21:26:16 wysłane przez Marian » Zapisane

Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #17 - Piątek, 13.02.2009, 21:59:57 - NIEPRZECZYTANA »

To radio tak ma, bylo juz o tym kilkakrotnie, na plytce sa grafitowe przelotki i to one wlasnie lapia wilgoc, a pozniej powoduja "czary", ja swojego jeszcze nie czyscilem niczym, zazwyczaj pomaga kilkudniowe suszenie w temp pokojowej w domu, ostatnio robilem jakies 10 miesiecy temu i musze powiedziec ze juz dlugo (odpukac) nie mialem z nim problemow..
Zapisane

TypeR Mężczyzna
KUMITEE
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: SEAT LEON 1P FR TFSi BWA+

« Odpowiedz #18 - Piątek, 17.04.2009, 19:54:46 - NIEPRZECZYTANA »

mam następujący kłopot z autem. Chodzi o konsole środkowa. Po wyjęciu kluczyka wyświetlacz (ten duży w konsoli) się wyłącza prawidłowo a przyciski wszystkie są podświetlone (gałka nawiewu się nie świeci), tylko guziki związane z radiem i klimą się świecą, i tak cały czas.
Ma ktoś podobny kłopot? Jak to naprawić?

Drugi problem to coś jest z gałką głośności radia fabrycznego, jak go rusze szybciej to volume zero i nie tylko volume ale inne ustawienia tez jak krece szybcie, musze stopien po stopniu krecic w prawo albo w lewo.. Padł potencjometr gałki? Czy to też coś innego ?

tak to wygląda, kluczyk w ręku i guziki się świeca :(



To ja mam jeszcze taki problem, podczas jazdy jak włącze kasete, to mi się załącza AC czyli klima i podczas gdy gra kaseta nie moge ani jej wyłączyć ani zmienic wydajnosci nadmuchu ani *C... jak kasete wyjme to jest  spoko, o co kaman?

i o co chodzi z  metoda na palące sie przyciski konsoli środkowej, jak sie wsadzi kasete, i kluczyk wyjmie to gaśnie???? Magia?   

W moim przypadku wsadzenie kasety, nie pomaga, nadal sie pala guziki

I jeszcze coś, jest takie coś, że jade autem i radio gra lecz po jakims czasie samo sie wyłącza i na wyswietlaczu data sie wyswietla. Włączam radio i po jakims czasie znowu gaśnie. Za 3 razem jak wlacze to juz chodzi.. co jest?


od KYS: Po co zakładasz nowy wątek i piszesz równolegle w tym? Scaliłem!
« Ostatnia zmiana: Sobota, 18.04.2009, 10:49:24 wysłane przez KYS » Zapisane

DAMiANO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #19 - Piątek, 17.04.2009, 21:53:56 - NIEPRZECZYTANA »

Podświetlanie - > http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1788.0
Potencjometr -> cytat z innego forum "Naprawić doraźnie można rysikiem."
« Ostatnia zmiana: Piątek, 17.04.2009, 21:56:16 wysłane przez DAMiANO » Zapisane

TypeR Mężczyzna
KUMITEE
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: SEAT LEON 1P FR TFSi BWA+

« Odpowiedz #20 - Piątek, 17.04.2009, 22:06:43 - NIEPRZECZYTANA »

a w jaki sposób rysikiem, można poprosić link do forum albo ew. wkleic tutaj zawartość dla innych potencjalnych osób u których to wystapiło?
Zapisane

DAMiANO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #21 - Piątek, 17.04.2009, 22:11:06 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
a w jaki sposób rysikiem, można poprosić link do forum albo ew. wkleic tutaj zawartość dla innych potencjalnych osób u których to wystapiło?
Niestety na forum było tylko to...ja mam ten sam problem ale przyzwyczaiłem się i spokojnie kręcę gałeczką volume :]
Zapisane

Shogun_Osw Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba 00 1.6

« Odpowiedz #22 - Wtorek, 29.09.2009, 11:25:15 - NIEPRZECZYTANA »

Witam :)  mam problem z seryjnym radiem w cordobie '00. Mianowicie po wlaczeniu radia radio gra mi ok 2-5 minut a pozniej czyta kasete ktorej NIE MA !! Pomocy  :'(

Probowalem juz wkladac wyjmowac kasety po stokroć i ... nic radio ciagle czyta kasety ktorych nie ma


od KYS: Poczytaj ten wątek.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 29.09.2009, 12:15:36 wysłane przez KYS » Zapisane
piotrekk Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: IBIZA - 2000 - ASV

« Odpowiedz #23 - Czwartek, 07.01.2010, 21:45:14 - NIEPRZECZYTANA »

A ja mam problem z "bad pixelami" ...


Płytka leżała 4 dni w domu, użyłem denaturatu i wyszorowałem szczoteczką a na koniec obsikałem....
...preparatem kontakt. Efektu żadnego to nie dało  :huh:

Jakieś jeszcze pomysły? Przelutowanie może go przywrócić do zdrowia ?

I z ciekawości zapytam o wlutowanie takiego  :P
http://eltronix.pl/products/6588

Nie wiem tylko czy to ten wymiar, ale znalazło by się pewnie odpowiedni ...

Edit by aboz: Na forum wrzucamy miniaturki fotek.
szkoda...  :o
« Ostatnia zmiana: Sobota, 09.01.2010, 16:09:48 wysłane przez piotrekk » Zapisane
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #24 - Czwartek, 07.01.2010, 23:30:45 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: piotrekk
I z ciekawości zapytam o wlutowanie takiego  :P
http://eltronix.pl/products/6588

Nie wiem tylko czy to ten wymiar, ale znalazło by się pewnie odpowiedni ...

Mogę się mylić, ale mocno wydaje mi się, że LCD z Seata zupełnie różni się od wyświetlacza graficznego jaki dałeś w linku.

Różnica polega na wykonaniu:

Graficzny działa na zasadzie takiej jak monitor, czy TV - tzn masz mnóstwo maleńkich pixeli jeden koło drugiego i z tego budujesz obraz.
Seatowski jest jakby "specjalizowany" - zamiast milionów punkcików ma wytrawione pola o określonych kształtach w określonych miejscach - napisy DX, AC, "wiatrak" i jego skala - coś tak jak rosyjskie gierki z wilkiem łapiącym jajka w kurniku  :rotfl:

w każdym razie nie zamienisz tego - moje skromne zdanie - lepiej poszukać na allegro:
http://allegro.pl/listing/search.php?category=620&sg=0&string=wy%C5%9Bwietlacz+Seat

ceny masz za 200 - 300 czyli porównywalnie z tym graficznym i bez rzeźbienia.

ps. wg mnie sprawdź taśmy które łączą wyświetlacz z radiem - możesz sprawdzić miernikiem czy żadna nie jest urwana, ew zobacz czy delikatnie ściskając lcd - czy czasami nie "załapują" brakujące elementy.
Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
bartek60001 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Łowicz\\\///Głowno
Samochód: Seat Cordoba 1.4 2000

« Odpowiedz #25 - Piątek, 08.01.2010, 00:19:54 - NIEPRZECZYTANA »

piotrekk, nie wiem ja zmieniłem folię polaryzującą na wyświatlaczu i mi pomogło
Zapisane

KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #26 - Piątek, 08.01.2010, 06:24:34 - NIEPRZECZYTANA »

Wygląda jakby nie kontaktowała guma między wyświetlaczem, a płytką drukowaną. Czyściłeś ją?, ewentualnie może źle weszła na swoje miejsce.
Cytat: piotrekk
A ja mam problem z "bad pixelami" ...
Dobre

I* nie czyść tego żadnyk kontaktem. Tylko i wyłącznie preparaty, które odparowują idealnie nie zostawiająć żadnych smug. No i dobry dosisk wyświetlacz-guma-płytka. Tylko nic nie połąm.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 08.01.2010, 06:26:28 wysłane przez KKKKris » Zapisane

piotrekk Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: IBIZA - 2000 - ASV

« Odpowiedz #27 - Sobota, 09.01.2010, 11:49:09 - NIEPRZECZYTANA »

kuczy
Cytuj
coś tak jak rosyjskie gierki z wilkiem łapiącym jajka w kurniku  :rotfl:
;D
Tak mi się wydawało, dzięki za rozjaśnienie.

Cytuj
ceny masz za 200 - 300 czyli porównywalnie z tym graficznym i bez rzeźbienia.

ps. wg mnie sprawdź taśmy które łączą wyświetlacz z radiem - możesz sprawdzić miernikiem czy żadna nie jest urwana, ew zobacz czy delikatnie ściskając lcd - czy czasami nie "załapują" brakujące elementy.

Za 200 można trafić, ale dla wersji bez klimy, a za 300 to chyba wolę się przemęczyć.
Jestem po montażu radia i sprawdzałem te taśmy bardzo dokładnie wzrokowo - wyglądają na zdrowe.
Dociskanie wyświetlacza nic nie pomaga.

bartek60001
Cytuj
piotrekk, nie wiem ja zmieniłem folię polaryzującą na wyświatlaczu i mi pomogło

To jest ta folia, którą jak się odwróci to daje efekt negatywu ? Czy to jest to samo http://www.3d-hobby.eu/index.php/cPath/29  :?:  Ciekawe jakby bad pixele wyglądały przy negatywie  :-\  :?:

KKKKris
Cytuj
Wygląda jakby nie kontaktowała guma między wyświetlaczem, a płytką drukowaną.
Nie mogą skojarzyć o której gumie mówisz. Żeby ją zobaczyć muszę wylutować metalową ramkę ?

Cytuj
Tylko i wyłącznie preparaty, które odparowują idealnie
Wyczyściłem denaturatem, to chyba dobrze ? Kontaktem pokryłem płytkę i powstała jakby warstwa ochronna, wyglądała jakby została pokryta lakierem bezbarwnym.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi :!: Dalsza dyskusja mile widziana :!:
 :pub:
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #28 - Sobota, 09.01.2010, 14:10:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: piotrekk
Nie mogą skojarzyć o której gumie mówisz. Żeby ją zobaczyć muszę wylutować metalową ramkę ?
Chyba tak. Między wyświetlaczem (samo szkło) a płytkądrukowaną jest pasek przewodzącej gumy "w paski" Jeśli coś tam nie łączy to wtedy pojawiają się "bad pixele"

Napisano: Sobota, 09.01.2010, 14:07:49


Rozbierałem wyświetlacz jak odwracałem folię polaryzującą (efekt - negatyw - nie daje w nocy tak po oczach) To rozbierałem wyświetlacz. Jak dobrze pamiętam to znając przypadki z tymi wyświetlaczami to coś tam podkleiłem, chyba pasek izolacji elktrycznej.
Zapisane

inesss.k Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza, 2000, 1,9 SDI

« Odpowiedz #29 - Niedziela, 28.02.2010, 23:56:55 - NIEPRZECZYTANA »

ja natomiast mam troszkę inny problem... niestety na wyświetlaczu lcd zrobiły mi się dwa małe "krzaczki" ..tzn.. tak jakby rozlewał się obraz (pod wyświetlaczem) od uderzenia albo nie wiem czego ... w każdym razie pojawiły się takie brzydkie plamki i zastanawiam się czy jest jakaś możliwość pozbycia się tego :(
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» wyswietlacz lcd - ibiza 2001
Skocz do: