Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z zamkiem przy drzwiach od kierowcy  (Przeczytany 7577 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
birki
Gość



« Piątek, 12.05.2006, 09:48:25 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. Jestem świeżym posiadaczem Seata Toledo II i miałem już przez parę dni kilka smutnych przygód. Wczoraj po wyjechaniu z garażu zamknąłem jak zwykle drzwi za pomocą pilota (nie wiem ile razy przycisnąłem przycisk) gdy po 2 godzinach wróciłem i otworzyłem centralny zamek po przez pilota, mogłem otworzyć wszystkie drzwi z zewnątrz oprócz tych od strony kierowcy. Nie wiem czy to jakaś usterka mechaniczna, czy kolejne zabezpieczenie i nie wiem jak to odblokować. Przy zamykaniu i otwieraniu centralnego zamka albo przez pilota albo normalne przez kluczyk ten "przycisk" od zamka zamyka się i otwiera, ale drzwi od zewnątrz otworzyć nie idzie :( :( bardzo proszę o POMOC !!!!!!
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Piątek, 12.05.2006, 10:25:46 - NIEPRZECZYTANA »

Kluczykiem jak otwierasz to tez nie idzie? To wyglada na uszkodzenie klamki, trzeba sie dostac do zamka i zobaczyc co jest nie tak.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #2 - Piątek, 12.05.2006, 11:02:09 - NIEPRZECZYTANA »

A od srodka sie otwieraja?
Zapisane

robzon83
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Łochów

« Odpowiedz #3 - Piątek, 12.05.2006, 12:13:55 - NIEPRZECZYTANA »

a u mnie problem z centralnym polega na tym że przy otwieraniu nie łapie i sie zamyka także musze sie wykazywać refleksem i otwierać ręcznie ryfielkiem co z nim jest nie tak?
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #4 - Piątek, 12.05.2006, 14:09:50 - NIEPRZECZYTANA »

Nie znam konstrukcji zamka w Tolku, ale możliwe, że jakieś cięgło się odczepiło.. Trzeba by zdjąć boczki i popatrzeć, czy wszystko pasuje..
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
trzoch
Gość



« Odpowiedz #5 - Piątek, 12.05.2006, 14:15:54 - NIEPRZECZYTANA »

Sprawa klamek przynajmiej w toledo jest prosta. jak dostaniesz się pod tapicerke drzwi to będziesz w stanie dostrzec zamek od środka. tam są takie 2 łapki między którymi chodzi rugielek od zamka i te łapki potrafią się poprostu wygiąć.
Sprawa jest banalna, wystarczy troche czacu
+ latarka, śrubokręt płaski i krzyżak.
Tak to tygląda w Toledo I myślę że nie wprowadzili inowacij
Pozdrawiam
Zapisane
birki
Gość



« Odpowiedz #6 - Piątek, 12.05.2006, 14:32:55 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "spons"
A od srodka sie otwieraja?


Od środka się otwierają bez najmniejszego problemu, tylko od zewnątrz nie można otworzyć drzwi ...:(
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #7 - Piątek, 12.05.2006, 15:05:21 - NIEPRZECZYTANA »

To tym bardziej uważam, że jakiś cyngielek puścił, lub się wygiął, zgodnie z tym, co pisze trzoch,
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #8 - Piątek, 12.05.2006, 15:10:41 - NIEPRZECZYTANA »

Z tego wychodzi ze zamek jest dobry, a skoro rygielki rowniez pracuja to problem tkwi w klamce. Zobacz czy na wysokosci klamki kolo zamka nie ma zaslepki(nie chodzi o zamek w klamce), jezeli jest to pod nia powinna byc srubka ktora trzyma klamke. Zdemontuj ja i popartz czy cos sie nie popsulo.
Zapisane

trzoch
Gość



« Odpowiedz #9 - Piątek, 12.05.2006, 21:49:55 - NIEPRZECZYTANA »

Nie kombinuj jutro jest sobota  :mrgreen: zdejmiesz sobie tapicerke z drzwi zobaczysz i sprawa się wyjaśni. Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Problem z zamkiem przy drzwiach od kierowcy
Skocz do: