+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Koło grzeje się
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koło grzeje się  (Przeczytany 46448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mrafker Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.9 SDI 2005

« Czwartek, 04.04.2013, 13:55:32 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Mam taki problem w Seat Ibiza 1.9 SDI. 2005r. Otóż wymieniłem klocki hamulcowe, i zostały przetoczone tarcze ( tylko zlikwidowany rant i wyrównane, parę setek). Po tym zabiegu zaobserwowałem grzanie się lewego koła, wiec przystąpiłem do zdemontowania zacisków wyczyszczenia i nasmarowania tłoczków, oraz wszystkich gum. Wymieniłem też płyn hamulcowy i odpowietrzyłem cały układ. No i co nadal się grzeje lewe koło ( myślałem że to łożysko ale nie ma żadnych luzów oraz nic nie huczy), i jeszcze co się okazało. W prawym kole słychać stuk podczas naciśnięcia pedału hamulca, przy małej prędkości i podczas skrętów (tak jak by klocek uderzał o tarcze metaliczny odgłos), ale klocek nie ma luzy sprawdzałem.
Poratujcie mnie bo już sam nie mam pojęcia co by tu zrobić, Pozdrawiam Piotr
PS: może znacie jakiegoś mechanika w okolicy Chrzanowa woj. Małopolskie
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 04.04.2013, 14:10:56 - NIEPRZECZYTANA »

rozumiem ze tloczek zostal wyczyszczony? zacisk solidnie odpowietrzony?
sprawdz dokladnie czy grzeje sie od tarczy czy od lozyska
co do stukow do sprawdzenia luzy w zawieszeniu
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
siwy131 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: TRZEBINIA
Samochód: Audi a4 b6

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 04.04.2013, 14:11:24 - NIEPRZECZYTANA »

A wyczyściłeś i nasmarowałeś wszystko porządnie łącznie z tłoczkami i jarzmami ?  Jak potrzebujesz porządnego naprawdę mechanika to zapraszam do filipowic do serwisu Smółka na trasie chrzanów-krzeszowice jak chcesz to mogę ci opisać  jak tam trafić.
Ja już przerabiałem wszystkich mechaników w okolicy i tylko oni są naprawdę godni zaufania a wiem co mówię bo już tyle osób tam skierowałem nawet z chrzanowa i każdy jest zadowolony.
Zapisane
mrafker Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.9 SDI 2005

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 04.04.2013, 15:07:26 - NIEPRZECZYTANA »

Tak kola odpowietrzone porzadnie, zacisk nasmarowany i nowe gumy założone. I tak bylem u 1 mechanika i mowi ze moze byc uszkodzona pompa abs ale jakos nie chce mi sie wiezyc to urzadzenie jkos bardzo awaryjne nie jest. I jak cos grzalo by sie oba przody, no chyba ze ma rozdzielac na wszystkie 4 kola. Ja mysle o elastycznym przewodzie hamulca, mogl zostacmoze uszkodzony podczas zaciskani jak sciagalem zaciski i tloczek, czy tam jest moze przewod 2 kanalowy doprowadzenie i powrot. Cos moze z nim nie tak. Ps. Jakis sklep z czesciami polecicie pozdro
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 04.04.2013, 15:18:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
czy tam jest moze przewod 2 kanalowy doprowadzenie i powrot
Przewody hamulcowe nie mają czegoś takiego jak powrót...

Cytat: mrafker
Ps. Jakis sklep z czesciami polecicie pozdro
Nie załatwiaj wszystkich tematów w jednym wątku!
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
mrafker Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.9 SDI 2005

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 16.04.2013, 18:50:02 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Ma taki problem w mojej Ibizie 1.9 SDI z 2005. A Mianowice, wymieniłem klocki hamulcowe i podczas wymiany splanowałem lekki rant na tarczy hamulcowej. Następnie wyczyściłem wszystkie elementy na których pracują klocki i posmarowałem. Następnie wyciągnąłem tłoczek i został wyczyszczony (nasmarowany nie posiadał żadnych wżerów), założyłem nowe gumki. Złożyłem wszystko i co lewe koło się grzeje, myślałem że może uszkodziłem lewy przewód hamulcowy elastyczny ? wymieniłem. Wymieniłem cały płyn hamulcowy w układzie i odpowietrzyłem wszystkie koła. I nadal się grzeje koło, myślałem że może łożysko. Wiec podniosłem lewe koło zdemontowałem cały hamulec i włączyłem silnik by koło się obracało (3 bieg) przez ł godziny i nic. Po założeniu hamulca (klocki i zacisk) po chwili tarcza była gorąca i zacisk. Pomóżcie co to może być bo już nie mam pomysłu jak to naprawić.
Pozdrawiam Piotr 
Zapisane
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #6 - Środa, 17.04.2013, 15:54:42 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli jesteś pewny że to trą klocki to nic innego jak blokujący się tłoczek. Za mało się cofa lub krzywa tarcza hamulcowa. Spróbuj maksymalnie ręcznie wepchnąć tłoczek tak aby klocki miały pewny luz do tarczy. Co wtedy będzie się działo. Czy klocki nie latają samoistnie w zacisku? Czy dobrze to zmontowałeś ze sprężynkami (takimi płaskimi blaszkami) aby właśnie nie były luźno klocki w zacisku.
Zapisane

stan
mrafker Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.9 SDI 2005

« Odpowiedz #7 - Sobota, 27.04.2013, 09:42:31 - NIEPRZECZYTANA »

Hej koledzy, no nadal walczę z tym kołem. I tak zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz, a mianowicie jak wlewam płyn do zbiorniczka hamulcowego to dochodzi do max, i jak wlewam więcej nigdy się nie przeleje ze zbiorniczka. Cały czas gdzieś schodzi ale do max i staje. Nie ma żadnych wycieków, z tego co zaobserwowałem i tak myślę czy czasem nie przelewa się do Serwa?
Możecie coś poradzić i jak to naprawić czy czeka mnie wymiana pompy hamulcowej czy może wystarczy zestaw naprawczy?
Pozdrawiam
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 09.05.2013, 19:11:59 - NIEPRZECZYTANA »

chyba zostaje do wymiany pompa
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #9 - Piątek, 24.05.2013, 16:53:37 - NIEPRZECZYTANA »

Mam pytanie. Czy nie jest normalnym objawem grzanie sie tarczy,felgi? Jezeli kolo kreci sie bez oporów,to chyba tak ma być. U mnie grzeją sie obydwa na przedniej osi. Jak bardzo powinny byc gorace  podczas jazdy, tzn po zatrzymaniu. Co to znaczy, grzanie sie kół?
Zapisane

lubie sobie pokierować
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #10 - Piątek, 24.05.2013, 17:18:05 - NIEPRZECZYTANA »

Coś nie tak. Wg mnie. Ja jedynie mam czasem ciepłe opony, ale jest lato i po w miarę szybkiej jeździe można to wyczuć.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #11 - Piątek, 24.05.2013, 17:25:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: ADRIANO
Co to znaczy, grzanie sie kół?
zakladajac temp 15st jezdzisz bez hamowania i tarcze sa cieple ale nie na tyle aby sie poparzyc
jezeli nie hamujesz a tarcza gotuje sline to cos jest nie tak
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
wiola-ohio Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tarnowskie Góry
Samochód: Seat Cordoba, 1997r. 1.6 (75KM) SXE Safety Power

« Odpowiedz #12 - Wtorek, 28.05.2013, 16:30:59 - NIEPRZECZYTANA »

To ja tutaj też może się wetnę w ten wątek - oczywiście niezbyt chętnie, ale tylko pod tym kątem: żeby ktoś nie pomyślał, że mam jakiegoś trupa, bo co krok to się o coś pytam hehe.  ;D Ale tak to już jest, jak się kupuje auto a później wychodzą mankamenty po dłuższym użytkowaniu i spada na nas fakt, że trzeba wymieniać pewne części nie z powodu awarii, lecz zużycia, bo ktoś wcześniej to miał w nosie. Nie ma co jednak gdybać, zapodaję moim pytaniem: Mam taką przypadłość, że podczas jazdy - czy to droga prosta, czy z górki, to koła przednie w pewnym momencie mi hamują i puszczają (da się to odczuć). Podczas tego ciekawego zjawiska, w tym samym momencie zasysa mi pedał gazu uciekając do dołu a potem wybija go do góry. Moim zdaniem mogą to być hamulce + klocki, ew. serwo. Macie jeszcze jakieś przypuszczenia i podpowiedzi?
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 28.05.2013, 16:57:30 - NIEPRZECZYTANA »

układ cały do odpowietrzenia
Zapisane
wiola-ohio Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tarnowskie Góry
Samochód: Seat Cordoba, 1997r. 1.6 (75KM) SXE Safety Power

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 30.05.2013, 20:35:14 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki za odpowiedź :)  :ok:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Koło grzeje się
Skocz do: