Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zaprogramowac zamek centralny w Ibizie 96 ?  (Przeczytany 136766 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wolf
Gość



« Odpowiedz #15 - Środa, 27.09.2006, 13:56:18 - NIEPRZECZYTANA »

A jaki masz pilot w kluczyku bo nie napisałeś - steowanie na podczerwień czy radiowe?
Ja w Cordobie z 96 r mam podczerwień i wtedy sekwencja programowania jest inna.
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #16 - Środa, 27.09.2006, 15:52:04 - NIEPRZECZYTANA »

na podczerwien
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
Wolf
Gość



« Odpowiedz #17 - Środa, 27.09.2006, 23:04:51 - NIEPRZECZYTANA »

Sekwencja programowania dla kluczyka z pilotem na podczerwień.
1. Włożyć kluczyk do drzwi kierowcy i przekręcić w pozycję "zamknij"
2. Trzymać w pozycji "zamknij" CO NAJMNIEJ 5 do 6 sekund!!!
3. 3 x przekręcić na pozycję "Otwórz"
4. Wyjąć kluczyk i skierować w stronę lusterka wewnętrznego.
5. Trzymająć przycisk "zamykania" na pilocie nacisnąć 3 x przycisk "otwórz" po czym puścić przycisk "zamknij".
Po tym zamek powinien się zamknąć i to znaczy że jest zaprogramowany.

Można sprawdzić czy pilot emituje sygnał podczerwieni.
W tym celu można użyć aparatu cyfrowego.
Kierujemy diodę pilota w obiektyw aparatu (można skorzystać z tel komórkowego z aparatem) i naciskamy np. przycisk zamknij. Na wyświetlaczu widać czy dioda emituje sygnał podczerwieni (na wyświetlaczu aparatu widać tak jakby białe światło).
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #18 - Czwartek, 28.09.2006, 16:26:34 - NIEPRZECZYTANA »

no nie wiem ale zadna z dwoch mozliwych kombinacji nie zadzialala
i nadal nie moge zamykac samochodu z pilota
ale wielkie dzieki za odpowiedzi
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
qdlaty Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 22.01.2007, 08:25:04 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie zadziałało, po tym jak zrobiłem sugerując się opisem Wolfa :-) Dzięki
Zapisane
CyCu
Gość



« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 22.01.2007, 13:48:03 - NIEPRZECZYTANA »

I właśnie tą instrukcje przydałoby się do INSTRUKCJI przenieść... u mnie podziałało od razu (dzięki Wolf) a tak przy okazji to u mnie pojawił się taki problem ze nie mrugają kierunkowskazy przy zamykaniu i jest to troszke nużące jak muszę za każdym razem patrzyc czy sie zamkną czy jednak nie. Ma ktoś na to jakąs radę ??
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 22.01.2007, 15:51:06 - NIEPRZECZYTANA »

a wogóle to w ibi 96-99 jak zamykasz auto z pilota to mrugają kierunkowskazy i jest jakiś dzwięk??.. bo w mojej to tylko sie zamknie i słysze jak siłownik się ruszają.. żadnych sygnałów dzwiękowych i mrugajacyhc kierunkowskazy nie ma przy zamykanie.. na dodatek jak zamykam z pilota to mi sie tylko zamyka autko.. nie włącza sie dodatkowa blokada(nie mruga dioda) dioda tylko i wyłacznie zaczyna mrugać jak zamkne kluczykiem a nie pilotem i musze przytrzymać chwile w pozycji zamknij.. czy to standard?
Zapisane
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #22 - Poniedziałek, 22.01.2007, 15:59:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "kacperix"
a wogóle to w ibi 96-99 jak zamykasz auto z pilota to mrugają kierunkowskazy i jest jakiś dzwięk??
Dźwięku nie ma,mrugną tylko kierunkowskazy.

Cytat: "kacperix"
na dodatek jak zamykam z pilota to mi sie tylko zamyka autko.. nie włącza sie dodatkowa blokada(nie mruga dioda) dioda tylko i wyłacznie zaczyna mrugać jak zamkne kluczykiem a nie pilotem
Przytrzymaj troche dłużej przycisk od zamykania na kluczyku i dioda powinna zacząć mrugać  ;-)
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #23 - Poniedziałek, 22.01.2007, 16:07:45 - NIEPRZECZYTANA »

właśnie poszedłem do auta.. wynik testu.. trzymam kluczyk dłużej.. lipa tylko sie zamyka.. no to zaprogramowałem jeszcze raz wg instrukcji.. pomogło.. przytrzymuje dłużej i zamyka się z diodą :).. a kierunki jak nie mrugały tak nie mrugają.. jaka może być przyczyna?... jak załącza sie alarm to trąbi i kierunki mrugają.. więc wydaje mi sie ze przy zamykaniu też powinny mrugnąć.. pomysły?
Zapisane
CyCu
Gość



« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 22.01.2007, 21:08:14 - NIEPRZECZYTANA »

Moze przydałoby się wymienic jakieś bezpieczniczki albo coś tedy... ja is ena tym nie znam dlatego pytam. Dzięki za pomoc
Zapisane
Shovax Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdansk
Samochód: Cordoba,1996,AFT 100KM

« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 22.01.2007, 22:31:14 - NIEPRZECZYTANA »

Havran a sprobuj odlaczyc na chwile aku i podlaczyc i wtedy spruboj zaprogramowac wg instrukcji do kluczykow na podczerwien. Ja tez mialem problem i to pomoglo tylko ze podzialal jakis miesiac i znowu to samo. no coz teraz to nawet odlaczenie aku nic nie daje lipa;/
Cytat: "Miro"
kacperix napisał/a:
a wogóle to w ibi 96-99 jak zamykasz auto z pilota to mrugają kierunkowskazy i jest jakiś dzwięk??
Dźwięku nie ma,mrugną tylko kierunkowskazy.


W mojej cordi z 96 roku tez nie ma zadnego mrugania przy zamykaniu ale to chyba tak jest:P
Zapisane
Wolf
Gość



« Odpowiedz #26 - Środa, 24.01.2007, 01:02:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Shovax"
Havran a sprobuj odlaczyc na chwile aku i podlaczyc i wtedy spruboj zaprogramowac wg instrukcji do kluczykow na podczerwien. Ja tez mialem problem i to pomoglo tylko ze podzialal jakis miesiac i znowu to samo. no coz teraz to nawet odlaczenie aku nic nie daje lipa;/
Cytat: "Miro"
kacperix napisał/a:
a wogóle to w ibi 96-99 jak zamykasz auto z pilota to mrugają kierunkowskazy i jest jakiś dzwięk??
Dźwięku nie ma,mrugną tylko kierunkowskazy.


W mojej cordi z 96 roku tez nie ma zadnego mrugania przy zamykaniu ale to chyba tak jest:P


U mnie w moim SX z 96 roku też nie mrugają kierunki przy zamykaniu. Co do programowania zamka to u mnie robię to co jakiś czas bo czasem gubi pamięć ale na to chyba już nie ma rady.  :los:
Zapisane
CyCu
Gość



« Odpowiedz #27 - Czwartek, 25.01.2007, 07:43:57 - NIEPRZECZYTANA »

noto jeśli nie ma takiej opcji w standarcie to trzeba ją stworzyć :hmm: Jak myślicie dużo by było kłopotów z takim podłączeniem ??
Zapisane
rudnik
Gość



« Odpowiedz #28 - Czwartek, 25.01.2007, 13:08:26 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "CyCu"
noto jeśli nie ma takiej opcji w standarcie to trzeba ją stworzyć :hmm: Jak myślicie dużo by było kłopotów z takim podłączeniem ??


Nie wiem czy zawsze ale starsze modele nie mialy instalowanego centralnego zamka fabrycznie, wiec to czy komus mrugaja kierunki czy tez piszczy brzeczek pod maska to kwestia centrali i sterownika zamka centralnego.

Poza tym pamietajcie -lepsze jest wrogiem dobrego:)-zawsze mozna cos zwalic i wcale nie bedzie dzialac
Zapisane
stozimir
Gość



« Odpowiedz #29 - Niedziela, 11.03.2007, 22:02:49 - NIEPRZECZYTANA »

ja probowalem programowac waszymisposobami i nic . dioda w kluczyku mruga i nic sie nie dzieje . jak programowalem to sobie ladnie pomrugalo jak w instrukcji i nic dalej sie nie zamyka ani nie otwiera. pomuzcie bo juz sam nie wiem co robic . baterie wymienialem jakby cos
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Jak zaprogramowac zamek centralny w Ibizie 96 ?
Skocz do: