Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pilot do centralnego - jak sprawdzić?  (Przeczytany 46406 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
tom_9
Gość



« Czwartek, 06.04.2006, 10:16:27 - NIEPRZECZYTANA »

Witam posiadam Cordobę 1,6 98' model 99'  , przeprowadzałem programowanie według zaleceć tj. :
metodą pierwszą
- wkładasz kluczyk do zamka drzwi kierowcy
- przekręcasz kluczyk w prawo i trzymasz 5 sekund( centralny zamek się zamyka
i zaczyna pulsować czerwona dioda w drzwiach)
- przekręcasz kluczyk w lewo(otwiera się centralny zamek), wracasz kluczykiem
do położenia neutralnego
- przekręcasz kluczyk w lewo, wracasz kluczykiem do położenia neutralnego
- przekręcasz kluczyk w lewo, wracasz kluczykiem do położenia neutralnego
- wyjmujesz kluczyk z zamka i skierowujesz go w stronę lusterka wstecznego(w środku pojazdu)
- naciskasz i trzymasz przycisk zamykający na kluczyku, następnie naciskasz
przycisk otwierający 3 razy.
- puszczasz przycisk zamykający na kluczyku. Dioda w kluczyku zaczyna
pulsować. Centralny zamek się zamyka.
bezskutecznie
oraz  drugą metodą :
1. Kluczyk włożyć do stacyjki
2. Przekręcić do pozycji włączony
3. Przekręcić do pozycji wyłączony
4. Wyjąć kluczyk ze stacyjki
5. Nacisnąć i trzymać przycisk zamykania
6. Nacisnąć 3x przycisk otwieranie
7. Puscić przycisk zamykanie
Autko powinno spróbować zamknąć drzwi ewentualnie wydać jakiś dźwiek

Przyznać musze że druga metoda w moim przypadku daje wynik w tej  postaci
"Autko powinno spróbować zamknąć drzwi ewentualnie wydać jakiś dźwiek"
jednak z pilota działa tylko zamykanie ( otwieranie nie ) i po kilku minutach zamykanie przestaje działać , aż do ponownej próby programowania i tak w kółko .
Może ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak mu zaradzić .
walek_t@op.pl
Zapisane
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 06.04.2006, 18:24:00 - NIEPRZECZYTANA »

albo masz słabe baterie albo niestety pada ci pilot, niestety te piloty lubią padać
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
tom_9
Gość



« Odpowiedz #2 - Czwartek, 06.04.2006, 21:32:21 - NIEPRZECZYTANA »

Witam batrie są nowe
Zapisane
Yan3K
Gość



« Odpowiedz #3 - Środa, 12.07.2006, 16:02:35 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, mam podobny problem posiadam ibize z 97r. u mnie nie ma wogole podczerwieni, moze ktos mi pomoc jak to zakodowac ?
Zapisane
kampacz
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 09.12.2008, 21:56:03 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
wiem, że o centralnym było już ale nie widziałem takiej przypadłości jak moja - rano otworzyłem centralny normalnie pilotem w seryjnym kluczyku i po dojechaniu do pracy również normalnie go zamknąłem, jednakże po skończonej pracy nie udało mi się już tego zrobić (naciskając na przycisk czy to otwarcia czy zamknięcia nic sie nie dzieje oprócz tego że dioda na kluczyku mruga) dodam, że baterie wymieniłem, nawet pare razy próbowałem kodowania kluczyka sposobem podanym na forum, bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikowej pod kierownicą OK i dalej nic ale otwierając kluczem z zamka centralny otwiera wszystkie drzwi bez problemu, zastanawiam się czy aby nie znajdują się jakieś bezpieczniki bezpośrednio przy centralce tylko gdzie ją znajde w moim modelu Ibiza 2001
może ktoś coś pomoże?
Zapisane
hahaha Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba, 2001, 1,9Tdi 110Km

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 09.12.2008, 23:29:13 - NIEPRZECZYTANA »

A ja mam troche inne pytanie dotyczące centralnego zamka. Czemu czasami auto samo się zamyka? Da się to jakoś wyłączyć?
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 09.12.2008, 23:43:15 - NIEPRZECZYTANA »

jak otworzysz samochod i nie wsiadziesz do niego badz nie otworzysz drzwi w przeciagu jakiegos czasu to samo sie zamyka, jest to zabezpieczenie przed nieumyslnym otwarciem drzwi, jezeli zamyka sie mimo otwarcia ktorys z drzwi to prawdopodobnie padl czujnik w drzwiach = trzeba go wyjac i wyczyscic
Zapisane

kampacz
Gość



« Odpowiedz #7 - Niedziela, 14.12.2008, 11:56:12 - NIEPRZECZYTANA »

no i nikt nie wie co może być - a wogóle to wie ktoś czy ja mam centralny na podczerwień czy co? bo jak sprawdzałem tym sposobem na aparat to dioda miga ale nie na niebiesko tylko normalnie na czerwono
Zapisane
matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #8 - Niedziela, 14.12.2008, 18:22:40 - NIEPRZECZYTANA »

A jak otwierales przed tem to celowałes w cos np. lusterko czy stałes troszeke dalej i mogłes auto otworzyc/zamknać? Ja tez miałem podobny problem do ciebie i kombinacji było mnóstwo, sprawdzanie itp. Sposobem opisanym na forum dokładnie tym ponizej
Cytat: tom_9
1. Kluczyk włożyć do stacyjki
2. Przekręcić do pozycji włączony
3. Przekręcić do pozycji wyłączony
4. Wyjąć kluczyk ze stacyjki
5. Nacisnąć i trzymać przycisk zamykania
6. Nacisnąć 3x przycisk otwieranie
7. Puscić przycisk zamykanie
Autko powinno spróbować zamknąć drzwi ewentualnie wydać jakiś dźwiek
Probowałem około 20 razy i kiedys jakoś wsiadłem do samochodu na miejsce pasazera postanowiłem tak zupełenie z nudów spróbować jeszcze raz i udało sie ;D Wiec próbuj dalej  ;)
Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
kampacz
Gość



« Odpowiedz #9 - Niedziela, 14.12.2008, 18:42:59 - NIEPRZECZYTANA »

nie właśnie wcześniej w nic nie celowałem mogłem np z domu z okna otworzyć i zamknąć auto bez problemu i nagle buch i nie ma nic a tym kluczykiem w zamku gmerać zapominam i nie raz już wracałem do auta  :evil: jeszcze żebym miał drugi kluczyk z możliwością otwierania z pilota to bym sprawdził czy to kluczyk czy coś w aucie sie spsuło a tak to drugi kluczyk mam zwykły bez przycisków i dalej nie wiem co z tym zrobić - może serwis pozostał?
Zapisane
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #10 - Niedziela, 14.12.2008, 18:54:54 - NIEPRZECZYTANA »

no to masz pilota na radio..

Możliwe, że rozkodowała lub zwiesiła ci się centralka :( - ja tak miałem chyba raz... z tym, że sam montowałem całość i wiem gdzie co mam schowane. ew poszedł bezpiecznik w centralce (wcale niekoniecznie musi działać centralka alarmowa, żeby chodził centralny zamek).. więc jeśli to jest firmowo zakładane ustrojstwo.. to chyba pozostaje wizyta w serwisie :(

ja bym spróbował jeszcze odłączyć akku... ale UWAŻAJ - bo a samochodach roczników 94 itp to nic się nie dzieje... a w tych nowszych to wiesz... jak nie zapali to potem możesz mieć pozamiatane (w profilu nic nie masz o wozie, więc nawet nie ma ci kto powiedzieć czy można odłaczać aku - przy okazji uzupełnij)
Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
kampacz
Gość



« Odpowiedz #11 - Niedziela, 14.12.2008, 21:51:40 - NIEPRZECZYTANA »

o właśnie dziękuję może taka prosta czynnoś pomoże cosik - a aku moge bez problemu odpiąć bo już odpinałem go kiedyś żeby doładować i bez problemu sie obeszło - a radiowy kluczyk programuje się jakoś inaczej?
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 15.12.2008, 00:35:44 - NIEPRZECZYTANA »

Po pierwsze jakbys uzupelnil w profilu jaki masz samochod to napewno latwiej byloby nam ci pomoc... z ktorejs wypowiedzi wnioskuje ze twoje auto to ibi fl, tak jak juz napisal kuczy twoj pilot jest na radiu, nie wiem czy to sie tyczy wszystkich pilotow ale ja po wymianie baterii swojego programowac nie musialem...co do twojego problemu to jak dla mnie zanim zaczniesz grzebac w aucie w poszukiwaniu centralki, rozbierz, i dobrze wyczysc (np denaturatem) plytke ktora jest w kluczyku, przeczysc wszystkie styki baterii itp, ja tez tak czasami mam ze moj pilot co jakis czas przestaje lapac, dioda mruga ale musze nacisnac kilka razy zanim auto sie otworzy i czyszczenie wlasnie wtedy zazwyczaj pomaga...seaty po prostu nie lubia wilgoci..
Zapisane

kampacz
Gość



« Odpowiedz #13 - Sobota, 20.12.2008, 11:44:43 - NIEPRZECZYTANA »

koledzy i dalej nic - przeczyściłem płytke w kluczyku spirytusem odłączyłem nawet akumulator przy okazji przeczyściłem klemy i nasmarowałem wazeliną techniczną i dalej to samo - dioda na pilocie mruga a auto nie reaguje, z kluczyka centralny działa z tego knefla na drzwiach kierowcy też a z pilota nie - może ktoś jeszcze podsunie co tu sprawdzić? czy może jedynie serwis sie został?
p.s. moje auto to Ibiza 2001 SDI AQM
Zapisane
Dagon Mężczyzna
Off Road
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Szczecin-Goleniów
Samochód: Gwiazda 3.0 + poszukiwany GR

« Odpowiedz #14 - Sobota, 20.12.2008, 14:53:18 - NIEPRZECZYTANA »

a sprawdzales ten "sterownik"ktory odbiera sygnal od pilota i przekazuje go na centralke??
Zapisane

E-300 Edition By Rico In Progress
Cordi By Dagon
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Pilot do centralnego - jak sprawdzić?
Skocz do: