+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » LEDy - kilka pytań
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LEDy - kilka pytań  (Przeczytany 63768 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
WoRaS
Gość



« Poniedziałek, 06.03.2006, 14:05:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
SuperFluxy - maja to do siebie , ze swieca bardzo duzym katem i maja dosc mocne naswietlenie. Niepolecam Ci rzadnych zarowek rurkowych - a szczegolnie tych kupnych.


Jako postojówki zamontowałem właśnie super-fluxy i moim zdaniem efekt jest naprawdę super. Na Allegro znalazłem ostatnio jakieś żarówki rurkowe na super-fluxach (np. tutaj). Co o nich myślisz? Sądząc po opisie (wiem, wiem, efekt w rzeczywistości może być zupełnie inny) te nadają się do oświetlenia wnętrza. Dodam jeszcze, że zamierzam kupić białe i chciałbym, żeby rzeczywiście dawały tyle samo albo, jeszcze lepiej, więcej światła niż zwykła żarówka.

Cytat: "punchoo"
Co do zarowek - na LEDach - to polecam takie zarowki na normalny gwint z kilkoma zwyklymi LEDami. Masz w tym przypadku do wyboru: zarowki STOP, STOP z pozycyjnymi , biale, pomaranczowe i widzialem do bocznych migaczy - nowy patent na 3 LEDach. Ogolnie wpisz na ALLEGRO - LED i ogladnij jakie masz mozliwosci.


Dlaczego zwykłe a nie super-fluxy? Dzięki tym drugim auto jest lepiej widoczne na drodze chyba...?
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 06.03.2006, 17:34:35 - NIEPRZECZYTANA »

Te zarowki do oswietlenia wnetrza testowalismy w Toyocie - daja bardzo malo swiatla - bo te ledy to miniaturki. Gdybys mial kolo siebie 3 superfluxy normalnych rozmiarow to zmienia postac rzeczy.

[ Dodano: 2006-03-06, 17:39 ]
Co do zarowek pozostalych , do okola auta mialem na mysli ---> TAKIEGO typu <---  +/- wi[fade]cej diod.[/fade]
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

WoRaS
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 06.03.2006, 17:55:51 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Te zarowki do oswietlenia wnetrza testowalismy w Toyocie - daja bardzo malo swiatla - bo te ledy to miniaturki. Gdybys mial kolo siebie 3 superfluxy normalnych rozmiarow to zmienia postac rzeczy.


Dzięki wielkie, oszczędziliście mi wydawania pieniezy na coś co zupełnie by mi się nie przydało  :D

Cytat: "punchoo"
Co do zarowek pozostalych , do okola auta mialem na mysli ---> TAKIEGO typu <---  +/- wi[fade]cej diod.[/fade]


No, to wygląda obiecująco, chyba się skuszę :)

Mam jeszcze dwa pytanka: kupiłeś zdaje się kiedyś zimną katodę - jak wypadła? Pytam bo to jest mój pomysł na oświetlenie bagażnika :) No i czy podłączenie takich katod w aucie jest bezproblemowe? Chodzi mi oczywiście o zestaw katody+przetwornik. Takie przetworniki są zasilane chyba 12V DC, więc nie powinno być problemu, ale wolę spytać :)
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 07.03.2006, 10:57:03 - NIEPRZECZYTANA »

Pomyslow opto-tunerskich, mam 1000/min skladowisko potrzebnych przedmiotow ale brak czasu na wcielenie w rzeczywistosc, tymbardziej , ze obecnie mnie niema w kraju.
Kupilem na Allegro za ~ 27PLN --> 2 zimne katody + przetwornik, wlacznik i wtyczke pod kompa. Sprawa wyglada nastepujaco:

Tniemy wtyczke od kompa i podlaczamy sie pod 12V w aucie. To zailanie uruchamia nam przetwornik/ce ( czy jak to sie tam technicznie nazywa ) i zasila 1-dna lub 2-ie katody w zaleznosci ile podepniemy. Daje to naprawde niesamowity efekt a jest duzo tansze od proponowanych neonow do samochodu. Jezeli masz tylko dryg do takich rzeczy - to bierz w ciemno.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

WoRaS
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 07.03.2006, 13:47:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Tniemy wtyczke od kompa i podlaczamy sie pod 12V w aucie. To zailanie uruchamia nam przetwornik/ce ( czy jak to sie tam technicznie nazywa ) i zasila 1-dna lub 2-ie katody w zaleznosci ile podepniemy.


Przekonałeś mnie :) Tylko jak wygląda sprawa przy wyłączonym silniku? Wtedy podobno napięcie jest nieco niższe w sieci niż 12V (ok. 11,75V?). Jak wtedy zachowają się katody? I czy potrzebny jest bezpiecznik, tak aby zabezpieczyć przetornik przed spaleniem, gdyby np. napięcie nagle skoczyło?
Zapisane
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #5 - Niedziela, 12.03.2006, 11:14:20 - NIEPRZECZYTANA »

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym :)
Chcę zmienić podświetlenie tablicy ze zwykłych żarówek na ledy ale wacham się, bo nie wiem czy efekt będzie zadowalający. W Ibizie do podświetlenia tablicy są używane chyba żarówki W5W takie same jak do świateł postojowych. Moje pytanie:

Czym różnią w praktyce się żarówki oparte na 4 ledach 3 mm (takie jak TE) od TAKICH? Te pierwsze mam założone jako postojówki i dają bardzo fajny efekt :)

Które byłyby lepsze do oświetlenia tablicy (o ile którekolwiek się do tego nadają)?
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 12.03.2006, 12:09:26 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej Ibi '94 są żarówki R5 >>>TAKIE<<< do podświetlenia liczników.. Może to tylko kwestia oprawki.. Pozdrawiam.
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 13.03.2006, 19:38:31 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam w tablicy diody czerwone (stozki wklasle) tablica jest czytelna. Ale jak bym zmieniala teraz to na didy Super flux.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 13.03.2006, 19:58:16 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam walcowe (stozki wklasle). Ale bym stawial na super fluxy. Mam taka diode w bagazniku (100 mA) swieci lepiej niz zarowka od podswietlania.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #9 - Wtorek, 14.03.2006, 10:35:00 - NIEPRZECZYTANA »

Moglibyście podać linki do przykładowych aukcji na Allegro, z takimi żarówkami, o jakich mówicie? Chodzi mi szczególnie o sup[er fluxy - są chyba dwa rodzaje: żarówki z jedną, dużą diodą i żarówki z czterema małymi - zastanawiam się które lepiej kupić (linki do przykładowych aukcji dałem w poprzednim poście).
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 14.03.2006, 10:59:36 - NIEPRZECZYTANA »

Super fluxy http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89529042
jezeli maja 100mA to sie oplaca, naprawde ladnie to sweici.
Ja mam takie http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89832711
(pozycje i tablica) wyglada OK
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #11 - Wtorek, 14.03.2006, 13:06:43 - NIEPRZECZYTANA »

No ja dodam tak :

W postojowkach mam biale: ---> Takie <--- , tylko przez pomylke sprzedajacego, ale sa drozsze od ponizszych ktore zamowilem i dostalem wlasnie te omylkowo.

Natomiast do oswietlenia tablicy rejestracyjnej uzywam niebieskich ---> Takich <--- .


Zarowno te pierwsze jak i te drugie daja niesamowity efekt. Polecam jedne jak i drugie do oswietlenia jako postojowki ( + wybor koloru ). Biale daja lekki efekt Xenonu. A niebieskie - wiadomo na wlasne ryzyko.
Istnieje mozliwosc zrobienia sobie samemu takich postojowek - bo do tych ktore sa w ofercie nie daja najbardziej swiatloczulych LED'ow.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #12 - Wtorek, 14.03.2006, 14:54:31 - NIEPRZECZYTANA »

A ktore? Zwykle czy mocniejsze?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 14.03.2006, 22:13:16 - NIEPRZECZYTANA »

Gwarantuje , ze niepozalujesz !!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #14 - Środa, 15.03.2006, 08:37:40 - NIEPRZECZYTANA »

ja mam postojowki jeszcze poprzedniej produkcji, kupilem zaraz jak weszly, sa biale, a na przegladzie facet czepil sie ze to nie sa biale tylko niebieskie  :lol:  zapytalem czy widzial kiedys biale światlo a nie żółte, i bylo po sprawie,   :oops:   taki sie zrobil i wbil pieczatke. teraz kupilem do kierunkowskazow, i jesli ktos sie zdecyduje to mam kilka  uwag:
1. w lampach tylnych  sa dymione klosze i LED nie daje efektu oczekiwanego.
2. do przedniego kierunku nie miesci sie bańka i nie pasuja, osobiscie bede kombinowal z oprawka od innego auta.
3. "cycuszki" trzymajace zarowk sa nieodpowiednie i jeden musialem szlifowac bo nie chciala wejsc w oprawke.
4. zmienia sie opor na zarowce i kierunek miga 2x szybciej, bede dolaczal rezystorki, efekty opisze co by sie nikt nie martwil ze cos nie takiego kupil,
ja mam takie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88190210
pozdrawiam Gizzi
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » LEDy - kilka pytań
Skocz do: