+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » LEDy - kilka pytań
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LEDy - kilka pytań  (Przeczytany 63769 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #30 - Niedziela, 01.06.2008, 20:42:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Semir
Gdy włączymy mijania to raczej ich widać nie będzie, co nie
jak będą kolorowe to będzie :-X
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #31 - Niedziela, 01.06.2008, 20:48:06 - NIEPRZECZYTANA »

No to dajmy na to, że mój samochód jest w kolorze zielonym. Zakładam ringi zielone. Czy jest to zgodne z kodeksem drogowym? Świecące białe lampy z "podtłem" zielonym? ....  :-\
Zapisane
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #32 - Niedziela, 01.06.2008, 21:15:03 - NIEPRZECZYTANA »

a zwiększanie mocy silnika bez zmiany w dow. rejestr., wywalanie katalizatorów, niehomologowane części itd. to wszystko jest zgodne z przepisami? Daj spokój, każdy robi co chce :-X
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #33 - Niedziela, 01.06.2008, 21:18:28 - NIEPRZECZYTANA »

tylko, że tamtych rzeczy nie widać. A tu jest do czego się przyczepić... i się czepiają

Ale wracając do tematu... Shizo, co sądzisz o tych lampach, które zapodałem wcześniej w linku?
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 01.06.2008, 21:23:12 wysłane przez Semir » Zapisane
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #34 - Niedziela, 01.06.2008, 21:27:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Semir
Shizo, co sądzisz o tych lampach, które zapodałem wcześniej w linku?
nie miałem do czynienia, Jak dla mnie przekombinowane - za dużo elementów w jedej obudowie. Co do samych diod to twierdzenie o ich długowieczności - uważam za MIT.
Zapisane
Ciacho13 Mężczyzna
Sociedad Espanyola lover ;)
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Rypin
Samochód: Ibiza 2003 130km TDI

« Odpowiedz #35 - Niedziela, 01.06.2008, 21:30:48 - NIEPRZECZYTANA »

Co do tych lamp które dałeś w linku to szczerze mówiąc kiszka troszkę. Mają sporo minusów, tzn.
- brak właściwej homologacji co oznacza, że wyjątkowo upierdliwy policjant Ci nie odpuści
- krótka żywotność ringów, a podobno są niewymienne
- są to plasikowe klosze... (potrafią się deformować...)
- często zdarza im się parować...

Rozmawiałem z kilkoma posiadaczami tych ringów, i prawie wszyscy przerabiają je na Xenony... bo właściwie wtedy dopiero ładnie świecą. Bez Xenonu to pieniądze wyrzucone w błoto.

Fakt faktem wyglądają fajnie, ba, sam nam nimi myślałem, po potrąceniu psa, gdy moje soczewki VALEO H1 straciły swoje zaczepy, fakt jednak jest taki, że je sobie odpuściłem i kupiłem znowu soczewy VALEO, nowiuśkie, a do tego 4 żarówki Philips NightGuide... i mogę się założyć, że o ile takie lampki nie mają ksenonów, to moje lampki będą lepiej świecić :) Polecam 2XH1 Valeo :)

Teraz patrzę sobie i patrzę na allegro i szukam postojówek W5W + żarówek tablicy rejestracyjnej też W5W. Sprzedawca od którego kupowałem H1 NightGuide uważa W5W BlueVision Philips'a za szmelc... więc pozostały LED'y... kupię chyba 4 żarówki, dwie białe do przodu + dwie niebieskie do tyłu....

PS : Mógłby mi ktoś podać dokładne oznaczenia żarówek w kierunkach / oświetleniu kabiny / oświetleniu bagażnika :) ?
Byłbym wdzięczny :)
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 01.06.2008, 21:36:00 wysłane przez Ciacho13 » Zapisane

była...Seat Cordoba SX 1.6 AFT 04.97' ;)

jest...Seat Ibiza Sport 1.9 TDI 130km 2003r.
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #36 - Niedziela, 01.06.2008, 21:31:58 - NIEPRZECZYTANA »

a zwiększanie mocy silnika bez zmiany w dow. rejestr., wywalanie katalizatorów, niehomologowane części itd. to wszystko jest zgodne z przepisami? Daj spokój, każdy robi co chce :-X
tylko ze chipsa pod maska nie widza a za takie swiatelko zaraz sie o dowod upomna :'(
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #37 - Niedziela, 01.06.2008, 21:43:25 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Ciacho13
Teraz patrzę sobie i patrzę na allegro i szukam postojówek W5W + żarówek tablicy rejestracyjnej też W5W. Sprzedawca od którego kupowałem H1 NightGuide uważa W5W BlueVision Philips'a za szmelc... więc pozostały LED'y... kupię chyba 4 żarówki, dwie białe do przodu + dwie niebieskie do tyłu....

nad rejestracją to też W5W? Właśnie też ostatnio zastanawiam się nad wymianą na ledy,tylko jakie... jak dobrze kojarzę to ktoś z nas zapodał gdzieś fotkę jak wygląda oświetlona rejestracja ledami. ;D
Zapisane
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #38 - Niedziela, 01.06.2008, 21:52:44 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Ciacho13
Co do tych lamp które dałeś w linku to szczerze mówiąc kiszka troszkę. Mają sporo minusów, tzn.
- brak właściwej homologacji co oznacza, że wyjątkowo upierdliwy policjant Ci nie odpuści
- krótka żywotność ringów, a podobno są niewymienne
- są to plasikowe klosze... (potrafią się deformować...)
- często zdarza im się parować...

Ciacho a masz te lampy u siebie, że opisujesz w ten sposób?  :-\
Przymierzałem się do ich kupna a kilka osób z forum ma już od dłuższego czasu, więc lepiej poczytać np. o tym, że diody w ringach są wymienne, a nie pisać o tym, samym w kilku wątkach...  :-X
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7077.30
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #39 - Niedziela, 01.06.2008, 21:54:47 - NIEPRZECZYTANA »

Były gdzies takie fotki. Ja wam polecam te LED-żarówki co mam w postojówkach i na pewno zakupie sobie takie do oświetlenia tablic rejestracyjnych - w Albumie w dziale Spoty - zobaczcie sobie porównanie mojej HYPER Power ze zwykłym ledem Abdula. Wszystkie LEdy na tych zdjęciach są białe (choć na zdjęciach wyszły jak niebieskie)
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Ciacho13 Mężczyzna
Sociedad Espanyola lover ;)
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Rypin
Samochód: Ibiza 2003 130km TDI

« Odpowiedz #40 - Niedziela, 01.06.2008, 21:56:49 - NIEPRZECZYTANA »


Ciacho a masz te lampy u siebie, że opisujesz w ten sposób?  :-\
Przymierzałem się do ich kupna a kilka osób z forum ma już od dłuższego czasu, więc lepiej poczytać np. o tym, że diody w ringach są wymienne, a nie pisać o tym, samym w kilku wątkach...  :-X
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7077.30



Nie mam tych lamp, ale rozmawiałem z kilkoma posiadaczami (daniels, LCQ, śmielu), każdy z nich ma w nich Xenon, śmielu był z nich wyraźnie nie zadowolony.

Jeśli ktoś jest już koniecznie uparty na te ringi to chyba najlepszym wyjściem jest kupno pasa przedniego od Polo 6N i kupienie Angel Eyes od tej właśnie Polo - szklane klosze. Do Ibi/Cordi nie ma AE ze szklanymi kloszami.

Ja kupię chyba od tego sprzedawcy : http://moto.allegro.pl/item367441813__postojowki_led_w5w_walcowe_x_treme_led_mega_.html
Co do tego czy nad rejestracją są w5w to nie jestem pewien, ale ostatnio wyciągałem te żarówki, to wyglądały bardzo podobnie ;D
Zapisane

była...Seat Cordoba SX 1.6 AFT 04.97' ;)

jest...Seat Ibiza Sport 1.9 TDI 130km 2003r.
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #41 - Niedziela, 01.06.2008, 22:07:57 - NIEPRZECZYTANA »

Sa zaufaj doświadczonym tunerom oświetlenia ;)

Żadnych innych jak te już nie kupię: http://moto.allegro.pl/item370044995_postojowki_hp_w5w_biale_hyper_power_najmocniejs.html

Polecam - drogie ale warte swojej ceny
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Ciacho13 Mężczyzna
Sociedad Espanyola lover ;)
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Rypin
Samochód: Ibiza 2003 130km TDI

« Odpowiedz #42 - Niedziela, 01.06.2008, 22:11:56 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli to te które masz w aucie to chętnie bym je wziął... ale są bardzo mocne i przynajmniej na samych postojówkach wyglądają jak niebieskie... a mam bardzo nieprzyjemnych niebieskich w okolicy...
Przy włączonych mijania też są niebieskawe ?
Zapisane

była...Seat Cordoba SX 1.6 AFT 04.97' ;)

jest...Seat Ibiza Sport 1.9 TDI 130km 2003r.
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #43 - Niedziela, 01.06.2008, 23:25:48 - NIEPRZECZYTANA »

No i wlasnie o to mi chodzilo, bo kolor bylby bialy, ale czy na postojowki tez musi byc homologacja, jezeli tak to wszstko jasne...;/
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #44 - Poniedziałek, 02.06.2008, 05:10:09 - NIEPRZECZYTANA »

Kolor jest biały - ale aparat zakłamuje i robi niebieską poświatę
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » LEDy - kilka pytań
Skocz do: