Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wewnętrzny wyłącznik blokady drzwi  (Przeczytany 17222 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Piątek, 24.02.2006, 10:05:09 - NIEPRZECZYTANA »

Przestał działać  ( nie otwiera) przełącznik blokady drzwi ( centralny zamek) umiejscowiony na prawych drzwiach, Co może być przyczyną, czy miał już ktoś taki przypadek.

[ Dodano: 2006-02-24, 10:07 ]
Chodzi o Cordobę z 2000 r.
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #1 - Niedziela, 26.02.2006, 12:45:22 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. troche mało szczegółów o jakie drzwi chodzi przód, tył, czy central jest fabryczny, czy nie itp. ( jeżeli chodzi o central oczywiście)
Zapisane
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #2 - Niedziela, 26.02.2006, 17:43:20 - NIEPRZECZYTANA »

Chodzi ogólnie, że przełącznik, którym można zablokować ( zamykać i otwierać) wszystkie drzwi od wewnątrz zamyka ale nie otwiera. Centralny jest fabryczny.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #3 - Niedziela, 26.02.2006, 17:51:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Marmas"
Witam. troche mało szczegółów o jakie drzwi chodzi przód, tył, ...


nie wiem jak u ciebie ale u większości osób które mają taką blokadę współdziałającą z centralnym to otwieranie jej jest umieszczne w drzwiach kierowcy (ja też tak mam) ... nie wydaje ci się ze trochę nie poręczne byłoby sięgać do tylnych drzwi aby odblokowac drzwi ... co innego blokada w tylnych drzwiach która uniemożliwia ich otwarcie  np dziecku siedzącemu  z tyłu ....  ale nie o tej blokadzie ten wątek
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #4 - Niedziela, 26.02.2006, 18:00:58 - NIEPRZECZYTANA »

Sory, napisałem że przełącznik jest w prawych drzwiach, oczywiście chodzi o drzwi lewe przód czli od strony kierowcy
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 27.02.2006, 09:45:29 - NIEPRZECZYTANA »

No i właśnie to mnie zmyliło bo raczej w prawych drzwiach nie ma przełącznika do zamykanie i otwierania, więc myślałem że chodzi o blokade do dzwi która równierz jest na prawych jak i lewych ale tylnich. Przyznam że nie miałem takiego problemu, ale uważam że winny jest przełącznik skoro działa  w jedną strone tylko rozumie że pozatym z pilota czy kluczykiem działa normalnie, bo jeżeli tak to to jest chyba jedyna możliwość
Pozdrawiam
Zapisane
tomaj Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza III 2001 1.4 16v

« Odpowiedz #6 - Sobota, 22.10.2011, 17:20:58 - NIEPRZECZYTANA »

Problem jest taki że przełącznik który znajduje się w drzwiach kierowcy mówimy tu o Ibizie z 2001 roku zamyka drzwi ale ich nie otwiera w czym może być problem??

Dodam że centralny jest oryginalny,  przełącznik wcześniej działał i nagle przestał. Sprawdziłem bezpieczniki wiązki kabli w drzwiach zmieniłem przełącznik na nowy  i nic.

Proszę o jakieś sugestie i pomoc w rozwiązaniu problemu.  


od KYS: Zapoznaj się z regulaminem forum. Przed zadaniem pytania sprawdź, co już jest na forum. Scaliłem z istniejącym tematem.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 23.10.2011, 15:19:52 wysłane przez KYS » Zapisane
mik33 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kassel
Samochód: Sharan(dziadek zreanimowany) '98 TDI AFN +iza 1,4 2010

« Odpowiedz #7 - Sobota, 22.10.2011, 20:26:21 - NIEPRZECZYTANA »

wymien na nowy pewnie sprezynka  nieodbija  


niekazdy  nowy  dziala sprawdzamy x2
« Ostatnia zmiana: Sobota, 22.10.2011, 20:40:26 wysłane przez mik33 » Zapisane
vi7o Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Altea 1.6 2004

« Odpowiedz #8 - Piątek, 31.01.2014, 08:00:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cześć,
podepnę się pod ten wątek. Posiadam Seata Altea 2004 rok. Auto posiada autoblokadę drzwi, która się automatycznie uruchamia po kilku sekundach gdy ruszymy. Jestem na etapie poznawania auta i chciałbym się zapytać na czym ta blokada dokładnie polega? czy na tym, że podczas jazdy nie można otworzyć dzwi z wewnątrz czy zewnątrz? Ponadto przy podłokietniku mam dwa przyciski obok siebie kluczyk oraz auto z otwartymi drzwiami, czy te przyciski są powiązane z autoblokadą?
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 09.02.2014, 21:02:03 - NIEPRZECZYTANA »

Blokada zamyka drzwi, więc nie da się ich otworzyć ani z zewnątrz, ani od wewnątrz. Takie zabezpieczenie dla np. dzieci w środku, czy złodziei na zewnątrz. Uruchamia się nie po kilku sekundach a po osiągnięciu zadanej w kompie prędkości. Przyciski są do ręcznego zamykania i otwierania auta ze środka. Nie są powiązane bezpośrednio z blokadą.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Wewnętrzny wyłącznik blokady drzwi
Skocz do: