+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z policja - szyby  (Przeczytany 51763 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #60 - Wtorek, 27.04.2010, 21:38:58 - NIEPRZECZYTANA »

Niby za co mandat ? Auto nie spełnia wymogów (przenikalność szyb) - więc mu zabrali tylko dokumenty do czasu doprowadzenia auta do wymogów. Tak mi się wydaje.

« Ostatnia zmiana: Wtorek, 27.04.2010, 21:41:44 wysłane przez punchoo » Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #61 - Sobota, 01.05.2010, 09:43:03 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Tak mi się wydaje.
to dobrze ci się wydaje bo tak jest
Zapisane

Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #62 - Sobota, 15.01.2011, 10:35:37 - NIEPRZECZYTANA »

Jak wyglada procedura odbioru dowodu ?

Jade na przeglad zrobic badanie (cale auto czy tylko elementy za ktore zabrali dowod ? ) i pozniej do wydzialu komunikacji po dowod ?

p.s.
zabrali mi dowod za:
"podejrzenie przyciemnienia szyb " ;D  ;D   ;D 
Cale auto obeszli dookola, poswiecili latarka (byla noc) zabrali dowod i pojechali, na szczescie bez zadnego mandatu...
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #63 - Sobota, 15.01.2011, 11:37:54 - NIEPRZECZYTANA »

jak Ci się kończy badanie to rób całość, jak masz jeszcze z pół roku to element 25pln i odbiór dowodu, ale pewnie z tydzień będzie szedł z komisariatu drogówki na Hubskiej do wydziału komunikacji na Kmicica (jeśli tam miałeś wydany)
Zapisane
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #64 - Sobota, 15.01.2011, 11:40:50 - NIEPRZECZYTANA »

Idziesz na przegląd, pokazujesz za co zabrali dowód. Pan wbija pieczątkę że wsio OK i z tym wędrujesz to Wydziału Komunikacji. Nie śpiesz się za bardzo - tak z tydzień (roboczy, 5 dni) sobie daj, bo nie zawsze dowód zdąży z policji dotrzeć :eye:
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #65 - Sobota, 15.01.2011, 12:42:30 - NIEPRZECZYTANA »

No to spoko  :ok:
Zapisane
ziemniak26 Mężczyzna
DieselPower
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wieluń / Opole
Samochód: Ibiza, 2004, 1.9 TDI ATD++

« Odpowiedz #66 - Sobota, 15.01.2011, 13:08:05 - NIEPRZECZYTANA »

Ogólnie to zabierania dowodu za przyciemnione szyby jest trochę naciągane. Nie mają sprzętu żeby to sprawdzić, więc nie ma dowodu że są źle przyciemnione. Tak samo z wydechem, nie ma pomiaru dB więc nie ma dowodu...

To trochę jakby łapać za przekroczenie prędkości, bo Panu policjantowi się wydawało że jechał za szybko...
Zapisane

"Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno."
Sir Stirling Moss
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #67 - Sobota, 15.01.2011, 13:49:54 - NIEPRZECZYTANA »

ziemniak26 - poczytaj kilka postów wyżej o przypadku kolegi dura :-X  co prawda nie ma tu szczegółów ale 'jak chcą to potrafią' (tylko jakim kosztem)  :rotfl:
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #68 - Sobota, 15.01.2011, 14:32:36 - NIEPRZECZYTANA »

No wlasnie, zabrali za "podejrzenie". Mi to ryba, po niedzieli załatwie, a folia jak była tak bedzie  8)
Tym sie ewidentnie nudzilo, a zbytnio nie mieli sie do czego przyczepic, pasy były, swiatla itp... wiec babeczka sie doczepila do szyb  ;)
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #69 - Sobota, 15.01.2011, 20:06:46 - NIEPRZECZYTANA »

No tak, zabrali dowód, naciągneli człowieka na kasę za przegląd, o czasie nie wspomnę. Myślę, że to duża niesprawiedliwość.
Można ich zaskarżyć?
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #70 - Sobota, 15.01.2011, 20:10:47 - NIEPRZECZYTANA »

Szkoda, ze Dura - nie chce opisać ostatniego spotkania z Policją i temat szyb. Z tego co opowiadał to trzymali go 1,5h (dokumenty zabrane), nie mniej jednak musieli mu przywieść wszystkie urządzenia do badania przenikalności, które sa w Krakowie - całe 2...  "bo na Oko to chłop zmarł w szpitalu".

Gdyby mi na czasie nie zależało to bym dokumentu nie oddał dopóki sprzętu mi nie ściągną do racjonalnego sprawdzenia przenikalności...
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #71 - Sobota, 15.01.2011, 22:43:42 - NIEPRZECZYTANA »

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
  1)   stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a)  zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b)  zagraża porządkowi ruchu,
c)  narusza wymagania ochrony środowiska;
  2)   stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
  3)   stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;
  4)   uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);
  5)   stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;
  6)   nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;
  7)   uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Jak trafisz na takiego co się uprze to nie ma siły, ustawodawca dał możliwość zatrzymania na podstawie samych domysłów...

Swoją drogą, jest weekend jak Kozak szybko zrobisz przegląd to możesz na komendzie odebrać, przynajmniej u mnie tak jest ze wydają jak jeszcze nie został wysłany.
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #72 - Sobota, 15.01.2011, 22:55:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: technogood
1)   stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

Uzasadnić przypuszczajaca - to ja sobie mogę - że patrol jest pod wpływem alkoholu i zatrzymał mnie bezprawnie.... bo potrzebuje na alkohol i narkotyki oraz dziwki i karmę dla K-9

Cytat: technogood
Jak trafisz na takiego co się uprze to nie ma siły, ustawodawca dał możliwość zatrzymania na podstawie samych domysłów...

Jak można się domniemać - Dura - postawił w Krakowie na swoim i pomimo - porażki POLICJI - musieli mu podstawić radiowóz z urządzeniem  :!:


Walczmy o swoje - WALCZMY Z POLICJĄ  :!:  :!:  :!:
« Ostatnia zmiana: Sobota, 15.01.2011, 22:59:36 wysłane przez punchoo » Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #73 - Niedziela, 16.01.2011, 11:12:08 - NIEPRZECZYTANA »

Kozak, miał papier, że szyby są OK, a oni nie mieli żadnego dowodu na to że nie jest tak jak w papierach. Wg mnie to albo złośliwość, albo chłopaki chcieli podgonić statystykę, czy normę wyrobić.
Cytuj
Swoją drogą, jest weekend jak Kozak szybko zrobisz przegląd to możesz na komendzie odebrać, przynajmniej u mnie tak jest ze wydają jak jeszcze nie został wysłany.

   
Nie tylko u Ciebie. Do najbliższego dnia roboczego rano jest szansa odebrać dowód. I tu bym się zastanowił czy nie poskarżyć się.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Skocz do: