Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wymienić postojówki z przodu? (Seat Ibiza 2001)  (Przeczytany 16577 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
WoRaS
Gość



« Wtorek, 31.01.2006, 19:10:51 - NIEPRZECZYTANA »

No i mam dość głupi problem. Mam Ibizę '01 i nie wiem jak wymienić postojówki z przodu. Ściągnąłem czarną obudowę z lampy a tu ZONK! Widać tylko żarówki od długich i mijania. Postojówka siedzi pomiędzy nimi, ale jej zupełnie nie widać.  :x

Do tego ledwo można włożyć tam rękę (z lewej przeszkadza akumlator a z prawej zbiornik od spryskiwaczy).  :x

Czy tą oprawkę, w której jest postojówka (namacałem ją paluchami) trzeba po prostu wyszarpnąć czy jest tam jakiś zatrzask?
Zapisane
Rafal32
Gość



« Odpowiedz #1 - Wtorek, 31.01.2006, 19:25:04 - NIEPRZECZYTANA »

w cordobie-w ibi pewnie analogicznie- trzeba obrócić i wyciągnąc ale nie pamiętam czy w lewo czy w prawo. W oprawce jest żarówka bez metalowego kołnierza, jak w chińskich lampkach choinkowych  :lol:
A dostęp faktycznie jest parszywy.
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 31.01.2006, 21:33:30 - NIEPRZECZYTANA »

noo zgadzam się... ale i tak nie jest źle... w niektórych autach trzeba jechać do serwisu żeby zmienić żarówkę. i mogą powiedzieć za wymianę 10 a mogą nawet i z 50 zł (kumplowi w fordzie tak zaśpiewali :-) )
Zapisane
Dark_1984 Mężczyzna
:))
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK

« Odpowiedz #3 - Środa, 01.02.2006, 00:32:27 - NIEPRZECZYTANA »

proponuję wziąc takie "szczypce lekarskie" :)) hehe, a tak na serio to takie szczypce z dlugimi cienkimi koncami. Albo jakąś pensetę duzą. ręcznie jeżeli trudno jest ją wyjąc na starcie to bedzie strasznie trudno :/ mozna sobie paluszki pociąć. Bez sensu to zrobili w tych modelach, ale coz :/ troche cierpliwossci .. a napewno sie uda, zawsze to lepiej sie pomeczyc niz wydac 50 w ASO.. a za nastepnym razem znow..a tak bedzie doswiadczenie na przyszlosc :)) zycze powodzenia :]
Zapisane

Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK
Black Magic :)
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #4 - Środa, 01.02.2006, 10:00:37 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli dobrze pamiętam to te oprawki trzymają się na takich powyginanych drucikach trzeba go lekko odgiąć i powinien odskoczyć, a wtedy żarówka wychodzi juz lekko.
Zapisane

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #5 - Środa, 01.02.2006, 19:18:12 - NIEPRZECZYTANA »

oj chyba sie mylisz na tych drucikach to sie trzyma mocowanie zarówek swiateł mijania /drogowych  :)
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 02.02.2006, 08:06:21 - NIEPRZECZYTANA »

mijania napewno (wymieniałem 2 tygodnie temu) a z postojówkami faktycznie pewności nie mam.
Zapisane

gabrysss
Gość



« Odpowiedz #7 - Czwartek, 02.02.2006, 08:36:57 - NIEPRZECZYTANA »

Postojówki są pod światłami mijania. Jak macie palce Stasia Drzewieckiego to luz. Jak nie to czasem trzeba wyjąć mijania żeby dostać się do postojówek. Taki los. :cry:
Zapisane
nitka Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza '01, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 08.05.2008, 15:25:28 - NIEPRZECZYTANA »

No to jak wreszcie je zmienić? przepaliła mi się postojówka - próbowałem ją dziś wymienić i nic z tego. Kręci sie w koło w tej oprawce i nie widzę nic co można by było podważyć... pomocy - Czy u Was palą się postojówki razem z mijania/drogowymi? Proszę o szybką odp. Ibi jak w opisie
Zapisane
Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #9 - Czwartek, 08.05.2008, 16:14:20 - NIEPRZECZYTANA »

no to chyba normalne, ze postojowka pali sie razem ze swiatlami mijania i drogowymi, tak jest w kazdym sprawnym aucie  :P  ja jak zawsze wymienialem w swojej, to ciagnalem za kabelki, sprobuj ciagna za kable, tylko z wyczuciem, zebys nie pourywal ;)
Zapisane

matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 08.05.2008, 16:36:39 - NIEPRZECZYTANA »

nitka, wez to obódowe złap mocno i jak bys ja wykrecał ciągnij i po prostru wyskoczy , za kable raczej nie ciągnij :nonono:
Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 08.05.2008, 17:26:32 - NIEPRZECZYTANA »

kolega ma race,musisz to wyszarpnac po prostu
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Jak wymienić postojówki z przodu? (Seat Ibiza 2001)
Skocz do: