Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sposób na wgnioty karoserii ?  (Przeczytany 51084 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Czwartek, 27.03.2008, 01:01:00 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.
Szukając instrukcji poprawnego szpachlowania znalazłem się na forum BMW - opisano dość ciekawą metodę usuwania wgniotów w częściach płaskich karoserii - myślę, że sposób warty spróbowania (w linku film który potwierdza całość wypowiedzi) wklejam:


Pewnie nie jeden z was ma pare wgniotów mniejszych lub wiekszych na swoim autku i zastanawia sie ile bedzie kosztowala naprawa tego i czy warto, bo przeciez nie da sie tego wyklepac a jedynie zaszpachlowac i pomalowac caly element. Nic bardziej mylnego!!!
Wystarczy miec tylko troche SUCHEGO LODU Smile Suchy lód to dwutlenek węgla w postaci stałej. Ma on temperature okolo -80 C i rozpuszczajac sie zamienia sie calkowicie w gaz nie powodujac mokrych plam. Reszte doczytajcie sobie w wikipedii.
Przejdzmy do rzeczy.
Bierzemy bryłke suchego lodu, ZAKLADAMY REKAWICZKI przed wzieciem tego do rąk bo jak wiadomo mozna sie przymrozic.
Przykładamy kostke lodu do wgniota na jakies 20-30 sekund (bedzie troszke dymilo ale bez obaw to tylko gaz ktory przede wszyskim jest obojetny, czyli nie jest trujący). Po ok. 30 sekundach odstawiamy i nie dotykamy karoserii az do momentu odparowania z karoserii resztek oszronienia. Powtarzamy czynnosc w zaleznosci od wielkosci wgniota od 3 do 10 razy. Proste nie ? Sam sie zdziwilem jak po godzince takich robót mialem idealna blaszke na bmce bez zadnego wgniota z niemieckich gradobić Very Happy
Zasada dzialania tego jest prosta... po przylozeniu lodu o temp. -80C blacha naszego auta kurczy sie i NACIAGA. Przez co automatycznie sie prostuje...
Cena suchego lodu to ok. 30zł za 10kg. Taniocha Smile
Wyprobowalem i jestem zachwycony... prosto latwo, bez lakiernika i kosztów typu 200-300zł za malowanie elementu. Radze sprobowac.

link do filmu:
http://www.metacafe.com/watch/501379/remove_car_dent_with_airduster/


Jeszcze raz napiszę - nie próbowałem osobiście - ale pomysł wydaje mi się logiczny
Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
Ofaniel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza 1.9 TDI EVO1/ Jest Ford Mondeo 2,0 TDDi

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 27.03.2008, 01:54:44 - NIEPRZECZYTANA »

hmmmm ciekawe :) chyba sproboje tego jako pierwszy i powiem co i jak tylko problem w tym....gdzie kupic suchy lod hmmm :)
Zapisane
juri Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Ibiza '01 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 27.03.2008, 03:08:16 - NIEPRZECZYTANA »

a co na to nasz lakier??na tym filmiku jest troche matowo :o
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 27.03.2008, 05:59:29 - NIEPRZECZYTANA »

Zamiast Suchym lodem można schłodzić dezodorantem albo czymś na bazie Freonu - może gaśnica Halonową ;)
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 27.03.2008, 06:24:06 - NIEPRZECZYTANA »

Na tym forum BMW ktoś rozważał zastosowanie gazu do zapalniczek, ja teraz sobie przypomniałem, że w elektronice często gęsto stosuje się "zamrażacz w sprayu" - do wyszukiwania ustarek. (myslę, że bezpieczniejszy od gazu  :evil: )

pierwszy lepszy link:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299422741
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 27.03.2008, 06:26:48 wysłane przez kuczy » Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
Fifker
Gość



« Odpowiedz #5 - Czwartek, 27.03.2008, 06:27:24 - NIEPRZECZYTANA »

Ofaniel, daj znać jak Ci poszło. (nakręć film  :P  )


PS. Gdzie można dostać ten suchy lód ?
Zapisane
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 27.03.2008, 07:31:55 - NIEPRZECZYTANA »

Z suchym lodem może być problem - ja osobiście w pracy mam dostęp i do suchego lodu i do ciekłego azotu :D,
ale myślę że możesz spróbować z tym "zamrażaczem" - powinien być dostępny także w każdym sklepie z częściami elektronicznymi....

- chyba ważne jest, to co już napisane i na filmiku tez jest... żeby trzymać pojemnik "do góry dnem" - wtedy wylewamy ciekły gaz... zmieniając stan skupienia powinien bardziej schłodzić nam karoserię.. sam jestem ciekawy wyników :)


- juri - wydaje mi się, że nawet jak lakier pęknie... (albo już pękł przy wgniocie) - to i tak lepiej dla autka zedrzeć lakier i pomalować na nowo.. niż ładować mu szpachlę, męczyć się ze szlifowaniem i też lakierować... tak mi się wydaje przynajmniej...  a na filmie mało widać.. napewno w okolicach gdzie gościu zapodał tego "lodu w sprayu" skrapla się momentalnie woda z powietrza... więc to może być szron albo wlasnie osadzona woda.. - jeszcze raz obejrzałem... faktycznie jakoś różnica jest patrząc na lakier i na lusterko które też widać.. e... nie czepiajmy się szczegółów :D - poczekamy aż ktoś z naszych to spróbuje

Ofaniel - daj znać jak poszło...
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 27.03.2008, 07:49:55 wysłane przez kuczy » Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
daniels81
Gość



« Odpowiedz #7 - Czwartek, 27.03.2008, 09:51:16 - NIEPRZECZYTANA »

Ja ten temat przerabiałem i tak, z spreyem do przedmuchiwania komputerów nie poszło, niby zmroziło blache ale d##a, załatwiłem od koleżanki z laboratorium na Politechnice Krakowskiej suchy lód i zadziałało, jest jedno ale: nie może być ani grama szpachli (to chyba logiczne) bo będziecie mieć kawałem bez lakieru :o
Zapisane
nerwus
Gość



« Odpowiedz #8 - Czwartek, 27.03.2008, 09:52:25 - NIEPRZECZYTANA »

Sam mam dwie wgnioty i chetnie przetestuje ten sposób :-\
Ale najpierw testy przeprowadze na moich dostawczakach :ninja:
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 27.03.2008, 09:54:17 wysłane przez nerwus » Zapisane
daniels81
Gość



« Odpowiedz #9 - Czwartek, 27.03.2008, 09:58:01 - NIEPRZECZYTANA »

Nerwus ja miałem wgniecione drzwi pod supermarketem przez niezidentyfikowany pojazd sklepowy zwany wózkiem, jak to zobaczyłem to myślałem że zawału dostane... no ale pogrzebałem w sieci i znalazłem własnie ten sposób z lodem, powiem tak tam gdzie w drzwiach jest belka wzmacniająca trochę widać minimalnie wgniecenie ale poniżej ani śladu blacha się pięknie wyprostowała i ani sladu peknięcia lakieru :ok:
Zapisane
nerwus
Gość



« Odpowiedz #10 - Czwartek, 27.03.2008, 10:05:26 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mamdwie wgniotki na tym słupku dachowym nad drzwiami i troszeczke na dachu  tak jak by jakiś konarek spadł z drzewa :( są b.małe ale strasznie wnerwiają i trzeba bedzie coś z tym zrobić  :ninja: tylko gdzie ja dostane suchy lód  :-\
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 27.03.2008, 10:08:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: nerwus
tylko gdzie ja dostane suchy lód 
http://www.linde-gaz.pl/international/web/lg/pl/likelgpl.nsf/docbyalias/prod_suchylod
 ;D
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
nerwus
Gość



« Odpowiedz #12 - Czwartek, 27.03.2008, 10:10:54 - NIEPRZECZYTANA »

Spoko ale strasznie daleko od Wałbrzycha  :o
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 27.03.2008, 10:14:06 - NIEPRZECZYTANA »

proponuje coś na obrzęki dla sportowców w spray'u, w sklepie sportowym powinni miec takie cudo,
"Cała Poslka mrozi z Nami... "  ;D
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 27.03.2008, 10:17:31 - NIEPRZECZYTANA »

Jakby ktoś z Trójmiasta potrzebował suchego lodu to służę pomocą - myślę że troszkę mi dadzą :)
Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Lakier oraz elementy zewnętrzne» Sposób na wgnioty karoserii ?
Skocz do: