Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: swist podczas wciskania pedalu gazu - ibiza 2002 1.2 12V AZQ  (Przeczytany 14668 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
PWL Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radom/okolice
Samochód: Cordoba SXE '98, 1.6 AEE + LPG II gen.

« Odpowiedz #15 - Niedziela, 16.03.2008, 09:42:22 - NIEPRZECZYTANA »

Jezeli gwizda piąty bieg oznacza to  ze jest "przepalony" czy jakos tak. Dzieje się tak dlatego, że w skrzyni jest zbyt malo oleju a piaty bieg jest najwyżej. Wystarczy wymienić zębatke biegu i wszystko wróci do normy.
Dowiedziałem sie tego podczas wymiany łożyska na ataku, mało brakowało zeby mi sie rozleciało. Za wymiane/naprawe dałem 300 PLN.  Jest o tym temat!!

Świst podczas wciskania gazu jest normalnym objawem powietrza przedostajacego się przez uchyloną przepustnice
Zapisane
przemekvip20 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Legionowo
Samochód: Ibiza, 2002, 1.2 12V (AZQ) + LPG

« Odpowiedz #16 - Niedziela, 16.03.2008, 09:58:51 - NIEPRZECZYTANA »

ja bylem wczoraj u mechanika i powiedzial ze to moze byc brudna przepustnica i trzeba ja wyczyscic (150zl) myslicie ze to pomoze?
Zapisane

Przemekvip Ibizka`02
pa84 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: VC 2.2 DTI, IBIZA SPORT 1.4 BXW 2006r.

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 16.03.2008, 13:24:52 - NIEPRZECZYTANA »

ja bylem wczoraj u mechanika i powiedzial ze to moze byc brudna przepustnica i trzeba ja wyczyscic (150zl) myslicie ze to pomoze?
to tylko jak obroty faluja to nie pomoze na to sykniecie ten typ tak ma był czas przywyknac a 150zł to przesada za czyszczenie sam to zrobisz najwyzej puzniej adaptacja ale to koszt max 30zl samej adaptacji (no i benzynka ekstakcyjna koszt max 10zl i pendzelek 2zł)
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 17.03.2008, 07:38:46 - NIEPRZECZYTANA »

poza kosztami Twoja mina po osiągnieciu sukcesu Bezcenna  ;D  a 150 za czyszczenie to przegiecie.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
przemekvip20 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Legionowo
Samochód: Ibiza, 2002, 1.2 12V (AZQ) + LPG

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 17.03.2008, 16:20:40 - NIEPRZECZYTANA »

no tak z tym ze ja nie jestem raczej zielony jezeli o robienie takich rzeczy sam, mieszkam w bloku wiec nawet nie zabardzo mam miejsce gdzie to robic. jaki jest rozsadny koszt zrobienia tego przez mechanika, kolo 100zl?

a wiem ze napewno cos sie musialo rozszczelnic albo jakis przewod moze pekl bo wczesniej nie bylo takiego dzwieku na 100%.
Zapisane

Przemekvip Ibizka`02
pa84 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: VC 2.2 DTI, IBIZA SPORT 1.4 BXW 2006r.

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 17.03.2008, 16:34:54 - NIEPRZECZYTANA »

najszybciej jakis przewód pekł ale jak długo trwa te zassanie powietrza jak na luzie przez sekunde albo dwie to norma i odpusc szukanie dziury w całym czas przywyknac za czyszczenie przepustnicy i adaptacje kiedys jak nie dotarlem do tego forum zaplacilem 40zł 30min roboty w tym 10 na pogawetki przy schnieciu a jesli nie masz co z kasa robic to daj zarobic mechanikowi albo przyjedz do mnie 200km to ci zrobie :D a na adpatacje pojedziemy do mego znajomego elektromechanika i po klopocie koszt 20zl benz 100zł i juz masz 30zl na piwko (w tym dlamnie dwa  :-X )
Zapisane
przemekvip20 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Legionowo
Samochód: Ibiza, 2002, 1.2 12V (AZQ) + LPG

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 17.03.2008, 16:56:47 - NIEPRZECZYTANA »

chetnie bym skorzystal z propozycji ale troche za daleko  ;) sprobuje moze znalezc tanszego mechanika bo sam to wole niczego nie rozkrecac, ale dzieki za propozycje! chyba jeszcze sie z tym pobujam bo naprawde nie moge sobie wmowic ze to normalne - ten dzwiek jest zbyt glosny po otwarciu maski. jak juz to zrobie to napewno dam znac co to u mnie bylo.
Zapisane

Przemekvip Ibizka`02
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» swist podczas wciskania pedalu gazu - ibiza 2002 1.2 12V AZQ
Skocz do: