+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Mrozy i odpalanie..
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mrozy i odpalanie..  (Przeczytany 54582 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #60 - Czwartek, 02.02.2012, 22:22:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kacperix
jak zamierzasz sam to robić to pamiętaj aby to robić na zimnym silniku
Nie mam garazu wiec  zlecilem w warsztacie. Wymienilem 3 szt , czwarta przepalona urwali ponizej gwintu.  Zostala w silniku  :) . Znalazlem fachowca kolo Nieporetu. Wykreci kazda niewyrecalna, ukrecona etc  za 300-400zl.
Swoja droga, calkiem niezle sie uruchamia na 3 swiecach - sprawdzalem po 3h postoju przy -20.
Zapisane

lubie sobie pokierować
mik33 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kassel
Samochód: Sharan(dziadek zreanimowany) '98 TDI AFN +iza 1,4 2010

« Odpowiedz #61 - Czwartek, 02.02.2012, 23:47:49 - NIEPRZECZYTANA »

umnie  -15   mam zalany 5w40  aku ma  3 latka  i zaden problem  zapala za 1 razem
Zapisane
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #62 - Piątek, 03.02.2012, 08:47:12 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mik33
umnie  -15   mam zalany 5w40  aku ma  3 latka  i zaden problem  zapala za 1 razem

Czyli  norma, nie wyczyn ... Sprawny samochod nie powinien miec problemow z uruchamianiem przy ujemnych temperaturach.
Zapisane

lubie sobie pokierować
pakuu1 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Byla Cordoba SX AFN... Jest Leon ASV

« Odpowiedz #63 - Piątek, 03.02.2012, 22:25:44 - NIEPRZECZYTANA »

ADRIANO, rozumiem ze koszty naprawy pokrywa ten warsztat?
Zapisane

MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #64 - Piątek, 03.02.2012, 23:43:58 - NIEPRZECZYTANA »

pakuu1, - jaki warsztat ??? Ogarnij się !!!

Masz- Asistance odpalanie - To ci przyjadą i odpala jak akumę jak nie gada...
Nie masz Assisatance - radź sobie sam... - dzwoń do kolegów na taryfę (płać za usługę)...
... jak masz inne problemy szukaj na forum !!!

P.S.Akumulatory bezobsługowe po ~ 3 latach nadają się na śmietnik - przy dużych ujemnych temperaturach....
« Ostatnia zmiana: Piątek, 03.02.2012, 23:48:10 wysłane przez punchoo » Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

stach909 Mężczyzna
Landryn :D
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Była: Ibiza 1999 1.9 TDi GT AFN 110 KM :( Teraz: Nubira 2.0 CDX

« Odpowiedz #65 - Sobota, 04.02.2012, 00:43:17 - NIEPRZECZYTANA »

punchoo,  ale paku pyta sie o swice ktora zerwali i nie mogli wykrecic...
Zapisane

Ibiza 1999 1.9 TDi GT AFN 110 KM
Bartek Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: SCZ
Samochód: Ibiza

« Odpowiedz #66 - Sobota, 04.02.2012, 00:56:42 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
P.S.Akumulatory bezobsługowe po ~ 3 latach nadają się na śmietnik - przy dużych ujemnych temperaturach....

Czyli np. Centra Futura??

W tym przypadku nie mogę się zgodzić, chyba że przez 3 lata, 365 dni w roku, 24 h na dodę byłoby poniżej -10
Zapisane
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #67 - Sobota, 04.02.2012, 10:11:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: pakuu1
ADRIANO, rozumiem ze koszty naprawy pokrywa ten warsztat?
Uprzedzili ze moze sie urwac. Powiedzialem zeby zrobili to z glowa, tak zeby bylo dobrze.No i zrobili....
Niestety nie oddali kasy, ale tez nie wzieli ( sprawdzenie swiec,wymiana,proby wyjecia , zlamanie).
Pojechalem na wyjecie zlamanej swiecy. Wymiana urwanej zajela 20min i 300zl.
Urwali w Feuvert. Jak sie nie stoi na patalachami to potem tak jest.
Widzialem miedzy czasie jak odpowietrzaja filt paliwa(wymiana) w innych samochodzi. Nie zalali fltra, nie odessali , tylko przez 10 minut krecilli rozrusznikiem az zaciagnie paliwo. Jak juz do tej sieci, to pilnowac. Nie polecam.
Zapisane

lubie sobie pokierować
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #68 - Sobota, 04.02.2012, 15:18:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
P.S.Akumulatory bezobsługowe po ~ 3 latach nadają się na śmietnik - przy dużych ujemnych temperaturach....

Czyli np. Centra Futura??

W tym przypadku nie mogę się zgodzić, chyba że przez 3 lata, 365 dni w roku, 24 h na dodę byłoby poniżej -10

Osobiście ojcu kupowałem w tym tygodniu akumulator BOSCH'a - wcześniej również miał BOSCH'a i po 3 latach mu odmówił posłuszeństwa. No i z 2 innymi osobami rozmawiałem (marek nie pamiętam - ale jakieś marketówki), którzy wymieniali akumulatory po 3 latach. Nie wnikam w jakich warunkach pracował i czy "równe 3 x 365 dni". Stwierdzam fakt i tyle.
Wcześniej miałem akumulator EXIDE i pociągnął również 3 lata.
Na chwilę obecną mam Vartę bezobsługową i stuknie mu 4 lata w kwietniu.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

pakuu1 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Byla Cordoba SX AFN... Jest Leon ASV

« Odpowiedz #69 - Sobota, 04.02.2012, 15:25:27 - NIEPRZECZYTANA »

punchoo, dokladnie to Ty sie ogarnij. Chyba logiczne ze pytalem o urwana swiece przez warsztat!!
 Skady Ty wymysliles Assisatance skoro kolega ADRIANO, napisal ze odpala ladnie na 3 swiecach  :-X

Napisano: Sobota, 04.02.2012, 15:22:26


ADRIANO, dales sie zrobic, trzeba bylo pojechac do warsztatu ktory w razie takiego wypadku sam pokrywa koszty i Ciebie to nie interesuje. Kasuja sporo (60-80zl) za taki zabieg bo powinni sie liczyc z taka ewentualnoscia - slowa kumpla z warsztatu.
Zapisane

MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ
fikus911 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba GT 99 TDI AFN

« Odpowiedz #70 - Sobota, 04.02.2012, 15:52:42 - NIEPRZECZYTANA »

witam.
Ja mam taki problem związany  ( tak mi się wydaje z mrozem) na wysokość listopada   była czyszczone  kerownice w turbo i  temat  przeładowania  był mi obcy. Mastały mrozy i  problemy z odpalaniem  zapala za  3 lub 4 razem ( kwestia świec już są  wymieniane) po odpaleniu  z tył jest  chmura  dymu   jak było  - 5 to tylko biały  a jak  tak ze  -15 do -20 stopni to już dochodzi czarny  brunatny jest go dużo ( kwestia nie spalonej ropy) po odpaleniu jest ok. do momentu jak nie  na 4 lub 5 biegu nie przekroczę  3 tys obrotów, pomimo rozgrzania silnika  prawie zawsze  przeładowanie i tryb awaryjny.  Operd... kolesia co mi czyścił turbo a on mi mowie ze to  jest wina tego dymienia na początku  co wg mnie  jest wątpilie. Auto  zamulone  spalanie  wyższe ale to akurat temperatura. Proszę o opinie o  takowym przykładzie. Z góry dzięki za pomoc
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #71 - Sobota, 04.02.2012, 17:18:08 - NIEPRZECZYTANA »

jaki kąt wtrysku  :?:
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #72 - Sobota, 04.02.2012, 18:16:55 - NIEPRZECZYTANA »

fikus911, A  czy       Ty  język                           polski  w       Podstawówka    mieć?

O "przecinek" lub "kropka" słyszeć?
Zapisane
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #73 - Sobota, 04.02.2012, 18:33:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: pakuu1
ADRIANO, dales sie zrobic, trzeba bylo pojechac do warsztatu ktory w razie takiego wypadku sam pokrywa koszty i Ciebie to nie interesuje. Kasuja sporo (60-80zl) za taki zabieg bo powinni sie liczyc z taka ewentualnoscia - slowa kumpla z warsztatu.
   
Tak, zdaje sobie sprawe. Wszystko bylo na szybko , nie ustalone. Powinienem zrobic tam siwy dym .
 Swoja droga to nie mialem doswiadczenia z urywaniem  swiec, i mozliwoscia wykrecenia. Tym bardziej nie wiedzialem jakie sa tego koszty. Samochod sluzbowy, musial byc jezdzacy , na szybko. 
Zapisane

lubie sobie pokierować
fikus911 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba GT 99 TDI AFN

« Odpowiedz #74 - Sobota, 04.02.2012, 21:20:15 - NIEPRZECZYTANA »

witam, kat  wtrysku już  jest ok , chodzi mi czy jest możliwe  aby w ciągu  3-4 miesięcy zostały zapieczone pod0bno dobrze wyczyszczone kierownice? Świece wymieniłem teraz już nie  dymi (odpalał tylko na jednej). Poproszę o konstruktywna pomoc. Bo niespełnieni poloniści niech  zmienią  forum albo nie zabierają głosu.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Mrozy i odpalanie..
Skocz do: