+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Climatronic
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Climatronic  (Przeczytany 33823 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 06.01.2014, 20:28:33 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mac456x9
Winny był panel.
8)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #16 - Poniedziałek, 06.01.2014, 22:27:04 - NIEPRZECZYTANA »

 :pub:
Zapisane
marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 13.02.2014, 14:03:35 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. ja mam problem z klimatyzajcą przy odpaleniu się silnika na wyświetlaczu włancza się ac ale klimatyzacja nie działa, jest nabita i szczelna problem leży w tym( tak on twierdzi) że w samochodzie jest tylko ciepło jak ustawie ogrzewanie na "hi" czyli jak rozumiem maximum kiedy zmniejsze na 28 sopni i niżej wieje już zimne powietrze (tak już było jak go kupiłam) . mechanik twierdzi ze właśnie dlatego klimatyzacja się nie włancza bo jest problem z  panelem i klimatronikiem ale nie jest pewien do końca. komputer nie pkazał żadnych błedów. może jest jakiś kod do mego samochodu na skasowanie błedów??? proszę o pomoc
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #18 - Czwartek, 13.02.2014, 14:43:50 - NIEPRZECZYTANA »

To, ze komputer nie pokazał błędów nie znaczy, że wszystko jest OK. Może ich nie widzi (błędów). Dobrze byłoby sprawdzić na VAGu co pokazują czujniki temperatury. Może climatronik widzi, że w aucie jest 35stC? Mechanik sprawdzał na kompie czy wszystkie elementy wykonawcze ogrzewania pracują prawidłowo?? A może jak się pochwalisz skąd jesteś znajdzie się jakiś chętny i sprawdzi Ci auto VAGiem??
Zapisane

marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 13.02.2014, 15:14:43 - NIEPRZECZYTANA »

Bielsk Podlaski woj.podlaskie. samochód trafił do mechanika bo termostat nie wskazywał temperatury popsuł się nie dawno i  swieciła się lampka abs. no i przy okazji chciałam zrobić porządek z kimatyzacją. termostat został wymieniony na nowy jest ok nagrzewa się do 90stopni, abs tez został naprawiony  i została nabita klimatyzacja ale nie naprawiona i pod tym właśnie kieruunkiem nie działającego sterowania temperatura na panelu mam szukac winy niedziałającej klimatyzacji. przyznam się szczerze ze nie wiem  czym on to sprawdzał ( jestem kobietą hehe co prawda nie blondynka  :P oczywiście żartuje nie mam nic do blondynek). czyli mam szukac  jakiegoś elektromechanika który sprawdzi to na tzw. VAGu ??? Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedz:)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13.02.2014, 15:45:11 wysłane przez marta » Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 13.02.2014, 15:52:46 - NIEPRZECZYTANA »

A jaką temp. zewnętrzną pokazuje temometr na panelu? O ile pamiętam przy problemach z tym czujnikiem są kłopoty z klimą. Drugi czujnik o ile dobrze pamiętam jest przy stacyjce poniżej zegarów, może on zawyża temperaturę??
Zapisane

marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #21 - Czwartek, 13.02.2014, 16:19:53 - NIEPRZECZYTANA »

byłam teraz w samochodzie i na wyświetlaczu na panelu pokazuje temperaturę 16,5 stopnia na chwilke odpaliłam przeparkowałam samochód i pokazało 17 stopni. innej temepratury na wyświetlaczu nie ma na tym drążku od wycieraczek zmieniam co ma mi pokazywać czy ilość paliwa czy jakie spalanie itd. także  nie wiem skad taka temperaturę on bierze czy z zewnątrz czy ze środka chociaż przy tej pogodzie to i w srodku chyba nie ma tylu stopni temperatury skoro samochód nie jest nagrzany????? a kolo zegarów to czego mam szukac???
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #22 - Czwartek, 13.02.2014, 17:18:09 - NIEPRZECZYTANA »

Klima się nie odpali jak jest na zewnątrz poniżej 5*.
Zapisane
marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #23 - Czwartek, 13.02.2014, 17:25:05 - NIEPRZECZYTANA »

mac456x9-mechanik trzymał w ciepłym samochód
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #24 - Czwartek, 13.02.2014, 19:00:37 - NIEPRZECZYTANA »

Spróbuj poszukać czy w ibizie climatronic ma samodiagnostykę. W moim golfie trzeba przez 3 albo 5 sekund(nie pamiętam) przytrzymać ECON + Obieg zamknięty i po tym czasie przekręcić kluczyk w stacyjce na zapłon (nadal trzymając przyciski). Na wyświetlaczu zapalą się wszystkie jego segmenty puścić przyciski.
Potem trzeba zczytać błędy z panelu. Pytanie czy w ibizie takie coś występuje
Zapisane
marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #25 - Czwartek, 13.02.2014, 19:22:29 - NIEPRZECZYTANA »

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRehsx1CSBwcy0lS9ptUmarRVGgyTHpYzO2CVBfkAfxwLnjOo7b tak mniej więcej wygląda mój panel zdjecie z internetu
sa tam tylko przyciski do regulacji temperatury przycisk auto i przyciski do regulacji nawiewu oraz przycisk ac


Napisano: Czwartek, 13.02.2014, 19:09:46


byłam sprawdzałam wcisnęłam ac i ten obieg zamknięty i nic nie pokazało.czyli w mojej ibizie to nie działa. ale dzięki za pomoc
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #26 - Piątek, 14.02.2014, 14:39:55 - NIEPRZECZYTANA »

byłam teraz w samochodzie i na wyświetlaczu na panelu pokazuje temperaturę 16,5 stopnia na chwilke odpaliłam przeparkowałam samochód i pokazało 17 stopni. innej temepratury na wyświetlaczu nie ma na tym drążku od wycieraczek zmieniam co ma mi pokazywać czy ilość paliwa czy jakie spalanie itd. także  nie wiem skad taka temperaturę on bierze czy z zewnątrz czy ze środka chociaż przy tej pogodzie to i w srodku chyba nie ma tylu stopni temperatury skoro samochód nie jest nagrzany????? a kolo zegarów to czego mam szukac???
No to zacząłbym od wymiany czujnika temperatury w lusterku, chyba, że faktycznie u Ciebie jest tak ciepło.
To co pokazuje panel to temperatura na zewnątrz. Czujnik jest w prawym lusterku od spodu (takie małe "coś" wystaje).
Temperaturę wewnątrz można podejrzeć tylko na VAGu (komputer i oprogramowanie).
Orginalny czujnik z tego co wiem sporo kosztuje, ale można za parę...paręnaści PLNów kupić zamiennik na Alledrogo. Może nie jest tak dokładny, ale do działania klimy wystarczy.\

Klima się nie odpali jak jest na zewnątrz poniżej 5*.
Klima się nie odpali jak jest na zewnątrz poniżej 5*.
Nooo odkąd mam klime w pasku to przestałem w to wierzyć. Sprężarka odpala zawsze, niezależnie od temperatury, co słychać i widać po skoku spalania chwilowego w l/h.
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #27 - Piątek, 14.02.2014, 17:26:00 - NIEPRZECZYTANA »

KKKKris, Ja dokładnie tak samo patrzę. U mnie jak jest w miarę ciepło (0-5*) sprężarka na chwilę zaskakuje ale po bardzo krótkim czasie wyłącza się. A auta mamy praktycznie te same.
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #28 - Piątek, 14.02.2014, 19:45:35 - NIEPRZECZYTANA »

mac456x9, No właśnie u mnie nawet przy minus kilkunastu się włączała. Wystarczy włączyć obieg zamknięty, i sprzęgło załącza sprężarke. I się nie wyłącza. Po prostu staram się pilnować i nie dopuszczać do pracy sprężarki zimą.
Zapisane

marta Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsk Podlaski
Samochód: seat ibiza II FL 2000 1,6 benzyna

« Odpowiedz #29 - Piątek, 14.02.2014, 20:43:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
No to zacząłbym od wymiany czujnika temperatury w lusterku, chyba, że faktycznie u Ciebie jest tak ciepło.
To co pokazuje panel to temperatura na zewnątrz. Czujnik jest w prawym lusterku od spodu (takie małe "coś" wystaje).
Temperaturę wewnątrz można podejrzeć tylko na VAGu (komputer i oprogramowanie).
Orginalny czujnik z tego co wiem sporo kosztuje, ale można za parę...paręnaści PLNów kupić zamiennik na Alledrogo. Może nie jest tak dokładny, ale do działania klimy wystarczy.

Napisano: Piątek, 14.02.2014, 20:40:46


Hehe bardzo bym chciała aby było juz u mnie tak cieplo bo nienawidze zimy ale niestety tak nie jest czyli czujnik jest padnięty. zaraz poszukam go na allegro i licze na to że to jest wlasnie problem mojej klimatyzacji. Dziękuje bardzo za podpowiedz:) pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Climatronic
Skocz do: