+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Off, Ibiza 1,9 TDI by Ali / bylo 110, a jest ~ 140 KM
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Off, Ibiza 1,9 TDI by Ali / bylo 110, a jest ~ 140 KM  (Przeczytany 47674 razy)
0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.
Ofaniel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza 1.9 TDI EVO1/ Jest Ford Mondeo 2,0 TDDi

« Odpowiedz #90 - Środa, 01.07.2009, 07:39:13 - NIEPRZECZYTANA »

Kozak sprawdzilem czy sztanga sie rusza....ni ch**
Cos musialo niezle zabrudzic turbo :/

Wymacalem tam przy sztandze jakas nakretke. Do czego ona sluzy? jest luzna nie przykrecona. Czy tym sie reguluje jakos turbine?

Co do ibi. Mam zamiar naprawic wszystkie usterki przed sprzedaza i z mojej strony pytanie co do problemow z autem.

1. Elektryka
Nie dziala tempomat oraz alarm z kluczyka - nie reaguje. Przestalo dzialac jednoczesnie. Bezpieczniki sa ok. Dwukrotnie sprawdzilem.
2. Elektryka
Nie dzialaja dwa swiatla stop-wylaczyly sie jednoczesnie. Dziala jedynie gorne swiatlo stop.
3. Elektryczne szyby.
Zerwala sie linka od elektrycznych szyb. Wczoraj rozebralem drzwi probowalem wyjac mechanizm, ale malo tam widac. Poza tym ten mechanizm jest jakos przymocowany do szyby i nie probowalem go wyjmowac, zeby szyba nie spadla na dol. Robil to juz ktos kiedys? Co do linki to nie jest przetarta. Jak rozkrecilem drzwi to na dnie lezala koncowka w gumowym oplocie z koncowka czerwona i taka sprezynka. Nie wiem, gdzie to ma isc, ale moze nie trzeba calego mechanizmu kupowac ? Pliz o pomoc.
4. Problem z wyciekiem plynu chlodzacego to poprostu walnieta pompa wody hepa. Wytrzymala 20 tys. Czy wymienic cala, czy wymienic lozysko, ktore sie az pokrzywilo?
5. Pompa wspomagania juz zakupiona i w piatek ja montuje.

Po tych poprawkach autko bedzie jak nowe i niestety planuje jego sprzedaz :(

Pozdrawiam i czekam na sugestie
Off
Zapisane
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #91 - Środa, 01.07.2009, 07:56:27 - NIEPRZECZYTANA »

Ta nakretka reguluje sie turbo, ale jak nie byla nigdy ruszana to tak ja zostaw. Masz zapieczone kierownice jezeli ci sztanga nie chodzi, chyba ze cos z ukladem podcisnienia jest nie tak, ale jak nie mozesz ruszyc jej reka to na bank kierownice.
Zapisane
Ofaniel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza 1.9 TDI EVO1/ Jest Ford Mondeo 2,0 TDDi

« Odpowiedz #92 - Środa, 01.07.2009, 08:04:10 - NIEPRZECZYTANA »

Wiesz co problem w tym, ze tam jest strasznie ciasno i pewnie, zeby dokladnie sprawdzic to musialbym ja rozkrecic. Jedni mowia, ze to latwe, ale ja im nie wierze :P z drugiej strony mam dylemat. Oddac turbo do czyszczenia za co ktos mi slono policzy albo samemu sprobowac, bo poradnikow mozna znalezc sporo.
Zapisane
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #93 - Środa, 01.07.2009, 08:35:33 - NIEPRZECZYTANA »

zeby ja wyczyscic to musisz ja wyjac. Troche roboty jest, ale jak chcesz zaoszczedzic to musisz sie troche pomeczyc ;)
Zapisane
Ofaniel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza 1.9 TDI EVO1/ Jest Ford Mondeo 2,0 TDDi

« Odpowiedz #94 - Środa, 01.07.2009, 08:51:09 - NIEPRZECZYTANA »

noo domyslam sie ze nie ma "kreta" do turbiny hahaha :D

Jakby ktos cos wiedzial w kwesti elektryki to bardzo prosze o sugestie :)
Zapisane
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #95 - Środa, 01.07.2009, 08:55:12 - NIEPRZECZYTANA »

Stop to spalona zarowka albo bezpieczniki ;)
Zapisane
matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #96 - Środa, 01.07.2009, 09:09:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Ofaniel
1. Elektryka
Nie dziala tempomat oraz alarm z kluczyka - nie reaguje. Przestalo dzialac jednoczesnie. Bezpieczniki sa ok. Dwukrotnie sprawdzilem.
Podepnij VAGa ;)
Cytat: Ofaniel
2. Elektryka
Nie dzialaja dwa swiatla stop-wylaczyly sie jednoczesnie. Dziala jedynie gorne swiatlo stop.
Cytat: Ofaniel
:arrow: http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10090.msg175010#msg175010
3. Elektryczne szyby.
Zerwala sie linka od elektrycznych szyb. Wczoraj rozebralem drzwi probowalem wyjac mechanizm, ale malo tam widac. Poza tym ten mechanizm jest jakos przymocowany do szyby i nie probowalem go wyjmowac, zeby szyba nie spadla na dol. Robil to juz ktos kiedys? Co do linki to nie jest przetarta. Jak rozkrecilem drzwi to na dnie lezala koncowka w gumowym oplocie z koncowka czerwona i taka sprezynka. Nie wiem, gdzie to ma isc, ale moze nie trzeba calego mechanizmu kupowac ? Pliz o pomoc.
Znaczy linka poszła. Idzie to zrobić za 5zł ale przyznam, że grzebania troche jest...
Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #97 - Środa, 01.07.2009, 10:21:32 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Ofaniel
3. Elektryczne szyby.
Zerwala sie linka od elektrycznych szyb. Wczoraj rozebralem drzwi probowalem wyjac mechanizm, ale malo tam widac. Poza tym ten mechanizm jest jakos przymocowany do szyby i nie probowalem go wyjmowac, zeby szyba nie spadla na dol. Robil to juz ktos kiedys? Co do linki to nie jest przetarta. Jak rozkrecilem drzwi to na dnie lezala koncowka w gumowym oplocie z koncowka czerwona i taka sprezynka. Nie wiem, gdzie to ma isc, ale moze nie trzeba calego mechanizmu kupowac ? Pliz o pomoc
U mnie gdzieś powinien leżeć w garażu cały podnośnik  :-\  poszukam wieczorem jak będe miał chwile :eye:
Zapisane

Ofaniel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza 1.9 TDI EVO1/ Jest Ford Mondeo 2,0 TDDi

« Odpowiedz #98 - Piątek, 03.07.2009, 23:58:20 - NIEPRZECZYTANA »

Dobra wyciek plynu juz zalatwiony. Walnieta pompa wody oczywiscie...cale lozysko sie rozlecialo...wymienilem calosc plus nowe plyny....przy okazji chcialem wymienic na nowa pompe wspomagania ale co sie okazalo byla niewlasciwa i chyba lepiej bo teraz na starej pompie chodzi super. Wymienilem tylko plyn hydrauliczny do wspomagania a nowa pompe reklamowalem. Zawsze to 350 zeta w kieszeni. Auto nie halasuje nie ma juz problemu ze wspomaganiem. Takze jestem happy chociaz za to co dzisiaj zrobilem i tak 3 stowy poszly :P

Teraz tylko elektryka...ma ktos jakis pomysl?

EDIT:
Problemy okazaly sie banalnie proste.

Co do swiatel stopu spalily sie obie zarowki jednoczesnie i nie bylo nic po nich widac!
Co do kluczyka tez banalnie proste. Kiedys mechanior powyjmowal mi bezpieczniki i przekazniki, a pamietam ze zdarzylo mi sie ze kluczyk mi sie rozlecial i poprostu rozkodowal sie...zakodowalem od nowa i smiga :)

Teraz jeszcze tylko problem z tempomatem...sprawdzilem przewody i nie bardzo jest co kombinowac :/ kable biegna prosto do kompa i moze tam jest problem :( a tak ladnie ten tempomat smigal...
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 20.07.2009, 09:17:38 wysłane przez Ofaniel » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Off, Ibiza 1,9 TDI by Ali / bylo 110, a jest ~ 140 KM
Skocz do: