+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Podpięcie się do instalacji..12V
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podpięcie się do instalacji..12V  (Przeczytany 15237 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
Dark_1984 Mężczyzna
:))
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK

« Wtorek, 10.01.2006, 14:58:28 - NIEPRZECZYTANA »

:) Mam pytanko...
Potrzeba mi.. a może jeszcze się rozmyślę, ale chce podświetlić lekko wnętrze jakimiś neonkami i w związku z tym nie wiem gdzie najlepiej się podpiąć do instalacji.
Chciałem wyprowadzic przewody "z bezpieczników", tylko jest tam za dużo kabli w warkoczu..wiec sie nie bawilem wo elektryki wole nie schrzanic :/ :)
Czy najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest doprowadzenia z aku? z jakimś bezpiecznikiem?
Podpowiedzcie mi coś :)
Pzdr
Zapisane

Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK
Black Magic :)
Mitek
Gość



« Odpowiedz #1 - Wtorek, 10.01.2006, 15:32:24 - NIEPRZECZYTANA »

podpiac sie gdzies gdzie masz napiecie zawsze (np. stacyjka). i juz. osobny wylacznik do neonow. koniec.
Zapisane
kosnet Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Ibiza '96 1.9D - silnik 1Y

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 10.01.2006, 15:35:21 - NIEPRZECZYTANA »

Pod stacyjke będzie najlepiej i zrób tak , żeby ci się załączały jak przekręcisz na przykład kluczyk od stacyjki ;) fajny efekt ;)

pozdro
Zapisane

Dark_1984 Mężczyzna
:))
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 10.01.2006, 15:58:27 - NIEPRZECZYTANA »

hm, pod stacyjke nie zaglądałem jeszcze..  tylko czy tam jest sporo kabelkow? bo właśnie o to chodzi ze nie chce sie w tym zbytniio grzebac :/
A tak wogole ma ktos moze schemat instalacji el. do Ibizy model 99-02 ? bo qrcze nie moge tego nigdzie znalezc, albo za slabo szukam  :?
Zapisane

Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK
Black Magic :)
kosnet Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Ibiza '96 1.9D - silnik 1Y

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 10.01.2006, 16:06:22 - NIEPRZECZYTANA »

Hehe, pod stacyką zawsze jest sporo kabelków ;) Zartuje :P, zdaje sie tam dochodzi tylko kostka jedna z pęczkiem kabelków (chyba z 7 sztuk o ile pamiętam), z tym że ja mam ibize rocznik 96' nie wiem jak jest w Twojej, wiesz co , najlepiej zrob tak, znajdz kabelki doprowadzone do  regulacji nawiewów na przykład (na pewno idą tylko 2 ;) i weź od nich zrób przedłużkę na 2 kabelki do twojego neoniku, wtedy napięcie będziesz miał podawane dopiero po przekręceniu kluczyków (z tym że bez przekręcenia kluczyków neony się świecić nie będą), a co do schematów to polecam taki programik ETKA ;) znajdziesz go na jakiejs sieci P2P (DC++, eMule itp) tylko nie pamiętam czy on nie jst tylko do samochodów VW, ale chyba do seata też jest o ile pamiętam
pozdrawiam
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 10.01.2006, 18:45:04 - NIEPRZECZYTANA »

Ale mu dajecie rady.
Kolego drogi najłatwiej wyprowadzić ci zasilanie z gniazdka. I nie musisz się bać , żeby świeciło, to trzeba przekręcić stacyjkę.


P.S.: Etka jest do grupy VW - czyli: VW, Skoda, Seat, Audi a w rozbudowanej wersji obsługuje również Porshe.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Kant1242
Gość



« Odpowiedz #6 - Wtorek, 10.01.2006, 20:55:57 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli nie jest ci potrzebna zapalnicza a nie chce ci się zbytnio bawić to pobyśl o gniazdku zapalniczki  :x  albo od tyłu (więcej pracy) albo normalnie na wtyczkę (kupujesz wtyczkę i podpinasz swoje kabelki) tylko w tedy pozostaje problem z kabelkami na wierzchu  :(
Zapisane
poulsen
Gość



« Odpowiedz #7 - Wtorek, 03.10.2006, 19:40:02 - NIEPRZECZYTANA »

Ja w Astrze się podpinałem do kabelka w słupku(przednim) który leci od lampki przedniej pod sufitem..
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #8 - Niedziela, 31.08.2008, 20:59:54 - NIEPRZECZYTANA »

Wiiiitam. Chce zrobic sobie podswietlenie kabiny neonkami. Konkretnie chodzi mi o to, zeby neonki zamontowac tak, zeby oswietlaly podloge (czy jak kto woli, nogi). Chcialbym zrobic to tak, zeby byl przelacznik (3 pozycje), zeby mozna bylo calkowicie wylaczyc sprawe, zeby wlaczone bylo ciagle, no i zeby wlaczalo sie podczas otwierania drzwi.

Problemem jest to, ze od strony pasazera nie mam wlacznika do kabiny (z tylu oczywiscie tez nie), no ale to nie wydaje sie problemem, zeby kupic taki wlacznik (http://moto.allegro.pl/item426603525_wlacznik_czujnik_drzwi_vw_seat_skoda_krancowka.html).

Nie znam sie nic a nic na elektronice. Moje pytanie: czy moge podpiac sie bezprosrednio do akumulatora?? Czy musze miec jakies bezpiecznik po drodze czy moge od razu podpiac do neonow i wlacznika? Chce to zrobic jak najprostszym sposobem i o ile sie da, to nie grzebac w kablach (no i tak wiem, ze bede musial powalczyc troszke z  tymi wlacznikami drzwiowymi).

Dzieki za pomoc :).
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 31.08.2008, 21:06:25 - NIEPRZECZYTANA »

To są krańcówki więc z tyłu trzeba robić na nie dziury... Z przodu są przecież więc wpiął bym sie w instalacje od światełka w podsufitce.
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #10 - Niedziela, 31.08.2008, 21:14:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Winchester
Problemem jest to, ze od strony pasazera nie mam wlacznika do kabiny
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #11 - Niedziela, 31.08.2008, 21:17:13 - NIEPRZECZYTANA »

Ale otwór na tą krańcówke jest ? tylko została wymontowana/niedziała ? Pytam sie tak bo u mnie jest z obydwu stron. Jeżeli jest miejsce to ta z w/w linku powinna pasować. Wtedy pociągnąć instalacje taką samą jak od strony kierowcy.
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #12 - Niedziela, 31.08.2008, 21:23:40 - NIEPRZECZYTANA »

otwor jest, ale czy okablowanie, to nie sprawdzalem... a z tylu nie ma dziur? :|. Wydawalo mi sie, ze sa dziury, tylko ze zaslepione...
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #13 - Niedziela, 31.08.2008, 21:29:14 - NIEPRZECZYTANA »

Krańcówka działa na takiej zasadzie że w momencie kiedy otwiera sie drzwi zamyka się obwód i do żaróweczki w podsufitce dostarczany jest prąd (jeżeli nie tak to niech mnie ktoś poprawi). Więc trzeba by puścić instalacje do tylnych krańcówek i pewnie też do tej jednej przedniej. Zgadza sie moj bład, dziury są i są zaślepione. Wiem ze u mnie intalacja jest z przodu, z tyłu nie ma, więc trzeba pociągnąć.
Zapisane
djtonka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Galicja
Samochód: Toledo 2001 1.9 TDi SE

« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 10.11.2008, 15:05:05 - NIEPRZECZYTANA »

Witam Mój problem polega na tym z którego miejsca pociągnąć zasilanie dla urządzenia. Kabelek ma wychodzić po środku szyby i myślałem aby pociągnąć go od bezpieczników i puścić go po szybą lub w cisnąć pod deskę w tamtym miejscu, chyba najmniej kolizyjna droga. Jakieś sugestię? THX

od KYS: "Szukaj" się kłania.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 11.11.2008, 16:10:48 wysłane przez KYS » Zapisane

Tylko ten nie popełnia błędów co nic nie robi
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Podpięcie się do instalacji..12V
Skocz do: