+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» dziwny dudniący dzwiek z silnika przy ruszaniu
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: dziwny dudniący dzwiek z silnika przy ruszaniu  (Przeczytany 30731 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
maniaq99
Gość



« Sobota, 22.09.2007, 08:43:33 - NIEPRZECZYTANA »

witam,

wczoraj wracajac z mazur (gdzie mnie zdrowo wytrzeslo :) zauwazylem, ze przy ruszaniu z silnika dochodzi dziwny przytlumiony dzwiek (jak jezdzilem benzynowym, slyszalem bardzo podobny dzwiek jak sie dawalo gazu przy dosc niskich obrotach). zaraz po ruszeniu dzwiek znika i przy wyzszych biegach juz go nie ma. samochod nie traci mocy, ladnie przyspiesza itd, tylko denerwuje mnie, ze to moze byc pierwszy sygnal, ze cos sie psuje :/
czasem pojawia sie nawet na jalowym biegu(tak przy 1400-1600 rpm), przy ruszaniu - praktycznie zawsze.
samochod (ibiza 1.9 asz 2002r) ma 120k przebiegu, swiezo wymieniony olej oraz rozrzad + pompe wody. wie ktos, co to moze byc?

dzieki z gory.
Zapisane
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #1 - Sobota, 22.09.2007, 08:48:59 - NIEPRZECZYTANA »

Zacznij od sprawdzenia poduszek silnika.

Poszukaj też wątku powitalnego(to tak żeby nie dostać OPR  ;-) )

Witamy na forum...
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #2 - Sobota, 22.09.2007, 20:07:20 - NIEPRZECZYTANA »

może turbo zaczyna się sypać i przy jakiś tam obrotach hałasuje, a jak przełączasz na wyższe biegi już tego nie słychać bo zagłusza cała reszta. czy przy gaszeniu silnika nie słychać (po zatrzymaniu wału) jakiegoś dziwnego dźwięku (jakby coś obcierało) jeszcze przez chwilę? :pub:  :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
maniaq99
Gość



« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 24.09.2007, 10:37:33 - NIEPRZECZYTANA »

hmm, turbina mowisz? to mnie zmartwiles :( bo to spory wydatek zdaje sie, a on ma chyba caly czas oryginalne turbo, a 120k to juz spory przebieg jak na ta czesc, nie?
dzieki za sugestie, bede nasluchiwac przy wylaczaniu czy cos tam nie obciera..
ale musze powiedziec, ze ostatnio jakby mniej to "dudni". moze po prostu zle ruszalem? i na jalowym jak sie da gazu to tez zaczelo ladniej chodzi i slychac swist turbo. mocy tez nie brakuje - wczoraj wlasnie maly testdrive robilem .. :satan:
Zapisane
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 24.09.2007, 10:41:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "maniaq99"
on ma chyba caly czas oryginalne turbo, a 120k to juz spory przebieg jak na ta czesc, nie?
Jak była odpowiednio traktowana i jeździła na dobrym oleju,wymienianym conajmniej co 15tys km,to nie jest duży przebieg.
Podjedź najlepiej do Masters'a lub Diagtronika i zdiagnozuj autko(przy okazji może wiruska zapodasz  ;-) ).
Zapisane
JohnnyB Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: WND
Samochód: brak

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 24.09.2007, 18:03:33 - NIEPRZECZYTANA »

jeśli dobrze usłyszałem to przypadłość ta występuje przy ruszaniu,  przy samym ruszaniu turbo przecież nie działa, prędzej poduszka tak mi się wydaje, a może sprzęgło, źle łapie, za szybko odpuszcza, przy ruszaniu puszczasz sprzęgło i obroty spadają dlatego silnik się trzęsie i słychać chrobot, ciężko powiedzieć, może spróbuj poćwiczyć ruszanie zobacz czy chrobot nasila się bądź cichnie w zależności od odpuszczania sprzęgła, ja jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o sprzęgło w seacie :-/ za dużo przygód
Zapisane
maniaq99
Gość



« Odpowiedz #6 - Wtorek, 25.09.2007, 13:38:42 - NIEPRZECZYTANA »

dzis tez wlasnie pomyslalem, ze to sprzeglo (albo skrzynia biegow), ale wtedy by chyba nie bylo tego dzwieku na jalowym biegu?
musze rzeczywiscie jeszcze pocwiczyc, kiedy sie ten halas dokladnie pojawia.

dziekuje za wszyskie sugestie jak narazie.
Zapisane
JohnnyB Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: WND
Samochód: brak

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 25.09.2007, 14:05:55 - NIEPRZECZYTANA »

jeśli coś na jałowym biegu coś ci chrobocze, to może to być koło dwumasowe w sprzęgle, przynajmniej ja tak miałem, niestety dość kosztowna usterka :-/
Zapisane
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 25.09.2007, 14:42:29 - NIEPRZECZYTANA »

Turbo raczej nie, a przebiegiem sie nie martw bo moje ma min 210 000 km przebiegu i jest w dobrym stanie dalej.

Moze spróbuj zaangażować kogoś, kto stanie przy podniesionej masce, a Ty zaciągnij mocno ręczny i delikatnie na półsprzęgła popróbuj ruszać. Moze uda sie zlokalizować skąd ten dźwięk.
Zapisane

Seat Leon TS bigT
And280
Gość



« Odpowiedz #9 - Wtorek, 25.09.2007, 17:25:57 - NIEPRZECZYTANA »

moze napinacz paska wieloklinowego?? kolesiowi ostatnio padl i dziwne dzwieki wydawal cos grzechotalo nawet
Zapisane
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 25.09.2007, 22:41:31 - NIEPRZECZYTANA »

mi padł napinacz, to skutkuje to piszczeniem paska przy ruszaniu i na niskich obrotach. A nie jakieś tam stuki ...
Zapisane

Seat Leon TS bigT
And280
Gość



« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 01.10.2007, 13:23:27 - NIEPRZECZYTANA »

a u niego bylo slychac trzaski po wymianie napinacza problem zniknal, odglosy te pojawily sie jak wyciagal samochod z rowu, zobvacz jak lata ci napinacz na pasku, powinien stac w miejscu
Zapisane
Witto Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bartoszyce
Samochód: Seat Toledo 1.9TDI 110KM ASV 04/05'

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 29.10.2007, 13:15:14 - NIEPRZECZYTANA »

ja tez wymieniłem jakiś rok temu napinacz paska wieloklinowego bo grzechotał strasznie na zimnym silniku, ustępowało po rozgrzaniu ale furka była na gw więc wymienili za darmo, ostatnio zauważyłem że znowu zaczyna grzechotać, wkur...czyłem się, to aż taka nietrwała część? może coś inego jest spartaczone?
Zapisane

Seat Toledo 1.9TDI 110KM ASV 04/05'
Mario78 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Ibiza 2007 AXR

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 08.11.2007, 20:46:16 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie dudni, dziwnie brzęczy przy ok 1700 obr/min na luzie, a że ruszam w okolicy tych obrotów to dudni też przy ruszaniu. U mnie najprawdopodobniej to wina wydechu, który chociaż z zewnątrz wygląda dobrze to w środku chyba się trochę posypał. Niedługo czeka mnie wymiana na nowy ;) Pzdr
Zapisane

Seat Ibiza TDi AXR+
toka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków, okolice Bochni
Samochód: Seat Exeo 2.0 TDI CR

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 27.11.2008, 10:53:41 - NIEPRZECZYTANA »

Witam! Ponieważ nie znalazłem takie tematu, napisałem nowy.
Podczas jazdy, nawet przy ruszaniu, silnik(chyba silnik) wydaje jakies odglosy, tak jakby wyl... Czy to normalne? Mial ktos moze tak przypadek? Czy może byc to spowodowane zmiana sprzęgła na nowe? A może to turbina??????

od KYS: Niedostateczny z szukania :!:

Napisano: Środa, 26.11.2008, 13:54:36



od KYS: Niedostateczny z szukania :!:

To jednak nie chodzi o sprzęgło.. to raczej napewno turbina.. faktycznie znalazłem o gwiżdżącej turbinie bardzo dużo, jednak zdania są podzielone, jedni mówią że to normalne gdy turbina gwiżdże w trakcie jazdy a inni że tak nie powinno być i że turbinka pada... Więc jak w końcu jest? Miał ktoś podobną sytuację? Przypomne tylko że to Seat Altea 1.9 tdi z chipem podnoszącym moc do ok. 140 koni i 320 NM. Program zmieniony od nowości.
Czekam na odpowiedzi.. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże..
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» dziwny dudniący dzwiek z silnika przy ruszaniu
Skocz do: