+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» pusty katalizator, a wzrost spalania gazu.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pusty katalizator, a wzrost spalania gazu.  (Przeczytany 5546 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
robert786
Gość



« Piątek, 07.09.2007, 15:46:01 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Ostatnio usunąłem katalizator bo się już rozleciał. Nie wstawiałem rurki ani strumienicy po prostu pusty w środku jest. Wydawało mi się, że spalanie spadnie a tu niespodzianka bo robiła mi średnio 360 km na zbiorniku 29 l gazu, a teraz 300-310. Podpinałem pod vag i jakieś napięcie z sondy idzie jakieś pomysły ? Wstawiać nowy katalizator ? no i nie chciała iść 165 km/h jak kiedyś tylko już 155 km/h jak ostatnio sprawdzałem.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Piątek, 07.09.2007, 16:11:47 - NIEPRZECZYTANA »

wywalenie kata nie zawsze przynosi taki skutek jak nam sie wydaje...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #2 - Piątek, 07.09.2007, 20:10:52 - NIEPRZECZYTANA »

nie zostawia sie pustego kata bo zaczynaja sie w nim robic zawirowania spalin  :pala:  wspawaj w srodek rurke i powinno byc lepiej
Zapisane

« Odpowiedz #3 - Sobota, 08.09.2007, 00:24:44 - NIEPRZECZYTANA »

Zgadzam się całkowicie z DURA. Ja wywaliłem kata, ale wstawiłem strumiennicę (wprawdzie dalej jest pełnoprzelotowy tłumik środkowy i też z pełnym przelotem sportowy końcowy), i spalanie się w zasadzie nie zmieniło (choć może deczko więcej, ale nieznacznie, z 8-8,5 na 9, ale to pewnie , a nawet napewno sprawa znacznie cięższej nogi przy lepszym :mrgreen: dźwięku wydechu). A wchodzi na obroty znacznie i to bardzo znacznie szybciej (parę autek z którymi miałem problem teraz na starcie odpada  :satan: )
Ogólnie podsumowując sprawa wydechu to naprawdę nie taka prosta sprawa (poszukaj w necie) i żeby cóś zmieniać to trzeba naprawdę dobrać (lub mieć szczęście, lub trafić), bo można odnieść odwrotny skutek.  :rock:
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #4 - Sobota, 08.09.2007, 07:53:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Pysio i Foczka"
A wchodzi na obroty znacznie i to bardzo znacznie szybciej (parę autek z którymi miałem problem teraz na starcie odpada  :satan: )


No w to nie uwierzę, czyżby po założeniu przelotu moment wzrósł o kilka, kilkanaście niutonometrów?
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #5 - Sobota, 08.09.2007, 14:00:59 - NIEPRZECZYTANA »

powiem wam tylko tyle ze w wiekszosci aut z silnikiem 8v malo co daje wywalenie kata poniewaz uklad musi byc doprezony a to ze sie wkreca lepiej itp to raczej podswiadomosc tak dziala ze sie cos poprawilo :) najlepiej sie wybrac na hamownie przed wywaleniem kata i po :)
Zapisane

Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 10.09.2007, 17:51:55 - NIEPRZECZYTANA »

ja już też nie mam kata nawet rury wspawanej, a różnica tylko taka że bardziej dudni po obudowie
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
robert786
Gość



« Odpowiedz #7 - Wtorek, 11.09.2007, 19:08:26 - NIEPRZECZYTANA »

nie będę przenosił bo już mnie strumienica nie interesuje na allegro znalazłem tzw. uniwersalny katalizator za 179 zł http://allegro.pl/item239546166_katalizator_spalin_euro_2_promocja_od_ss_.html ?? taki półśrodek pomiędzy rurą, a strumienicą.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» pusty katalizator, a wzrost spalania gazu.
Skocz do: