Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Modernizacja audio 3 Ibi/Cordi 99-02 (+demontaż boczków drzwi)  (Przeczytany 9300 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
pestkos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Oświęcim
Samochód: cordi 1.9 TDi ASV 110km

« Środa, 20.06.2007, 14:54:42 - NIEPRZECZYTANA »

Strasznie mnie wpieniało "granie" tapicerki i wszystkiego innego na drzwiach oprócz głosników .Postanowiłem temu zaradzić.
kupiłem;
-tasme uszczelniającą soudala -bitumiczna 10mx30cm 2szt
-blachogum pasta wygłuszająca 2litry
-mata szklana
-zywica poliestrowa z utwardzaczem
 płyte MDF 20mm grubości na zrobienie pieścieni dystansowych-płyte nabyłem w markecie budowlanym poprosiłem o  kawałki z docinek koszt ok 30 zeta
-głosniki Helixy Blue 62 165 mm
reszte rzeczy posiadałem w garazu

Pierwsze musiałem zdemontowac boczek tj tapicerke z drzwi
 

-plastik"1" zza klamki podwarzyc delikatnie by go uchwycić i wyjąć z zatrzasków   jednoczesnie max.ciągnąć klamke na pozycje "otwarte"
-uchwyt "2" równierz podwarzamy i wyciagamy
-wszystkie kostki "a" od regulacji szyby, centralki, lusterka poodpinałem
wszystkie te czynności nalezy wykonywać spokojnie i nie siłowo!!


-odkrecić wszystkie wkrety"A" a nastepnie sruby mocujące "B" jednej na zdjęciu nie widać.

-odkręciłem rygielek
 nastepnie najlepsze i najbardziej problematyczne -stanowczo ale z czuciem nalezy cały boczek zaczynająć od dołu drzwi wyszarpać z zatrzasków, które znajduja się na obwodzie drzwi.powoli odchylać go do siebie i w  góre.Ja pomogłem sobie szerokim śrubokretem.Następnie podnieść w góre gdy zdejmiemy z ostatniego zatrzasku.
-boczek powinien teraz byc oddzielony od drzwi.
-bedzie go trzymac linka która jest połączona z ciegnem od klamkinie nie  ma problemu z jej  wyjęciem


Oto drzwi w całej okazałości

fabryczny głośnik
-demontuje głosniki rozpinam kostki od lusterka co sie da aby jak naj mniej przeszkadzało    nam prewodów w dalszej pracy
-pzrystepujemy do dokładnego odtłuszczenia zewnętrznej  blachy drzwi ,dna drzwi-benzyna ekstrakcyjną,odkurzczem wyciągłem róznego rodzaju śmieci z dna drzwi
-następnie przystępujemy do naklejania maty bitumicznej
-tne na wczesniej wymierzone wymiary .

-Podgrzewam lekko opalarką  i naklejam jek najdokładniej mi sie to udaje jedną obok drugiej.Nalerzy je tak nakleic aby nie było pęcherzy powietrza.Pomagamy sobie opalarką aby mata dobrze sie przykleiła i przylegała.
-gdy mamy oklejoną wewnętrzną blache ja pomalowałem dno drzwi blachogumem ,3 razy,aby warstwa była dosyć gruba.Nalerzy uważać aby nie zamalować odwodnienia.Troche schnie długo,i jest troche babrania.Mało miejsca na reke.

 
-w miedzy czasie robiłem pierścienie dystansowe

najwiękrzym problemem było zrobić szablon,urzyłem do tego troche fabrycznego głośnika by mieć podstawowy zarys pierścienia pod śruby mocujące.
-wyrzynarką wyciąlem pierwszą obręcz i przykładając do drzwi obcinając i szlifując uzyskałem w końcu porządany krztałt


-na tym zdjęciu są juz  przykręcone i przyklejone ze soba dwa pierścienie,

-szystko pasuje

-dwa pierścienie sklejam ze sobą wikolem -klej do drewna i skręcam wkrętami do drewna zostawiam do wyschnięcia

 
-obróbka pieścienia


-pomagam sobie wkętarką i papierem ściernym.Płyta MDF jest bardzo fajna do obrabiania i
 nie sprawia trudności
-gdy mamy oszlifowane i "ładne"malujemy lakierem
-ja użyłem bezbarwnego bo drewna.Jest to wazne by pierścienie nie nasiąkały wilgocią.Lakier szybko schnie ,pomalowałem 4 razy.

Gotowe
-montujemy pierścienie do drzwi , wykorzystałem gwinty montarzowe po fabrycznym głośniku i pod nie robiłem otwory motarzowe w odsadzeniu.Między odsadzenie a blache drzwi włożyłem pianke (pod panele).Następnie przykręciłęm pierścienie.Na sucho jeszcze przymierzyłem głośnik czy nic nie zawadza i czy szyba po zjechaniu na dół drzwi nie zachaczy o głośnik.wszystko gra. oklejam odsadzenie matą.

Następnie wziąłem się za wymiane przewodów pod nowe głośniki ,problemów zadnych nie ma przy przeciąganiu przewodów przez drzwi itd.Należy tylko dobrze podpiąć się pod kostke ISO w radiu.

Jak by co to pytać

wydaje mi sie ze drzwi nie ważą dużo wiecej-no ale jednak troche tego jest
Laminat jest lekki
pierwsze nakleiłem folie na otwory i troche ja formowałem tasma .masz racje boczek troche wchodzi w drzwi.

pierwsza wastwa maty i zywica uformowała krztałt,fajna zabawa.Troche ciągnie po nosie. Druga warstwa wzmocniła całość.Po wyschnięciu oderwałem wszystko od drzwi.Folie ściągłem  i gotowa formę ładnie przyciąłem.
Całość przykręciłem na drobnych blachowkretach


aby 'zatkac'najwiekrzy otwór montazowy zdecydowałem sie na laminat jest to faza koncowa juz przykrecona do drzwi
nastepnie wszystko oklejam matą

głosniki zamocowane


zostało tylko zamocowac boczek który pomalowałem wczesniej masa bitumiczna 2 razy
Nie powiem bo troche problemu miałem z załozeniem boczku musiałem dac dłuzsze zatrzaski te co miałem wczesniej nie chciały za bardzo trzymac ale moze temu ze czesto boczek był zdejmowany gdy robiłem dystans
twetery załozyłem w miejsce fabryki.Nie bede sie chwalił zdjeciami bo montaz nie jest zachwycający.Ale jest ok zmiesciły sie w starej maskownicy.
Głosniki grają supeeer z porównaniem fabryki 110%lepiej

podłaczyłem wszystko pod AlpineCDE-9845RR

Tu mozna dyskutowac: http://klubseata.pl/viewtopic.php?p=60878#60878
« Ostatnia zmiana: Sobota, 29.12.2007, 15:08:41 wysłane przez aboz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Modernizacja audio 3 Ibi/Cordi 99-02 (+demontaż boczków drzwi)
Skocz do: