Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak to jest z tą homologacją na lampy?  (Przeczytany 14579 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
Tominator
Gość



« Wtorek, 12.06.2007, 22:35:47 - NIEPRZECZYTANA »

Właśnie wymieniłem lampy na angel eyes i przy okazji przegladu dowalił się do mnie diagnosta żebym mu homologacje okazał na lampy, ja mu mówie że jest nabita na lampie e11 a on do mnie że każdy sobie moze nabić coś takiego. Zadzwoniłem do gościa który mi lampy sprzedawał i mówi że żadnego papierka nie potrzebuje bo jak fabryczne lampy ktoś ma z salonu to też homologacje ma nabitą tylko na lampe i papierka nie dostaje. Kto ma racje? Wkrotce jade do Nimiec i nie chce żeby jakiś niemiecki misiek mi mandat bluzg.. ani inne sceny robił :sad:
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #1 - Środa, 13.06.2007, 09:30:44 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Tominator"
Zadzwoniłem do gościa który mi lampy sprzedawał i mówi że żadnego papierka nie potrzebuje bo jak fabryczne lampy ktoś ma z salonu to też homologacje ma nabitą tylko na lampe i papierka nie dostaje.

Każdy samochód jest dopuszczony do ruchu, czyli homologowany na częściach fabrycznych i tak na prawdę zmieniając cokolwiek na część niefabryczną powinno się uzyskać dopuszczenie do ruchu dla niej...
Trzeba poszukać w przepisach, ale kiedyś udawało mi się przekonać diagnostę, że oznaczenie 'wybite' na części nieseryjnej załatwia sprawę  ;-)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Tominator
Gość



« Odpowiedz #2 - Środa, 13.06.2007, 10:40:09 - NIEPRZECZYTANA »

Ja nie bede się bawił oddaje lampy - w razie wypadku wina bedzie na moje lampy z z homologacją e11 czyli na Wielką Brytanie. Okazuje sie że te Angel Eyes wszystkie to wielka lipa i lepiej sie w to nie pchać, mimo że akurat moje świecą lepiej jak oryginalne,ale jak mam dostać mandat za to i pierdzielic sie potem a w razie wypadku nie dostać odszkodowania to ja dziekuje. Wielka ściema z tymi lampami - odradzam :nie:
Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #3 - Środa, 13.06.2007, 11:02:19 - NIEPRZECZYTANA »

Niestety nie wszystko złoto ,co się świeci...
Z homologacją nie wygrasz.
Oddaj, dobrze zrobisz.
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
HiHi Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Stargard Szczeciński
Samochód: Opel Astra Steinmetz

« Odpowiedz #4 - Środa, 13.06.2007, 12:19:49 - NIEPRZECZYTANA »

a ja bym podjechał sobie do rzeczoznawcy i przedstawil mu sytuację!! ja miałem kiedyś takie lampy i jeżdziłem do niemic Belgii bardzo czesto okolo  4 razy w tygodniu i nikt do mnie sie nie przyczepił a troche kontroli miałem !! wtedy miałem golfa III i nie miał też klamek to do klamek odrazu sie przyczepili ale lamy były ok!
Zapisane

HiHi<br />Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #5 - Środa, 13.06.2007, 17:51:30 - NIEPRZECZYTANA »

Dodam , że te lampy to Import z Niemiec :!:  Więc nie masz co pękać. Zmień stację diagnostyczną i po problemie ( najgorzej to trafić na Komunistycznego Ormowca na Stacji Diagnostycznej ). Jeżeli coś w sprzedaży ma nabitą homologację to znaczy, że jest dopuszczone do ruchu drogowego - chyba, że kupisz od Pana Henia spod lady z eksportu z Chin lub Tajwanu!!!
Jesteś PIERWSZYM przypadkiem, który w ten sposób podszedł do tych lamp ( poddanie się przez marudnego diagnostę ) - a czytałem już kilka wypowiedzi posiadaczy Aniołków.

Trzeba być Twardym a nie Miętkim !!!!


---> DOBRA LEKTURA o HOMOLOGACJI LAMP <---
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 09.12.2008, 16:53:46 - NIEPRZECZYTANA »

Odświeżenie kotleta

Jestem dzisiaj po Badaniu technicznym i rozmawiałem z gościem na temat homologacji na lampy.

Otóż jak ktoś planuje zakup lamp z homologacją E11 (Wielka Brytania) - to mogą takie lampy jeździć w aucie, pod warunkiem, że spełniają wymogi ruchu prawostronnego. Czyli są reflektorami symetrycznymi a nie asymetrycznymi. Takim przypadkiem są lampy "AE".

Jeśli chodzi o Xenon - to tylko lampy lub instalacja z żarnikami na które jest wystawiona homologacja. Żadna China.

P.S.: Co do diod w postojówkach - przy białych Hyper Led - nie było zastrzeżeń.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #7 - Piątek, 12.12.2008, 02:03:24 - NIEPRZECZYTANA »

No to ciekawie, bo ja np chcialem kupic lampki AE do ibizy fl ale nie zdecydowalem sie tylko dlatego ze bylo napisane ze sa to lampy tylko do samochodow poruszajacych sie w ruchu lewostronnym, na temat tego czy sa symetryczne czy nie niestyty nie bylo info...
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Piątek, 12.12.2008, 02:57:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Otóż jak ktoś planuje zakup lamp z homologacją E11 (Wielka Brytania) - to mogą takie lampy jeździć w aucie, pod warunkiem, że spełniają wymogi ruchu prawostronnego. Czyli są reflektorami symetrycznymi a nie asymetrycznymi. Takim przypadkiem są lampy "AE".
wes mi to rozrusuj bo cos nie kumam :-\
AE sa symetryczne? czyli maja plaski strumien swiatla? :o
o ile pamietam w kacwinie jak ogladalem jak swieci AE to mial prawa strone uniesiana do gory - czyli tak jak w polsce :huh:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #9 - Piątek, 12.12.2008, 08:48:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
wes mi to rozrusuj bo cos nie kumam
tylko duzy rysunek bo ja tez nie,
ale z tego wynika ze jesli w moich anglikach zakleje naklejka specjalna "podniesienie" lewej strony to mi przeglad przejdzie.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #10 - Piątek, 12.12.2008, 14:57:54 - NIEPRZECZYTANA »

Gość zapewne miał na myśli że ustawienie świateł powinno być
__/  __/ i to nazwał symetrią a asymetrię nazwał

\__  \__ - czyli układ dla ruchu lewostronnego.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 12.12.2008, 14:59:25 wysłane przez punchoo » Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #11 - Piątek, 12.12.2008, 19:35:44 - NIEPRZECZYTANA »

Gość zapewne miał na myśli że ustawienie świateł powinno być
__/  __/ i to nazwał symetrią a asymetrię nazwał

\__  \__ - czyli układ dla ruchu lewostronnego.
no a dla mnie symetria to __   __   :-\  :-X
czyli jak sadze wersja USA

Cytat: Gizmo
le z tego wynika ze jesli w moich anglikach zakleje naklejka specjalna "podniesienie" lewej strony to mi przeglad przejdzie.
nie przejdzie ale bedziesz mogl sie poruszac tymczasowo po terytorium RP
np masz samochod z anglii i jestes w kraju na swieta to musisz tak zakleiic i sobie pojezdzisz :-X
w instrukcji powinny byc opisane rozmiary tego co trzeba zakleic
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 15.12.2008, 08:04:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
w instrukcji powinny byc opisane rozmiary tego co trzeba zakleic
to juz namierzylem, po podjechaniu do sciany bardzo ladnie widac co trzeba zakleic ;) wtedy ze swiatelek \__ robi sie ___
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
fonfel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: krakow/okolice niepołomic
Samochód: toledo II 1999/2000 1.8 20V AGN taki był teraz MPK Kraków

« Odpowiedz #13 - Niedziela, 23.05.2010, 09:22:34 - NIEPRZECZYTANA »

na eBayu znalazłem takie przyciemniane lampy tylne http://cgi.ebay.pl/Seat-Toledo-1M-schwarz-weise-Ruckleuchten-/160434148976?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255a9ed670 i mnie zastanawia czy one maja homologacje i atest :-X  jak myślicie :-\ żeby w PL nie było problemów (ja nie znam niemieckiego :-[ )
Zapisane

"...Do? przodu wciąż jedź,niech to będzie credo Twe...!"

SEAT Auto Emocion
taz Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko
Samochód: Psytt 3BG '02, 1.9TDI/Mitsubishi Pajero III '02, 3.2 DID

« Odpowiedz #14 - Niedziela, 23.05.2010, 09:32:44 - NIEPRZECZYTANA »

na eBayu znalazłem takie przyciemniane lampy tylne http://cgi.ebay.pl/Seat-Toledo-1M-schwarz-weise-Ruckleuchten-/160434148976?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255a9ed670 i mnie zastanawia czy one maja homologacje i atest :-X  jak myślicie :-\ żeby w PL nie było problemów (ja nie znam niemieckiego :-[ )
To są orginalne lampy na które nakładane jest szkliwo.

W polsce jest to chyba niedozwolone.
Musisz się dowiedzieć jak to jest.
Światła mają przenikalność światła wynoszącą 95%.
Homologacja udzielona jest na światła przez producenta no ale po zmianach taka homologacja przestaje formalnie istnieć.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 23.05.2010, 09:35:58 wysłane przez taz » Zapisane

:google:
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Jak to jest z tą homologacją na lampy?
Skocz do: