Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zabudowa bagażnika - własny projekt :) krok po kroku  (Przeczytany 9370 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
piguu
Gość



« Piątek, 18.05.2007, 22:33:44 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich zainteresowanych !
Zakładam taki temacik, ponieważ chcę przedstawić  swoją prace i kolejne postępy w zabudowie małego bagażnika w  mojej Ibi :)
Temacik bede stopniowo rozrzerzał o nowe foty i opisy co i jak po koleji robiłem  ;-) Mam nadzieje ze da to inspiracje  tym, którzy mysleli juz nad tego typu zabudową...
Uważam, ze takich tematów powinno być więcej :)
Wiec na samym początku  materiał - najgorzej było zdobyć MDF :/ ale jakoś sie udało i to po rozsądnej cenie. Z resztą nie było problemu  na szczęście :)
Początkowo myslałem nad takim typem :





Jednak ze względu na to , że przydał by sie dostep do koła zapasowego musiałem zupełnie zmienić ten projkt i  rozpocząc prace nad zupełnie innym :/
W gruncie rzeczy to mozna było by jeszcze dorobić klapke...Chciałem jednak coś swojego :)  i tak sie zaczęlo:
1- podstawa całej zabudowy - podłoga:


Przewody  już przeciągniete :)



Podświetlanko na kółeczko musi być - jako takie ale zawsze cos.




Wzmak już umieszczony :) Pasuje  "na styk" w sumie to juz myslałem, ze sie nie zmieści, koło tez wychodzi na styk -  podstawy stolarki w podstawówce sie przydały :)
Dalej kolejna płyta, która zakrywa ten "bałagan"  8mm - już obszyta:

[ Dodano: 2007-05-18, 23:48 ]
Jeszcze jedna foteczka piecyka:

No i jedziemy dalej:




Dopasowaną i obitą płytke montujemy na przygotowaną wcześniej podstwe:


Wszystko ładnie pasuje, a skoro tak to robimy przerwe na łyk piwa i szlugensa  ;-)



Klapka  ładnie się otwiera, jest wystarczająco miejsca  aby schowac jeszcze kilka rzeczy np: browar lub 0,5 :D
 Narazie to tyle, jutro działam z boczkami i przeslę nowe foteksy:)

pozdrawiam
Zapisane
poulsen
Gość



« Odpowiedz #1 - Sobota, 19.05.2007, 08:31:58 - NIEPRZECZYTANA »

według mnie super... tylko zastanawia mnie czy nie bedziesz miał problemu z wyciąganiem koła zapasowego..
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Sobota, 19.05.2007, 08:33:33 - NIEPRZECZYTANA »

A słyszałeś o "kole w Sprayu" ???
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #3 - Sobota, 19.05.2007, 10:10:00 - NIEPRZECZYTANA »

Nurtuje mnie jedno pytanie..moze troche niezwiazane z tematem, ale jednak. Na pierwszym zdjeciu widzimy zabudowe z subem i ogromne glosniki. Na jakimolwiek forum bym nie byl zasze czytam ze najlepsza opcja to dobrze zrobic przod i do bagaznika subik(i zgazam sie z tym bo sam tak mam i jak dla mnie swietna opcja), bo glosniki zamontowane w polce graja w sufit albo pasazerom z tylu za uszami. Wiec po co ktos montujac taka zabudowe robi jeszcze glosniki w polce? Ja jak swoja skrzynke podkrese glosniej to juz jak dla mnie za duzo, a jakbym mial w polce jeszze 6X9 to juz w ogole. Ktos ma jakies sugestie?
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #4 - Sobota, 19.05.2007, 12:38:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "emtezet"
Wiec po co ktos montujac taka zabudowe robi jeszcze glosniki w polce?
to swego rodzaju dopelnienie dzwieku, aby z tylu nie bylo samego basu... te glosniki ustawia sie na mniejsza moc niz przod.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #5 - Sobota, 19.05.2007, 16:50:13 - NIEPRZECZYTANA »

Aha, no ale te tutaj wygladaja jak 6x9, potrzebne takie duze, nie wystarczylyby jakies male 2 drozne, ewentualnie syczki? Ja u siebie mam 10 cm w miejscu fabrycznych i co prawda nie wiem jak to gra bo z tylunie jezdze :P ale jak dla mnie wystarczy..
Zapisane

HiHi Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Stargard Szczeciński
Samochód: Opel Astra Steinmetz

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 19.06.2007, 15:03:04 - NIEPRZECZYTANA »

i jak tam ta zabudowa bo jestem ciekawy efektu
Zapisane

HiHi<br />Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą
xxxVIPxxx Mężczyzna
Toledo by VIP Edition
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Szczecin
Samochód: Toledo '92, 1.8 8V

« Odpowiedz #7 - Sobota, 30.06.2007, 16:56:26 - NIEPRZECZYTANA »

Co to za materiał ile płaciłeś  :?:  :?:
Zapisane

Probably the best Toledo in world <br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=6621.0



Prace trwają............

Byle do wiosny :D

Wkrótce premiera najbardziej multimedialnego Toledo 1L na świecie....
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #8 - Sobota, 30.06.2007, 17:35:59 - NIEPRZECZYTANA »

Bardzo ładna konstrukcja  :ok:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Zabudowa bagażnika - własny projekt :) krok po kroku
Skocz do: