+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Zablokowany zamek.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zablokowany zamek.  (Przeczytany 30935 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
ww200 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Toledo II 1999 1.9TDI

« Sobota, 05.05.2007, 16:16:56 - NIEPRZECZYTANA »

Tak jak w temacie,szukałem na forum ale nic nie znalazłem a problem polega na tym że jest brak reakcji przy próbie otwarcia klamką zewnętrzną i wewnętrzną.Bolec opuszcza się i podnosi ale nie odblokowują się drzwi.Oczywiście zdjęcie boczka nie wchodzi w grę bo muszą być otwarte drzwi dlatego zwracam się z prośbą o porady ewentualnie o namiary na jakiegoś speca z Wawy i okolic.

P.S. Z góry dzięki za wszelkie info.

[ Dodano: 2007-05-06, 12:46 ]
Problem rozwiązany,za bardzo naciągnięta linka klamki zewnętrznej.Minimalne poluzowanie sprawiło odblokowanie drzwi :mrgreen:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Niedziela, 06.05.2007, 22:08:47 - NIEPRZECZYTANA »

Jak mozesz to zapodaj jakies foto bo nie wszyscy wiedza jak to wogole wyglada...
Ja np nie wiedzialem ze jaest jakas linka  :chytry:

PS moze sie to komus przyda...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
tysszek Mężczyzna
mghemGD
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Usa
Samochód: Seat Ibiza, 1995, 1.4 ABD

« Odpowiedz #2 - Sobota, 02.08.2008, 10:51:30 - NIEPRZECZYTANA »

Więc tak.
Mam ibi 95 rok i dziś stała się straszna katastrofa!
Kobitka moja zamknęła drzwi od pasażera z przodu i już nie można ich otworzyć, ani od zewnątrz ani o wewnątrz. naj gorsze jest to że nawet nie można ich rozebrać bo niby jak to zrobić od środka?! nie ma szans.
ma może ktoś jakiś pomysł jak otworzyć drzwi?! Centralny i wszystko śmiga jak należy tylko zero reakcji ze strony zamka na próby otwarcia:(
Zapisane

vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #3 - Sobota, 02.08.2008, 15:44:50 - NIEPRZECZYTANA »

Może spróbuj szybę opuścić i wyciągnąć uszczelkę i jakimś prętem zakrzywionym na końcu złap za miejsce w zamku gdzie linka podchodzi i pociągnij. ja tak kiedyś zrobiłem jak sobie kluczyki zamknąłem w środku i udało sie  :eye:  tylko że ja miałem większy problem bo szybe miałem zamkniętą i troche musiałem sie natrudzić żeby wcelować tam gdzie trzeba, przy otwartej szybie na pewno łatwiej
Zapisane


tysszek Mężczyzna
mghemGD
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Usa
Samochód: Seat Ibiza, 1995, 1.4 ABD

« Odpowiedz #4 - Sobota, 02.08.2008, 15:50:14 - NIEPRZECZYTANA »

tu nie ma linki tyko jest pret zagięty. a z klamki w środku nie spadło. Mi się wydaje że to zamek się jakoś przyblokował ale jak to nie mam zielonego pojęcia. najgorsze to że nie można tam się dostać:( A zobaczę czy to coś ta:( Heh
Zapisane

vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #5 - Sobota, 02.08.2008, 16:00:05 - NIEPRZECZYTANA »

To jak nic nie spadło w środku to pociąg za klamkę i poszarp drzwiami może tylko zamek gdzieś zblokował sie może odskoczy później tylko na smarować go.
Zapisane


tysszek Mężczyzna
mghemGD
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Usa
Samochód: Seat Ibiza, 1995, 1.4 ABD

« Odpowiedz #6 - Sobota, 02.08.2008, 16:03:02 - NIEPRZECZYTANA »

jak zrobie to dam znać :D hehehehehe jak go zakładałem to raz mi się tak zrobiło ale miałem otwarte drzwi jak sprawdzałem ale potem chodziło normalnie :(
Zapisane

vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #7 - Sobota, 02.08.2008, 16:05:20 - NIEPRZECZYTANA »

Zawsze też można wchodzić drugimi drzwiami albo tylną klapą  ;D
Zapisane


tysszek Mężczyzna
mghemGD
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Usa
Samochód: Seat Ibiza, 1995, 1.4 ABD

« Odpowiedz #8 - Sobota, 02.08.2008, 16:07:48 - NIEPRZECZYTANA »

nom ale jedna kontrol policyjna i po dowodzie jak się przyczepią! A straży granicznej u mnie w rejonie nie brakuje :D n
Zapisane

vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #9 - Sobota, 02.08.2008, 16:10:46 - NIEPRZECZYTANA »

To powiesz że cie noga boli i nie możesz wyjść  ;D
Albo że masz zawroty głowy bo za dużo wypiłeś i boisz się że sie wywrócisz  :rotfl:
Zapisane


dawid503 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza 2003 6L 1,2l

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 27.09.2012, 13:46:37 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, mimo iż jestem stałym bywalcem na forum zarejestrowałem się dopiero teraz. Bo niestety pojawił się pierwszy problem przy eksploatacji auta od czasu zakupu.
Spadła szyba, zgodnie z tutkami wymieniłem ślizgi zdemontowałem drzwi od strony kierowy itd, wszystko skręciłem pomijam fakt, że szyba nie weszła jak należy nie wiem dlaczego i nadal spada, czujniki nadal dopychają na siłę szybę, muszę zaprogramować szyby z pozycji kluczyka w zamku.
Ale sedno sprawy jest takie, że drzwi otworzyły się kilka razy jeszcze po demontażu i potem klapa, ani kluczykiem ani centralnym zamkiem wszystko od linki na miejscu, co gorsze to wersja 3 drzwiowa, nie mam opcji dostania się do wnętrza bo jestem zablokowany bez opcji otwarcia drzwi. ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać ? nic nie pomaga, centralny chodzi normalnie otwiera drzwi i zamyka klamka ma linkę.. a wszystko nada zablokowane. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedź... Pomału wątpię że ktoś w ogóle ją zna. Z góry dzięki za jakiekolwiek na kierunkowanie. Szukam już takich samych drzwi i chcę te rozciąć i wymienić...


od KYS: Skoro jesteś stałym bywalcem forum, to na pewno znasz regulamin.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 28.09.2012, 08:32:00 wysłane przez KYS » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #11 - Piątek, 28.09.2012, 08:25:21 - NIEPRZECZYTANA »

Kolego rozcinanie drzwi to raczej słaby pomysł. Jezeli auto jest 3 drzwiowe to nie możesz wejść przez drugie drzwi albo bagażnik?? A jak już wejdziesz to zamiast ciąć drzwi zdejmij tapicerkę, chociażby na siłę, na pewno wyjdzie taniej. Nie miałem jeszcze na warsztacie u siebie 6l ale widocznie coś popitolileś przy składaniu, zamek ruszałeś? Wymieniłeś ślizgi? A skąd wiesz że to one były przyczyną, może silnik, może linki?? Tak to jest jak się o czymś nie ma pojęcia i się samemu. Ja nie mówię że za wszystko trza komuś płacić, ale do pewnych rzeczy trzeba mieć tzw. "smykałkę", nie znam cię i nie oceniam, ale już nie raz się przekonałem że jak ktoś zupełnie "atechniczny" bierze się za takie rzeczy to później tak to się kończy. Jeżeli chcesz kombinować to zdejmij boczek a później próbuj ręcznie otworzyć drzwi od środka. Jeżeli się nie uda to dobrze radze jedź do mechanika bo wyjdzie taniej niż zakup drzwi...
Zapisane

kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #12 - Piątek, 28.09.2012, 10:00:24 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Jezeli auto jest 3 drzwiowe to nie możesz wejść przez drugie drzwi albo bagażnik??
6L nie ma wkładki w prawych drzwiach więc trzeba by przez bagażnik. Może by położyć fotel i powinno być na tyle miejsca żeby wytargać boczek z drzwi :-\
Zapisane

emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #13 - Piątek, 28.09.2012, 10:57:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: dawid503
centralny chodzi normalnie otwiera drzwi i zamyka
Więc chyba otwiera drzwi pasażera?
Zapisane

czuku16 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2004 1,4 16v benzyna

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 31.10.2013, 13:34:01 - NIEPRZECZYTANA »

Witam Was wszystkich!Mój problem polega na tym,że nie mogę otworzyć tylnich drzwi czy to samym kluczykiem,czy też pilotem...Reszta drzwi otwiera i zamyka się normalnie,a te poprostu zero reakcji!Najgorsze jest to,że od srodka też nie mogę ich otworzyc.Zanim juz wcale zamek przestał reagować,zauważyłem że prędzej co jakis czas zaskakiwał,a nawet jak już nie zaskoczył to można było klamką od środka otworzyć.Teraz niestety nie da rady...Sprawdzałem bezpieczniki,wszystko zdaje się być o.k. najpierw myślałem ze każdy zamek ma oddzielny bezpiecznik,ale tak nie jest.Może to sprawa przekaźnika(o ile on w ogóle występuje)?? Autko to SEAT IBIZA 2003R 1,4 16V BENZYNA.Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc!

od KYS: Dopisuj się do istniejących tematów.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 31.10.2013, 13:40:55 wysłane przez KYS » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Zablokowany zamek.
Skocz do: