+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Czy jest zwrotnica?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jest zwrotnica?  (Przeczytany 6646 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
poandy
Gość



« Sobota, 24.03.2007, 20:17:03 - NIEPRZECZYTANA »

W drzwiach mam dziury na głośniki 16,5cm i wystające kabelki.Radio kaseciak 4*50 W Clarion
nawet w dobrym stanie podłączony do głośników w podszybiu(dwudrożny 10 cm+sykacz)chyba oryginał,tył 6*9 oryginał.
Pytanie brzmi:
1 czy do drzwi dochodzą kable przez jakąś zwrotnicę lub filtr (gdzieś zamontowaną) czy też aby uzyskać tamże średnio-nisko lub tylko niskie trzeba dawać zwrotnicę ?Bo na schematach które mam dzięki uprzejmości KKKKrisa widać tylko że drzwi są równolegle z podszybiem ale może jest choć jakiś filtr(kondensator)?
2 czy ktoś kombinował z podziałami częstotliwości
np.drzwi poniżej np.1200 Hz a reszta przez podszybie lub coś koło tego?
Nie chodzi mi o typy sprzętu,cenę tylko ogólnie czy to podział do przyjęcia czy też lepiej niżej lub wyżej bo chcę zrobić sobie zwrotnice wykorzystując głośniki które mam a w drzwi 16.5cm
głośnik średniej klasy(tył zostaje jak jest).
czytałem w szukajce posty ale nie dały info na ten temat.
Dzięki za ewentualne rozwinięcie tematu.
Zapisane
p4sst00h
Gość



« Odpowiedz #1 - Sobota, 24.03.2007, 21:11:52 - NIEPRZECZYTANA »

czesc. nie napisales jakie auto.. ale domyslam sie ze cordoba 96.

ja w moim sxsie nie mialem nic.. (nawet glosnikow), natomiast apropos kabli to sa one zwarte przy tych wnekach na 10 cm (najnormalniej w swiecie + do plusa - do minusa).

Jezeli do drzwi dasz same glosniki (jakies szerokopasmowe) bez zadnych zwrotnic czy filtrow, to na moj gust cos zjarasz (czyt. radio).

Ja do mojej maszyny kupilem zestaw HERTZa odseparowany i wsadzilem 16,5 w dzwi (poprzez jakis tam filterek co byl w zestawie) a w miejscach 10 cm zamontowalem cykacze tez poprzes filterek. jak na moj gust gra to zajebsicie ! az mi sie boczki zaczely odklejac i musialem troche pokombinowac, zeby AZ tak nie fruwaly, bo nie dalo sie jezdzic..
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #2 - Sobota, 24.03.2007, 21:13:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "p4sst00h"
nie napisales jakie auto..


Cytuj
cordoba 1.8i,66 kW,ADZ,1996 automatic


 :zakrecony:  :zakrecony:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #3 - Sobota, 24.03.2007, 21:44:52 - NIEPRZECZYTANA »

1. Szukałeś podobnych postów ale widocznie nie wszystkie znalazłeś - ale wybaczamy bo mamy ułomną szukajkę  :mrgreen:

2. Standardowo głośniki z przodu połączone są równolegle i filterek (kondensator) jest wbudowany już w oryginalny tweeter (widać go nawet) Możesz sprawdzić jaką ma wartość i jaki daje to podział dla 4Ohm i na tej podstawie dobrać cewkę o tym samym podziale dla niskośredniotonowca.

3. Dla głośnika 16.5cm zazwyczaj przyjmuje się podział 2500-3500 Hz

4. PS: Oryginalnie z tyłu są 4x6 a nie 6x9 ;)

5. Pozdrawiam  :pub:
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
poandy
Gość



« Odpowiedz #4 - Sobota, 24.03.2007, 22:57:16 - NIEPRZECZYTANA »

Dobra Abdul twoje info są extra,ale zwróć uwagę że napisałem iż nie znalazłem informacji które by wszystko objaśniały(może niedokładnie czytałem)przy głośniku z przodu nie widać kondensatora(u mnie)może jest pod głośnikiem(sprawdzę).
Dzięki za twoje info,właściwie wszystko mi naświetliły.
Filtr zrobię drugiego stopnia+tłumik.
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #5 - Sobota, 24.03.2007, 23:14:25 - NIEPRZECZYTANA »

Toteż napisałem, że mamy ułomna szukajke na forum i nie mam Ci nic za złe ;)

A kondzior jest oczywiście od spodu przymocowany. To jak juz robisz całą zwrotkę to wywal tamten (chyba, że myślisz o inym tweeterze) no i zainwestuj w suche kondensatory i cewki powietrzne ale te sprawy masz raczej obcykane :) No to powodzenia
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
poandy
Gość



« Odpowiedz #6 - Niedziela, 25.03.2007, 10:42:07 - NIEPRZECZYTANA »

Tak masz rację,kondensatory MKP a cewka z drutu 0,7 ale nawinę dopiero jak dostanę głośniki
bo muszę je najpierw sprawdzić jak se dają radę i dopiero podpasuję.Chcę wytłumić drzwi oczywiście w miarę możliwości ale to sprawdzę jak zdejmę tapicerkę(co tam się kryje)bo od momentu kupna jakoś nie było okazji(czytaj kasy) a teraz jak samochód w miarę zrobiony(mechanicznie)to postanowiłem że czas zrobić coś  dla "luksusu"i tak zbieram dane.
Dzięki..
Jak coś zklekocę to napiszę co wyszło,w zamyśle to nie sprzęt hi-fi tylko wykorzystanie na maxa tego co mam. :papa:

[ Dodano: 2007-03-25, 15:49 ]
A właściwie to jeszcze jedno,czy aby wyjąć głośnik z podszybia trzeba od spodu odkręcić jakieś śrubki czy może jest inny patent(od pasażera mam poduchę i ciężko tam grzebać od dołu).W jakimś poście o nowej Ibizie było iż podważa się te głośniki czy u nas to samo?
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 26.03.2007, 20:17:25 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "poandy"
głośników w podszybiu(dwudrożny 10 cm+sykacz)chyba oryginał,tył 6*9 oryginał.
oryginalnie niema takich.
Cytat: "poandy"
czy aby wyjąć głośnik z podszybia trzeba od spodu odkręcić jakieś śrubki czy może jest inny patent
odp:
Cytat: "poandy"
podważa się te głośniki
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
poandy
Gość



« Odpowiedz #8 - Wtorek, 27.03.2007, 12:30:42 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki raby,sprawa się uprościła.Pisałem że chyba oryginały bo nie wiem jakie były montowane.Wiem że czeka mnie ciężka walka z drzwiami(chce zrobić od razu zamki zgodnie z "instrukcją") ale dzięki postom czuję się lepiej przygotowany. ;-)

[ Dodano: 2007-04-02, 18:04 ]
Ja zrobiłem tak.
Zgodnie z "instrukcją "z forum rozebrałem drzwi i dobrałem się do zamków(i tak nie wiem co tam mogło zamarzać,wyczyściłem i nowy smar_może to wina jakości spręzyn w zamku)było troszkę trudno(full elektryka)ale instrukcja była super(dodałbym aby uważać na kółeczko od cięgna na kluczyk które jak wypadnie to pasuje na dwa sposoby i dlatego lepiej zaznaczyć flamastrem stan początkowy).Drzwi wytłumiłem grubą folią jaką daje się pod panele(nie chłonie wilgoci i łatwo się przykleja),dystanse wyciąłem z grubej gumy-sztywnej(12mm od podkładów dielektrycznych),zwrotniaca wyszła mi z podziałem ok.1853 Hz(generator trochę stary ale działa) i w drzwiach 16,5cm,góra 10 cm z gwizdkiem.Gra jak dla mnie dobrze(wyrażnie bez podbić,spokojnie ).Jeśli ktoś lubi niskie to niech zainwestuje we wzmaniaka i 25 cm na tył.To robił facet od muzyki z lat60-80 i lubiący słyszeć co się dzieje na drodze.Hej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Czy jest zwrotnica?
Skocz do: