Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwny hałas - przy hamowaniu  (Przeczytany 36431 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Pawel25071979 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Seat IBIZA 1.9 TDI, 2001, 90KM

« Sobota, 17.03.2007, 08:55:02 - NIEPRZECZYTANA »

witam seatowców  :ok:
Na początek siemka, mam problemik który mnie strasznie denerwuje. Od pewnego czasu słyszę dziwny hałas, który sie nasila jak zaczynam hamować. Tak jakby np. nasypać piasku do hamulców i zacząć hamować. Taki hałas jest wtedy i takie dziwne tarcie. pomyślałem że kończą mi sie hamulce. Z przodu zerknełem ale klocki są zdrowe Do tyłu jeszcze nie zerknełem. Dajcie jakąś rade. Dodam że, tak mi sie przynajmniej zdaje, że zaczeło to sie jak zmieniłem koła na letnie. Przeszedłem z zimówki 14'185-65 na 15'195-50 i co gorsze podczas szybszej jazdy jest strasznie głośno, i nie wiem czy opony, czy hamulce trą czy może jeszcze łożysko jakieś ????

plz podpowiedzcie coś  :sad:
Zapisane
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #1 - Sobota, 17.03.2007, 09:41:45 - NIEPRZECZYTANA »

:rock: Najprawdopodobniej jest dużo pyłu w bebnach z tyłu. Jak zmieniałeś koła na letnie mógł się osypać i teraz słyszysz skutki. Co do głośności. Jak masz wywazone koła i dobre ciśnienie to pewnie ten typ tak ma. Zmiana rodzaju bieżnika daje inny efekt i przyzwyczajenie ucha do zmienionego dźwięku musi potrwać. Chyba że łozyska lecą. no ale na zimówkach tego szumu toczenia nie było? :papa:
Zapisane

stan
Pawel25071979 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Seat IBIZA 1.9 TDI, 2001, 90KM

« Odpowiedz #2 - Sobota, 24.03.2007, 08:07:03 - NIEPRZECZYTANA »

niie, na zimówkach nic nie było słychać i hamowanie było czyste i płynne. I teraz niewiem co sie dzieje. Z regóły na letnich , zawsze jest ciszej a u mnie głośniej. Podpowiedzcie cos ? :niewiem:
Zapisane
ambroziak Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: warszawa
Samochód: CORDOBA VARIO ROK 1998

« Odpowiedz #3 - Piątek, 06.04.2007, 21:40:01 - NIEPRZECZYTANA »

witam
miałem ten sam objaw i wyszlo na wymianę lożyska i po sprawie
Zapisane

jarek ambroziak
kaszeszczuk Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Elbląg
Samochód: Cordoba 1.6 SXE '98 AEE + gaz

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 12.06.2007, 10:32:11 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Ja mam podobny problem z lewym tylnym kołem. Przeważnie po dłuższym postoju słychać obcieranie, jak już pare razy pohamuje to się ucisza.
Zapisane

Audi a6 2,4v6 2000r.
wcześniej: Cordoba 1.6 SXE '98 AEE + gaz
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 12.06.2007, 13:20:32 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Stan"
Najprawdopodobniej jest dużo pyłu w bebnach z tyłu. Jak zmieniałeś koła na letnie mógł się osypać i teraz słyszysz skutki.

całkowicie się zgadzam - miłem dokładnie taki sam objaw - kilkadzieisąt kilometrów, trochę hamowania i problem sam ustąpił (oczyściły się bębny).
Co do głośności zimówki / letnie - owszem standardowo letnie są cichsze, ale diabeł może tkwić w szczegółach - zimówki będą wysokiej klasy, letnie jakieś z niższej półki - i może być odwrotnie!
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 12.06.2007, 14:09:55 - NIEPRZECZYTANA »

Co do opon to może być całkiem różnie.. klasa opony nie świadczy o jej głośności, odwrotnie owszem :) Moje letnie i zimówki są wszystkie średniej-wyższej jakości w testach konsumenckich i letnie są wyraźnie głośniejsze od zimówek. Wolałem postawić na przyczepnośc niż na głośność, a fundusze były wiadomo - ograniczone.

A z drugiej strony jak na zimówkach nie było słychać, to może zagłuszały ten szum? Poszukaj na forum o łożyskach.. O ile problem nie został jeszcze rozwiązany..
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
Zupa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tarnowskie Góry
Samochód: Cordoba SE '98 1.6 LPG

« Odpowiedz #7 - Czwartek, 23.10.2008, 18:10:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Pawel25071979
Tak jakby np. nasypać piasku do hamulców i zacząć hamować. Taki hałas jest wtedy i takie dziwne tarcie

Niestety mam to samo :/ Pierwsza myśl była taka że bęben mi sie odkręca ;P Nie zmieniałem kół więc napewno nic mi sie tam nie nasypało. Myślicie że pozostaje jedynie opcja łożysk?
Zapisane
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 27.01.2009, 07:51:30 - NIEPRZECZYTANA »

Odgrzebię temat.
Ostatnio mam taki ciekawy objaw. Przy hamowaniu wyraźnie słychać szuranie - jakby się np. bębny z tyłu zanieczyściły - jak widać powyżej takie coś już nawet wcześnie miałem. Hałas ustępuje po kilkukrotnym hamowaniu - ale uwaga - występuje po KAŻDYM dłuższym postoju (np. po nocy). I tak już od kilkunastu dni... czyżby w bębnach było tak dużo syfu, że hamulce nie oczyszczą się same i trzeba rozbierać? Miał ktoś taki objaw? Nie mam niestety dostępu do żadnego garażu i w takich warunkach nie bardzo mi się uśmiecha pod blokiem rozbierać hamulców.
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #9 - Wtorek, 27.01.2009, 08:27:16 - NIEPRZECZYTANA »

Może po prostu pojawia się rdza która musi się oczyścić. Bez rozbierania nic nie zdziałamy.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
burbur Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Cordoba Coupe '01, 1.9TDI 110KM; Ford Focus 2,0tdci

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 27.01.2009, 08:28:28 - NIEPRZECZYTANA »

Trzeba rozebrać hamulce i zobaczyć jest tyle możliwych przyczyn że mozna tylko zgadywać, może hamulce sa brudne, a może (ku temu bym sie skłaniał) po prostu sie juz kończą  :-X
Zapisane
Jaspis Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8

« Odpowiedz #11 - Wtorek, 27.01.2009, 08:41:26 - NIEPRZECZYTANA »

podobnie mam ale tylko na początku jazdy    audi 1,8 98 r 4 hamulce tarczowe i slysze jakby z przodu dzwiek...  hamulce na pewno sie nie koncza..   samochod stoi przy ulicy i wedlug mnie po prostu osadza sie na nich brud z ulicy jak i na calym samochodzie i pozniej musza sie oczyscic tarcze z tego....
Zapisane

marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #12 - Wtorek, 27.01.2009, 09:06:18 - NIEPRZECZYTANA »

Hamulce mi się na pewno nie kończą - wymieniałem razem i klocki i okładziny w bębnach - a przy zmianie opon zawsze sprawdzam hamulce choć z przodu - i są jeszcze solidnej grubości. Problemów z ręcznym nie mam, więc tylne hamulce powinny być jeszcze dobre.
No nic może jak zrobi się cieplej to rozbiorę - bo jakoś płacić mechanikowi tylko za szuranie przy pierwszych trzech hamowaniach to nie mam ochoty....
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 27.01.2009, 10:18:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: marmax3
Przy hamowaniu wyraźnie słychać szuranie - jakby się np. bębny z tyłu zanieczyściły
A sprawdziłeś, czy to szuranie to z hamulców przednich, czy z tylnych?
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #14 - Wtorek, 27.01.2009, 10:38:34 - NIEPRZECZYTANA »

No właśnie na 100% nie mam pewności - słuchu absolutnego nie mam ;-) Bardziej bym się skłaniał na tył - postaram się jutro rano bardzo przyłożyć do słuchania
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Dziwny hałas - przy hamowaniu
Skocz do: