Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: amortyzatory do ibizy 01 sport  (Przeczytany 23546 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #30 - Środa, 12.03.2008, 14:15:22 - NIEPRZECZYTANA »

specjalnych nie ma, ja mam te czerwone -40 i smigam
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #31 - Środa, 12.03.2008, 14:45:31 - NIEPRZECZYTANA »

Gizmo, ale na ori amorakach smigasz ?
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #32 - Środa, 12.03.2008, 14:49:05 - NIEPRZECZYTANA »

tak, ale tylko tylne mam roi amorki i sprezyny sport, przod mam caly sport.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
LCQ Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z tłoka koło zaworów
Samochód: Audi S4 V6 Biturbo -OOOO->

« Odpowiedz #33 - Środa, 12.03.2008, 16:06:45 - NIEPRZECZYTANA »

Widze że niektórzy, nie wiedzą że np: GT Cupline i Technixy to jedno heheh, produkowane na tej samej lini produkcyjnej, wszytsko to samo różnicą jest tylko naklejka i w tylnich troszke inne ustawienie regulacji, co ciekawsze Technixy mają 2 lata gwarancji, a Cupy mają 1 rok gw na amory i 2 na sprężyny, do tego Technixy są tańsze, a Cupy bardziej znane,tak dużo osób narzeka na nie, i po części mają dużo racji, poprostu te amory są mega twarde, i padają po 2 max 3 sezonach, generalnie jak zawsze padną pierwsze z tyłu(najwięcej wytłuczonych, tak mi powiedział dystrybutor na Polske), sprężyny bardzo szybko miękną, dlatego dobrze jak już kupić Cupy czy technixy dobrać świetne sprężyny do dobrej amortyzacji (napewno nie H&R), co do prawdziwych amorów to Bilsteiny B6 są świetne idealne na nasze drogi, jeśli się spieprzą oddaje się je do Zerkpolu (pewnie połowa nawet nie wie co to, więc macie linka: http://www.pamirex.com.pl/zerkpol.htm ) gadałem z nimi generalnie robią to bardzo szybko i wszycho jest na licencji Bilsteina, koszt 1 amora reg kosztuje 150 zyli, co do B8 Sprint, również świetne ale jesli się użytkuje auto normalnie po drogach i chce się poszaleć najlepiej wyjdzie się na B6 (2 nowe ok 1000 kosztują), inne bardzo dobre (ale nie dające się zregenrować) są Kayaba AGX, gadałem z paroma chłopakami od driftu i mówili że są naprawde ok, co ciekawe przednie mają regulacje tłumienia 4 stopniową a tylnie 8 stopniową, gwarancja obejmuje 2 lata, koszt 2 na przód ok 800 zł, jakieś pytania   :?:  ;D
« Ostatnia zmiana: Środa, 12.03.2008, 16:11:12 wysłane przez LCQ » Zapisane

Ibiza sprzedana :) www.seat-ibiza.pl<br /><br />Audi S4 Biturbo+<br /><br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10373.0
kamil
Gość



« Odpowiedz #34 - Środa, 12.03.2008, 16:30:57 - NIEPRZECZYTANA »

co do bilsteina to niby b8 sa do krotszych sprezyn niz b6.
Zapisane
daniels81
Gość



« Odpowiedz #35 - Środa, 12.03.2008, 16:35:19 - NIEPRZECZYTANA »

I tu się kolego z tobą nie zgodze, Technixy może i na tej samej taśmie ale budowe mają inną, sam byłem swiadkiem jak mechanik pokazywał mi cup line i technixy jak wygladają bebechy i mają inną budowe...druga sprawa dlaczego skoro schodzą z jednej taśmy i różnią sie naklejką to na Technixy jest 2 lata gwarancji, inny aspekt jest taki ze jechałem ibizą na cup line-ach i potem wsiadłem do swojej cordi na Technixach i było niebo a ziemia, Cup-y są duuuuuuuużo twardsze, od założenia amorów zrobiłem 14 tysięcy kilometrów bo strasznych dziurach i po ostatniej wizycie (sobota) na stacji diagnostycznej usłyszałem jedno- zawias jak nowy...Zgodze się że zawiasy które polecałeś są wypaśne ale kosztują 2 , 3 razy tyle. Jak dla mnie zawias który sprawuje sie świetnie i kosztuje ok 700 zeta jest bardzo dobrą alternatywą dla np H&R na którego szkoda mi kasy...Takie moje zdanie moze sie i nie zgodzisz ale juz jak słysze że to ta sama taśma ten sam shit to już nie moge rozbierał ktos te amory widział jak sa zbudowane? jak nie niech powtarza wokoło tego samego tekstu, LCQ oczywiście bez urazy pisze ogólnie do wszystkich :pub:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #36 - Środa, 12.03.2008, 16:45:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
to tez jest kilka za: jezdzi sie ostrozniej, woloniej, na polskich drogach nie kusi gaz do dechy bo szkoda spojlera z przodu, a miny ludzi na ulicy po zaryciu bezcenne, i pojakims czasie mija stwerdzenie : k...wa zarylem, nie zwraca sie uwagi.
to jest gleba idealna :ok:
http://www.autocentrum.pl/go/338__Seat_Ibiza__2__0__5__860547401.html
szkoda ze na tym modelu przyklad ale na takim zawiasie da sie jezdzic zapewne 8)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
LCQ Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z tłoka koło zaworów
Samochód: Audi S4 V6 Biturbo -OOOO->

« Odpowiedz #37 - Środa, 12.03.2008, 17:13:39 - NIEPRZECZYTANA »

Daniels, nie wiem nigdy nie zaglądałem do ich bebechów, pisze to co słyszałem, może byc tak jak mówisz, co do twardości zależy też czy masz cały kit i czy tamta osoba tez taki miała, wystarczy żeby Cup był nowszy to bedzie o wiele twardszy, ile miałeś % na stacji diagnostyczej?? , co do innych firm, to napisze tak, nawet nie mając dużo kazy i dobrze szukając można mieć o kilka razy bardziej wypasione amory, np: pare msc temu sprzedałem cały kit H&Ra sprawny coś w ok 84% jak dobrze pamiętam, bez rdzy za 350 zł  8), osobiście znalazłem podobny i dzwoniłem do Niemiec to koleś powiedział mi 280 zł(75 euro)... ale duże koszta wysyłki  :( , więc moim zdaniem albo idzie się na łatwizne albo i nie  :P

Pozdro  :pub:
« Ostatnia zmiana: Środa, 12.03.2008, 17:17:00 wysłane przez LCQ » Zapisane

Ibiza sprzedana :) www.seat-ibiza.pl<br /><br />Audi S4 Biturbo+<br /><br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10373.0
daniels81
Gość



« Odpowiedz #38 - Środa, 12.03.2008, 19:19:06 - NIEPRZECZYTANA »

Zawias sprawdzaliśmy tak: ja 2 dni po założeniu, kumpel 2 miesiace już jeździł na cup line, oba mieliśmy kompletne kity to raz dwa że na stacji diagnostycznej średnia wyniosła 93% więc jak na ten przebieg myśle że idealnie. Oczywiście że renomowane zawiasy są pewnie lepsze ale ja tylko twierdze że Technix jest ok, no i druga strona medalu niestety tak już mam że części mechanicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nie kupuje używek ale podkreslam to tylko moja zasada ;D kolejna sprawa, chciałbym zmienić auto do roku czasu więc nie opłaca mi się az tak inwestowac to tak na marginesie :pub:
Zapisane
guayre Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: była Ibiza '01 1.9TDi AGR+ __-__ jest Toledo '02 ASV

« Odpowiedz #39 - Środa, 12.03.2008, 21:06:36 - NIEPRZECZYTANA »

LCQ znajdź mi taki zestaw w takiej cenie to dostaniesz ode mnie medal, nawet litrowy. ;)
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #40 - Wtorek, 18.03.2008, 19:38:17 - NIEPRZECZYTANA »

Sportowe zawieszenie i jak go nie skladac
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #41 - Niedziela, 15.03.2009, 19:36:27 - NIEPRZECZYTANA »

MAm pytanie czy sprezyny -40 z golfa iii beda pasowac do ibi 99-02 ? ewentualnie od jakich aut szukac sprezyn ?
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #42 - Niedziela, 15.03.2009, 19:51:54 - NIEPRZECZYTANA »

Nie pasują z golfa
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» amortyzatory do ibizy 01 sport
Skocz do: