+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» stukanie tapiceerki z tylu
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: stukanie tapiceerki z tylu  (Przeczytany 23046 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Wtorek, 13.03.2007, 23:36:43 - NIEPRZECZYTANA »

I mam mały problem gdy jade na nierownej drodze czyli w polsce prawie zawsze to słysze z tyłu z prawej strony w okolicy tylnych słupków albo podszybia lub dachu stukanie. Ma ktos pomysł co tam moze stukac to ma podobnie głos jak bilet mpk zawiniety troszke na paleec i  dolna czesc biletu odkształca sie o cos twardego i tak trzaska. gdzie to mozee byc nie moge zlokalizowac co to stuka
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #1 - Środa, 14.03.2007, 00:11:15 - NIEPRZECZYTANA »

nie koniecznie to moze pasować do opisu ale moze zgubiłeś osłone lun odbój na amorku? jesli nie to standardowo łożysko w tylnym kole.. chociaż jesli mówisz ze to tapicerka.. wyjmij zagłówki jeszcze i zobacz czy to nie ich wina.. innych pomysłów narazie brak
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Środa, 14.03.2007, 00:13:49 - NIEPRZECZYTANA »

to jest w srodku na pewno tylko nie wiiem co
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #3 - Środa, 14.03.2007, 00:23:42 - NIEPRZECZYTANA »

Mam to samo. U mnie z tyłu po prawej stronie coś trzeszczy. Siadałem z tyłu podczas jazdy by zlokalizować i cięzko. Jak złożyłem oparcie to przestawało. Stawiam na dolne mocowanie od oparcia tylnej kanapy. Jakos musze sie za to zabrać bo szlag mnie trafia. Tylko ze ciężko to zlokalizowac bo sie niesie strasznie. Na początku myślałem że to klapa bagażnika lub tylna szyba.

Weź kogoś za kółko, a Ty z tyłu słuchaj i kombinuj.
Zapisane

Seat Leon TS bigT
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #4 - Środa, 14.03.2007, 00:30:46 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "misiu_tdi"
Weź kogoś za kółko, a Ty z tyłu słuchaj i kombinuj.


tak tez robilem i nic nie wiem
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #5 - Środa, 14.03.2007, 00:34:22 - NIEPRZECZYTANA »

wymontuj oparcie kanapy zobacz czy pomoże. Jak nie to zdejmij może tylni boczek. Też sie z tym męcze ehhh...
Zapisane

Seat Leon TS bigT
kris
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań

« Odpowiedz #6 - Środa, 14.03.2007, 11:19:00 - NIEPRZECZYTANA »

też to mialem jeździłem przez rok wymonotwałem  siedzenia ,były głosy że to amortyzator więc i to sprawdziłem , aaaa klape też sprawdzałem tylkną ,a nawet boczki zdjąłem i nic .......ale udało mi sie znaleść  :ok:  w moim przypadku trzeba było zdjąc podsufitówke i okazało się że to chałasuje belka na śrdoku w dachu .... silikon i kliny pomogły dziś jest cichutko ale co ja sie nacudowałem  aby to znaleśc :los:
Zapisane

.........tu trzeba kobiecej ręki
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #7 - Środa, 14.03.2007, 11:28:15 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie też to jest i też się niesie po cały aucie - raz z tyłu jk z prozdu to słysze... Stawiam również na podsufitkę ale póki co nie mam jej jak rozebrać - chora łapa
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
corass
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Toledo II, 2000, ASV

« Odpowiedz #8 - Środa, 14.03.2007, 16:59:54 - NIEPRZECZYTANA »

a ja mam cos w z z przodu od pasarzera i nie wiem co to i gdzie szukac, co to by sie ruszalo... any help?
Zapisane

abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #9 - Środa, 14.03.2007, 19:59:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "corass"
a ja mam cos w z z przodu od pasarzera i nie wiem co to i gdzie szukac, co to by sie ruszalo... any help?


A tylko na dziurach czy np na równym ale powyżej jakiejś prędkości?? Ja miałem ten drugi przypadek i okazało się że ta uszczelka na podszybiu drgała...

Ale jak zlikwidujesz jedne cykanie to zaczniesz słyszeć inne  :mrgreen:
Ja może niedługo pozbędę się jednego z nich bo osłona amora z tyłu jest bardzo luźno i to też szęsto waląc o sprężyny cyka :)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #10 - Środa, 14.03.2007, 20:03:00 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "corass"
a ja mam cos w z z przodu od pasarzera i nie wiem co to i gdzie szukac, co to by sie ruszalo... any help?


albo sruba pod popilnicka tam ww głebi jest taka wez ja nasmaruj i dokrec pred drazkiem zmiany biegów pod popilniczka
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
leszekg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Stare Juchy
Samochód: Seat Ibiza, 2003, 1.2 12V

« Odpowiedz #11 - Środa, 14.03.2007, 21:02:01 - NIEPRZECZYTANA »

W mojej 6L od dwóch lat coś stuka - prawy tył w okolicach słupka. Kilka krotnie woziłem serwisantów w bagażniku po wyrzuceniu koła zapasowego , lewara i innych rzeczy. Nic niewykombinowali dalej to sama. Sprawdzana osłona amorka była, korek wlewu i wiele innych. Zimno stuka głośniej,gorsza droga również. Na odcinkach "dobrych dróg" prawie spokoj. Plastik wewnętrzny klapy bagażnika też lekko rezonuje, ale ta prawa strona to szok.
Zapisane

leszekg
corass
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Toledo II, 2000, ASV

« Odpowiedz #12 - Środa, 14.03.2007, 22:14:50 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Abdul"
A tylko na dziurach czy np na równym ale powyżej jakiejś prędkości??

na dziurach :mrgreen:  ale dzieje sie tak od 2 dni. Wczesniej było cicho ;( Zauwazylem, że powyższa sytuacja dzieje się od momentu jak znajomy wysiadł i pie@#$ drzwiami... Gdy macam drzwi to nic nie skrzypi ;(

uszek, dzięki za radę spróbuje!
Zapisane

misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 15.03.2007, 00:13:57 - NIEPRZECZYTANA »

Seaty to graty ... musicie przywyknąć ;)
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 15.03.2007, 08:02:28 - NIEPRZECZYTANA »

:rock: Mam Toledo. U mnie stuka pólka za tylną kanapą. Wyrobiło się deczko w niby zawiasach pólki. Półka lekko lata w tych dwóch zaczepach i stuka również po tylnej klapie. Tak to już jest ze starszymi jak cos nie trzeszczy to już chyba nie żyje. Wszystkim powodzenia w poszukiwaniach. Na tę chwilę udaję że tego nie słyszę. :papa:  :pub:
Zapisane

stan
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» stukanie tapiceerki z tylu
Skocz do: