+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» przyciemnione szybki....
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: przyciemnione szybki....  (Przeczytany 4390 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
piguu
Gość



« Piątek, 29.12.2006, 11:22:11 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich klubowiczów!!
Chciałbym pokazać jak  przyciemniłem szybki w swojej Ibi - co o tym sadzicie...?
Pozdro dla kumpla, który mi pomagał no i troszke sie tym zajmuje.
W sumie jak na pierwszy raz to wyszło całkiem całkiem ;-)
Nie wiem tylko czy beda pasowały bo na tyle mam "szklanki" (atest FOLIATEC) a na przodrzie beda ciemne :roll:

PS. Teraz tylko uważać na drogówe, a jak  zatrzymają do kontroli to szybki w dół  :mrgreen:  
Tylko nie ściagajcie wody tą packą co jest w komplecie z folią bo ją porysujecie !!!      


pozdrawiam







Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Piątek, 29.12.2006, 15:50:47 - NIEPRZECZYTANA »

No fajnie ale...
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1932.0&highlight=przyciemnione
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=73.0&highlight=przyciemnione

Cytat: "piguu"
Tylko nie ściagajcie wody tą packą co jest w komplecie z folią bo ją porysujecie !!!
To moze napisz co jak robiles po koleii...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Piątek, 29.12.2006, 17:22:28 - NIEPRZECZYTANA »

To można by z tego zrobić Instrukcje.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #3 - Sobota, 30.12.2006, 12:53:04 - NIEPRZECZYTANA »

ja juz dluzszy czas jezdze z ciemna szyba (wszystkie szyby + na przedniej pasek do polowy) i jeszcze nie mielam sytuacji ze trzeba bylo rwac albo sie tlumaczyc, u mnie niesety wyszly male zalamania ale nie zucaja sie w oczy. Dobra robota  :ok:
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #4 - Sobota, 30.12.2006, 13:34:19 - NIEPRZECZYTANA »

piguu, piszesz instrukcje??
Przenies te fotki do ktoregos tematu co podalem a ten zostanie skasowany.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
piguu
Gość



« Odpowiedz #5 - Sobota, 30.12.2006, 21:00:23 - NIEPRZECZYTANA »

W końcu sie zebrałem i napisałem, mam nadzieje, ze dla wszystkich bedzie jasne, jeśli nie to proszę pytać :-)

Więc na sam pocztek przygotowujemy wszystkie niezbędne narzędzia:
- folie (w zestawie powinien być nożyk, packa do ściągania wody oraz atesty, które możemy.... wyrzucić do kosza  :mrgreen:
- nożyk-powinien być w zestawie
- pióro tylnej szybki od naszej furki
- spryskiwacz do okien (psiuk-psiuk)
- suszarka
- troszkę płynu (do mycia okien, lub naczyń)
- arkusz styropianu
- pomocna rączka kumpla :-)
- linijka
- ziareczko
- troche chęci i czasu ( 2 szybki 4 godz. )

 Miejsce pracy, takie żeby się nie kurzyło - oczywiście w cieple. Szybę najlepiej położyć na arkuszu styropianu - nie bedzie się nam suwać  i się nie porysuje, wcześniej trzeba ją dokładnie umyć, odtłuścić i wytrzeć do sucha. Nstępnie oddzielamy od siebie róg foli w celu sprawdzenia, którą stroną bedziemy kleić do szyby. I tu uwaga - nie rozwijajcie wcześniej foli, bo ona sie elektryzuje i przyciąga  kurz, włosy itd...
Przykładamy folie do szyby ( jeszcze bez jej oddzielenia ) i odcinamy kształt szyby tak, żeby folia wystawała po ok 2 cm - jeśi komuś nie starcza może być mniej :-)
Niektórzy najpierw starannie docinają  folie do kształtu szyby, jednak wygodniej jest zrobić to później ponieważ jak folia przyłapie to nie bedzie się  przesuwać po powierzchni szyby.
Więc  jedziemy dalej - do buteleczki ( spryskiwacza ) wlewamy wode dodając  pare kropelek samego płynu, który był wczesniej  :mrgreen:  bądź płynu do mycia naczyń ( może być LUCEK ). Spryskujemy szybę i delikatnie oddzielany 2 kawałki foli od siebie. Kumpel pryska bezpośrednio na oddzielające się 2 części foli.Pamiętajmy żeby folia sie nie załamała bo  zostanie slad  jak ją przykleimy.
Następnie przyklejamy folię do szyby i ustawiamy do jej kształtu.
Teraz w ruch idzie wycieraczka ( z tylnej szyby ) i odprowadzmy wodę !!! Czynność tą wykonujemy do chwili aż nie bedzie pod folią żadnych pęcherzyków wody i powietrza.
Packa, która jest w zestawie z folią strasznie ją rysuje !!! Pióro jednak doskonale spełnia  swoje własciwości , nie tylko jak pada :-)
Suszarką szuszymy najpierw brzegi  szyby po czym za pomocą linijka i nożyka odcinamy wystającą folie ( 1-2 mm od brzegu szyby ). Jest to dośc precyzyjne zajęcie i jeśli trzęsą sie  palce należy bezzwłocznie  otworzyć  browar...
Po dokładnym docięciu foli sprawdzamy jakośc wykonanej pracy ( czy nie ma żadnych pęcherzyków powietrza lub zagięć ) odstawiamy szybki w ciepłe miejsce, gdzie bedą sie suczyć...moje suszą już 3 dzień :-)
Najlepiej przyciemnia się w lato bo szybko wysycha a w zime to wiadomo jak to jest...trzeba sobie radzić :-)

pozdrawiam i życze owocnych prac !!!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» przyciemnione szybki....
Skocz do: