+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Ma ktoś Ibizę SDI ?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ma ktoś Ibizę SDI ?  (Przeczytany 43063 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #60 - Środa, 17.09.2008, 20:38:12 - NIEPRZECZYTANA »

A co to? Ktory to model? Po 2002?

Odnosnie oddzielacza oleju, to koles z serwisu powiedzial , ze to nie bardzo ma wplyw na zuzycie,branie oleju. Do odmy nie wleci bo jest tam jakis niby zawor, zabezpieczenie przed przedostawaniem sie oleju.

Niestety ten tak ma ze jeden bierze olej, a inne SDI wogole nie biora. Spotkalem sie z przypadkami , gdzie SDI jezdzi od wymiany do wymiany.
 
Osobiscie dosc czesto nerwowo sprawdzam bagneta. I dosc czesto musze zalac :/
Zapisane

lubie sobie pokierować
MAGIC87 Mężczyzna
320 Nm przy 1800 i 160 KM przy 3200
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Częstochowa/Kłomnice
Samochód: Byla ibiza Fl, jest Audi A4+, Fiat Ducato

« Odpowiedz #61 - Środa, 17.09.2008, 23:16:00 - NIEPRZECZYTANA »

Nie ma czym sie przejmowac... tez dolewam. nawet nie chodz o kase za ten olej bo moge wydac 20 zł na litr nawet na miesiac i tyle.... tylko wazne zeby silnik nie padł
Zapisane
Fifker
Gość



« Odpowiedz #62 - Czwartek, 18.09.2008, 05:26:14 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie to samo. Czym bardziej cisne tym szybciej olej znika - w tych sdi-kach to normalne. One lubia olej  :drunk:
Zapisane
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #63 - Czwartek, 18.09.2008, 06:30:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: ADRIANO
A co to? Ktory to model? Po 2002?
Tak dokładnie to już 6l a precyzyjniej rok 2005


No to jak nikt nie miał styczności z tym konkretnym sdi to może coś ogólnie ciekawego o tych silnikach powiecie. Ile to ma dokładnie koni?? bo spotkałem sie z różnymi wersjami, od 65 do 75km. Ciekawy jestem jak się to spisuje przy włączonej klimie :-\
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 18.09.2008, 17:26:26 wysłane przez kotu » Zapisane

ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #64 - Sobota, 20.09.2008, 09:19:31 - NIEPRZECZYTANA »

No to powiem co wiem o AGP czyli SDI do 2002r.

Samochod jezdzi :). Skrzynia jest calkiem dobrze zestopniowana z silnikiem. Jezeli jezdzisz sam to nawet nawet. Jak jedziesz pelnym samochodem to jmul i czuc jak bardzo jest slaby. Jak do tego wlaczysz klime to jakbys zaciagnal reczny.Zreszta jak jezdze  i musze wyprzydzic to z reguly wylaczam na czas wyprzedzania klime. Fajnie miec szybki i mocny silnik , jednak osobiscie jestem zadowolony i odpowiada mi silnik/samochod. Problemem jest ciagla kontrola poziomu oleju i zazwyczaj dolewanie. Jednak samochod mam po osobie ktora od pierwszego kilometra pedal "gazu"trzymala przy podlodze. Choc wszyscy chorem mowia ze ten typ tak ma, ze trzeba dolewac. Spotkalem sie jednak z modelami ktore jednak nie biora ani kropli !!! .
Silnik SDI  po 2002 to pewnie ta sama stara wersja silnika wysokopreznego.Przestarzala, otrzaskana , stara technologia ktora sie sprawdzila.   I tyle.
Zapisane

lubie sobie pokierować
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #65 - Sobota, 20.09.2008, 18:06:31 - NIEPRZECZYTANA »

Czyli potwierdza się to co słyszałem :pub:  A coś o spalaniu możesz powiedzieć? Bo ciekawi mnie ile w mieście to łyknie :-\
Zapisane

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #66 - Sobota, 20.09.2008, 18:09:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kotu
A coś o spalaniu możesz powiedzieć? Bo ciekawi mnie ile w mieście to łyknie
Cofnij się kilka stron w tym wątku... są wyniki użytkowników
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #67 - Sobota, 20.09.2008, 18:41:02 - NIEPRZECZYTANA »

Liczyłem na na jakieś świeższe info, ale dobre i to ;)
Zapisane

ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #68 - Sobota, 20.09.2008, 21:44:03 - NIEPRZECZYTANA »

Byc moze liczy na moja wypowiedz na temat spalania.

Otoz spala w trasie 5 - 5,2 przy jezdzie do 130 przy 2 osobach. W miescie spalanie wcale nie jest duzo wieksze. Spala w okolicach 5,7 - 6l /100km .
Najgorzej jest  kiedy odpalam samochod na krotkie dystanse ,zwlaszcza w zime.

Ale zaden samochod nie lubi niedogrzany jezdzic.

Co do mocy to powiem tak: dramatu nie ma bo  jednak samochod sie zbiera (jak na taki silnik).
. Ale z turbina przyjemniej byloby smigac.
Zapisane

lubie sobie pokierować
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #69 - Niedziela, 21.09.2008, 11:18:00 - NIEPRZECZYTANA »

I o to mi chodziło, dzięki ADRIANO, za wieści, dopytuje o takie pierdoły bo w przyszłym tygodniu już prawdopodobnie będe miał sdi więc ciekawość się pojawia ;)  Tylko jeszcze zostało sprzedać starą Ibizę :(
Zapisane

Fifker
Gość



« Odpowiedz #70 - Niedziela, 21.09.2008, 11:37:38 - NIEPRZECZYTANA »

sdi - mimo ze bez turbiny ale da sie poszalec - na swiatlach killowac nie ma co, ale w trasie - prosze bardzo ;]

ostatnio Iza zjadla Opla Astre 1.6 benzynka ;]

jak umiejetnie sie przeciaga na nizszych biegach to mozna sie sprobowac z innymi. Oczywiscie mowie o slabszych samochodach, nie typu jakies nowe BMW czy cos z turbina.  :evil:
Zapisane
MAGIC87 Mężczyzna
320 Nm przy 1800 i 160 KM przy 3200
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Częstochowa/Kłomnice
Samochód: Byla ibiza Fl, jest Audi A4+, Fiat Ducato

« Odpowiedz #71 - Niedziela, 21.09.2008, 12:28:19 - NIEPRZECZYTANA »

Nie narzekajcie na SDI... kolega ma golfa 3 1.8 90 KM i osiagi porównywalne. Jak fifkek napisał
Cytuj
jak umiejetnie sie przeciaga na nizszych biegach
od 2 do 4 tysiaków to ciekawie sie wkreca i tak zle nie jest... ja sie nie scigam ale czesto ze swiateł uciekam. spalanie w dłuzeszej trasie bez jakiegos mega zasuwania (180) tylko lajtowo 130 to pali te 5 -5,5 litra. gorzej jest w 3-4 osoby.. bo o 5 nie mówie bo ibiza mała chociaz i 30 KM w 6 osób pojechałem... ale w te 3-4 to raczej trzeba siedziec na tyłku i o wyprzedzaniu mozna zapomniec.podsumowywujac... Osiagów nie ma, ale za to mało pali+ torche oleju jak kazde SDI. na jazde 1-2 osoby, w sam raz. Teraz bede jechał do Kawcina w 2 osoby i troche bagazu to powiem ile wyszło mu spalanko
Zapisane
Fifker
Gość



« Odpowiedz #72 - Niedziela, 21.09.2008, 13:14:03 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: MAGIC87
ale w te 3-4 to raczej trzeba siedziec na tyłku i o wyprzedzaniu mozna zapomniec

dokładnie... ja po odebraniu prawka bym się tak przejechał na czołówke... wiadomo początki jazdy, samemu śmigałem, wyprzedzałem itp. Pewnego dnia jechałem z rodzinką i wyprzedzałem... dobrze że szerokie pasy były...

jak to się mówi... człowiek uczy się na błędach... to sa niestety realia SDI... czym wieksze obciazenie to bez turibnki figa nie wyprzedzanie...
Zapisane
MAGIC87 Mężczyzna
320 Nm przy 1800 i 160 KM przy 3200
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Częstochowa/Kłomnice
Samochód: Byla ibiza Fl, jest Audi A4+, Fiat Ducato

« Odpowiedz #73 - Wtorek, 30.09.2008, 08:11:38 - NIEPRZECZYTANA »

jadac do z czestochowy Kacwina, trasa około 120-130, czasami było wiecej, pozniej kraków troche w korkach. nastepnie zakopianka i tez troche korków było, a czasami sie pociskało. ale uznaje to za jazde mieszana bo tak pzrewaznie sie jedzie to spalanie wyszło mi 5,4 l. na pokladzie 2 osoby + bagaze. według mnie jest do dobry winik:) i te 5,4 to nie z komputera tylko po zalaniu do pełna i przeliczeniu 8)
Zapisane
kamil
Gość



« Odpowiedz #74 - Wtorek, 30.09.2008, 12:32:05 - NIEPRZECZYTANA »

prawda jest taka, ze tdi spali tyle samo albo nawet mniej. :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Ma ktoś Ibizę SDI ?
Skocz do: