+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pompa wspomagania buczy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pompa wspomagania buczy  (Przeczytany 31631 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kondzio Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: Ibiza 2003 , 1.9 SDI (ASY)

« Wtorek, 03.10.2006, 11:36:26 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

od kilku dni z okolic pompy wspomagania dochodzi wyraźne "bucznie" bez względy czy skręcam kołami czy też nie. Dźwięk ten zmienia minimalnie swoją amplitudę przy kręceniu kierownicą. Stawiam właśnie na pompę wspomagania, poziom płynu hydro jest w normie. Czy ten dźwięk to pierwsza oznaka, że pompa się "kończy". Autko to Ibiza'03 z przebiegiem 66kkm. Wspomaganie jest elektro-hydrauliczne. Dzięki za wszelkie wskazówki co z tym fantem dalej robić.

Pozdrawiam,
Konrad.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30.12.2008, 22:09:01 wysłane przez KYS » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 03.10.2006, 11:40:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Kondzio"
od kilku dni z okolic pompy wspomagania dochodzi wyraźne "bucznie" bez względy czy skręcam kołami czy też nie. Dźwięk ten zmienia minimalnie swoją amplitudę przy kręceniu kierownicą.

Sprawdzałeś naciąg paska od pompy wspomagania?
Czy siła wspomagania zmieniła się, gdy zaczęło się 'buczenie'?
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Kondzio Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: Ibiza 2003 , 1.9 SDI (ASY)

« Odpowiedz #2 - Środa, 04.10.2006, 11:05:11 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Sprawdzałeś naciąg paska od pompy wspomagania?


nie mam pojęcia gdzie tego szukać !

Cytuj
Czy siła wspomagania zmieniła się, gdy zaczęło się 'buczenie'?


Nie zauważyłem żadnej różnicy.

Konrad.
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 05.10.2006, 05:17:38 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Kondzio"
Wspomaganie jest elektro-hydrauliczne.
,
Cytat: "KYS"
Sprawdzałeś naciąg paska od pompy wspomagania?

Tez nic nie wiem o pompie elektro-hydraulicznej ale myslalem ze tam nie ma paska.

[ Dodano: 2006-10-05, 06:19 ]
Jedyne co wiem to kiedys w firmowce cos zaczelo rzezic po przekreceniu kluczyka i po kilkuset km zaczelo zanikac wspomaganie. Okazalo sie ze padla elektryczna pompa wspomagania.
Zapisane

slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 06.12.2007, 20:45:58 - NIEPRZECZYTANA »

Najpierw myślałem ze to rolka napinacza, ale dzisiaj po wymianie okazało się, że to jednak pompa. Jak znaleść numer katalogowy takiej pompy (ibiza 1.4 do 99', APQ, bez klimy)? W sklepie powiedzieli mi za taka 450zeta. Na allegro sa nowe nawet za 200zl, z tym że są wersje "niskie" i "wysoki" - cokolwiek by to oznaczało. Jaką musze kupić pompe do mojej ibizy? Czytałem, że za regeneracje lepiej się nie zabierać. Dzieki za help.
Zapisane
zaspany Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: kielce
Samochód: Seat Cordoba 2000 1.9 TDI 110KM>>90KM:( AGR

« Odpowiedz #5 - Piątek, 07.12.2007, 21:03:29 - NIEPRZECZYTANA »

Co rozumiesz ze padła pompa? Zobacz czy po wyłaczeniu silnika pieni sie płyn w zbiorniczku wyrównawczym?
Mozliwe ze gdzies łapie powietrze zobacz czy nie masz małego wycieku na pompie.

Jak bede miał czas to wrzuce foty z demontarzu pompy wspomagania.
Zapisane
slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #6 - Piątek, 07.12.2007, 21:14:18 - NIEPRZECZYTANA »

Dwoch "rzeczoznawcow" stwierdziło ze pada pompa, na moj gust laika, bardzo glosno chodzi, zaglusza prace silnika. Cos jakby siadaly lozyska, albo moze jakies inne szesci o siebie trą. Nie wie mjak taka pompa jest zbudowana, ale na pewno cos jest z nia nie tak. Niestety z braku czasu bo bardzo mi sie spieszy by miec autko sprawne, oddalem samochod do warsztatu. Tam tez stwierdzili ze pompa siada. I teraz sa jaja, bo nei wiadomo jaka pompa ma byc do mojej ibizie, a po katalogach nie ma pewnosci, sa rozne wersje. Do tego nowa oryginalna kosztuej ponad 1tys zl, wiec zostaje regenwrowac ta co mam, lub kupic nowa-regenerowana. Jutro ma mwiedziec jakie mam opcje. Na pewno instrukcja demontazu przyda sie na przyszlosc. Jesli kupie nowa, to bede sie bawil ta stara by wiedziec co i jak ;)
Zapisane
markov Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lublin/Warszawa
Samochód: była Iza jest MPK

« Odpowiedz #7 - Piątek, 07.12.2007, 23:11:04 - NIEPRZECZYTANA »

kup używke, miałem podobny problem z poprzednim autem. używka chodziła jak ta lala a koszt o wiele mniejszy
Zapisane
slager Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chrzanów
Samochód: Ibiza 1999 SXE 1.4 APQ

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 10.12.2007, 14:27:00 - NIEPRZECZYTANA »

jednak bedzie nowka za 430zeta. troche drozej niz uzywka, ale tez hula jak ta lala ;)
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #9 - Poniedziałek, 10.12.2007, 14:45:39 - NIEPRZECZYTANA »

nówka po regeneracji w ASO za chyba 350 :rotfl: W ASO sprzedają te po regeneracji jako nówki :rotfl:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Decimus Mężczyzna
http://worldofpaintball.pl/
Świeżak

Offline Offline



Samochód: IBIZA, 2000, TDi ASV

« Odpowiedz #10 - Sobota, 17.05.2008, 07:18:36 - NIEPRZECZYTANA »

Wczoraj w mojej okolicy spadła spora i lość deszczu i przez kilkanaście minut wszyscy łącznie ze mna jeździli po rzekach wody.
Dziś podczas kręcenia kierą na postoju słyszę wyraźnie jak pracuje pompa od wspomagania. Czy jest możliwe że została ona zalana wodą i teraz jaieś łożysko sie zaciera?
Jeżeli tak to czy w ASV można ta pompę jakoś naprawić i gdzie ona w ogóle sie znajduję.
Podejrzewam że juz dużo jej nie zostało!!!
Zapisane

marcinmg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: mazowieckie
Samochód: Opel Insignia ST 2013 Biturbo i Ford Mondeo Mk3 2,0 TDCI 2006

« Odpowiedz #11 - Sobota, 17.05.2008, 11:00:34 - NIEPRZECZYTANA »

A może to tylko zanieczyszczony pasek i rolka przez te kałuże wody, u mnie po deszczu też się nie raz zdarza, że coś chodzi głośniej, ale wystarczy, że się trochę przejadę i wszystko wyschnie to i lekkie piski ustają. Nie mam osłony pod silnikiem a ona jednak trochę osłania.
Zapisane

Lubię szybką jazdę
(Jest Opel Insignia ST 2013 Biturbo),
Był Seat Ibiza 1,4 8v 2000)

nie daj się ponieść zgubnej fantazji za kierownicą :!:
Decimus Mężczyzna
http://worldofpaintball.pl/
Świeżak

Offline Offline



Samochód: IBIZA, 2000, TDi ASV

« Odpowiedz #12 - Sobota, 17.05.2008, 12:15:02 - NIEPRZECZYTANA »

Właśnie że chyba nie. Bo to nie są piski tylko wyraźnie pompa głośniej chodzi. I właśnie to mnie martwi, żeby nie było tka że gdzieś w trasie mi sie posypie. I właśnie dlatego pytam czy jest jakaś opcj anaprawy pompy.
Zapisane

marcinmg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: mazowieckie
Samochód: Opel Insignia ST 2013 Biturbo i Ford Mondeo Mk3 2,0 TDCI 2006

« Odpowiedz #13 - Niedziela, 18.05.2008, 07:31:40 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli wspomaganie działa lekko i masz odpowiedni poziom płynu to na postoju trochę głośniejsza praca jest normalna bo jest większy opór a jeszcze głośniejsza jest przy maksymalnym skręceniu i wtedy też jest to normalne a w instrukcji jest napisane by w tym położeniu za długo nie pracowała.
Zapisane

Lubię szybką jazdę
(Jest Opel Insignia ST 2013 Biturbo),
Był Seat Ibiza 1,4 8v 2000)

nie daj się ponieść zgubnej fantazji za kierownicą :!:
highlander Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Sosnowiec
Samochód: Seat Ibiza Sport '00 TDI ASV

« Odpowiedz #14 - Piątek, 18.07.2008, 23:49:13 - NIEPRZECZYTANA »

Mam podobny problem, zastanawiam się właśnie czy problemem nie jest pompa od wspomagania, przy kręceniu kierownicą  obojętnie czy podczas jazdy czy postoju slychać stukanie takie dziwne, wspomaganie działa normalnie, nie czuje żeby kierownicą krecilo mi się ciężej, mechanik powiedział mi że zanim zabiore sie za pompe powinienem najpierw wymienić płyn w układzie wspomagania, auto ma 130 tyś przejechane. Niewiem co o tym myśleć może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać....
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pompa wspomagania buczy
Skocz do: