+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wspomaganie w Ibizie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspomaganie w Ibizie  (Przeczytany 44847 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Niedziela, 23.10.2005, 11:51:41 - NIEPRZECZYTANA »

:satan:  Witam
czy ktoś wie moze od ktorego roku montowane jest w Ibizie wspomaganie kierownicy? Mam zamiar kupic Ibize rocznik 94-95 i chcialbym sie dowiedziec cos o wyposarzeniu auta.. :szpieg:  dzieki wielkie pozdrawiam[glow=blue][/glow][shadow=red][/shadow]
Zapisane

konrad
Gość



« Odpowiedz #1 - Niedziela, 23.10.2005, 12:55:11 - NIEPRZECZYTANA »

mozesz miec wszytko ja mam ibi 95 i mam wspomagnie ,jasie , ABS tez juz byl dostepny w tych latach elektryka szyby i lusterka szyber wiec spoko
Zapisane
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #2 - Niedziela, 23.10.2005, 14:13:54 - NIEPRZECZYTANA »

to fajnie bo w sumie wspomaganie musze miec a tak jak czytam ogloszenia to nie pisze ze jest wspomaganie ( mam nadzieje ze dlatego ze jest to czywiste)
 :)  :P
Zapisane

MlodY01
Gość



« Odpowiedz #3 - Niedziela, 23.10.2005, 14:43:09 - NIEPRZECZYTANA »

oj nie bardzo.. jest oczywiste, na RP wtedy i teraz zreszta tez podstawowym wyposarzeniem był goły samochod ( zaczelo sie zmieniac na lepsze). Wiec dalej uznajemy to za bajery a nie za podstawe  :)  Prawie zawsze jak nie wymienione to znaczy ze tego nie ma, no chyba ze pisze PDW  :D
Zapisane
konrad
Gość



« Odpowiedz #4 - Niedziela, 23.10.2005, 15:31:58 - NIEPRZECZYTANA »

aro tyko ze ja mam sciagniety smochod z niemiec i silnik mam 1.6 a w polsce zreguly sa ibizki 1.4 gole i wesole
Zapisane
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 23.10.2005, 17:06:22 - NIEPRZECZYTANA »

no w sumie ja chce sciagnac auto z Niemiec  :oops: i mam nadzieje ze mi sei to uda, chcialem sciagnac Ibizke z silnikiem 1.3 no i oczywiscie ze wspomaganiem reszta to juz tlko mile dodatki :)   :satan:
Zapisane

Shizo
Gość



« Odpowiedz #6 - Niedziela, 23.10.2005, 17:12:04 - NIEPRZECZYTANA »

Z własnego doświadczenia radzę sprawdzić przy kupnie czy wszystkie bajery działają: linki w elektr.podnosnikach szyb często przecierają się i nie można ich zmienić, centralne zamki z reguły są pneumatyczne i nieszczelność też nie należy do rzadkości, abs i wspomaganie - bez zarzutu(warto mieć), klima strasznie dużo pożera paliwa, elektr.lusterka - po co? Poza tym każdy gadżet to większe zużycie prądu(drogi akumulator gdyby trza było wymienić) i większa masa samochodu-czyli gorsze osiągi.
Zapisane
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #7 - Niedziela, 23.10.2005, 18:23:24 - NIEPRZECZYTANA »

w sumie dla mnie jest tylko wazne to wspomaganie fjnie byloby mie c moze jeszcze szyberdach ale reszta to mnie raczej nie kreci (np. elektryczne szyby), klimatyzacja to wogole odpada :lol: no i przede wszystkim auto musi (powinno) byc w bardzo dobrym stanie :D
Zapisane

MlodY01
Gość



« Odpowiedz #8 - Niedziela, 23.10.2005, 18:27:52 - NIEPRZECZYTANA »

mam EL szyberdach i denerwuja mnie bo mi popiskuje czasem na dziurach, musze zajrzec tam pod ta oslonke plastykowa  :?
Zapisane
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 23.10.2005, 18:36:05 - NIEPRZECZYTANA »

ja moge miec zwykly szyberdach :D  elektryczny to juz wyzsza polka  :)
Zapisane

MlodY01
Gość



« Odpowiedz #10 - Niedziela, 23.10.2005, 19:18:16 - NIEPRZECZYTANA »

Tak bardzo wysoka  :wink:  Procz niego ten samochod nie ma zadnych bajerow wiec lipa  :x   Wiec szukaj szukaj czegos "uzbrojonego"  8)    Dobra ide zobaczyc kto został prezio naszej kochanej RP :)
Zapisane
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 24.10.2005, 08:17:26 - NIEPRZECZYTANA »

hmm ja mam ibi 97 1.4 i kupiłam już ją ze wspomaganiem, ABS-em, elektrycznymi szybkami, elektrycznymi lusterkami, szyberdachem, centralnym zamkiem, autoalarmem i blokadą zapłonu- i jest z Niemiec. I jestem w pełni zadowolona.:)
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 24.10.2005, 10:46:17 - NIEPRZECZYTANA »

Moim zdaniem najwazniejsze jest wspomaganie bo z nim jazda jest duzo przyjemniejsza.
Kiedys salony żadały 1000 PLN za dopłaty w PL za wspomaganie.
Po tem ABS bo ma wielki wpływ na bezpieczenstwo i nieraz mnie juz z jakis opresji ratował
potem jaski:)
podgrzewane lusterka --wygodna rzecz mam i centralny zamek tez jest fajnym gadzetem
a w połaczeniu z automatycznym zamykaniem po 30 s uwalnia mnie od mysli zamknąłem czy nie? szyber dachu nie mam ale trudno natomiast klima by sie przydała
i strasznie mam ja ochote dołozyc ale narazie idzie zima wiec spox :)
klima tez ma duzy wpływ na bezpieczeństwo bo w chłodnym autku dużo lepiej sie prowadzi
niz w ugotowanym :(
przed 1999 rokiem za wspomaganie, poduchi ,ABS  itd...w polskich salonach żądali słonych dopłat
tak ze lepiej wypasione som autka z Zachodu co na przykładzie Dooosi widać .
Pozdro
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 24.10.2005, 12:17:07 - NIEPRZECZYTANA »

no i pieknie :D o juz sie balem ze bede musial przy parkowaniu solideni spocic ale skoro wspomaganei bedzie to bardzo dobrze, bede szukal jakiejs fajnej Ibi :satan:

[ Dodano: 2005-10-24, 13:24 ]
Aha czy ma ktos moze pojecie jak jest wspomaganie kierownicy po niemiecku? :lol: bo nie moge  znalezc w zadnym slowniku dzieki :x
Zapisane

Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 24.10.2005, 13:38:00 - NIEPRZECZYTANA »

przydatny link:

...:::Autoscout :::...

[ Dodano: 2005-10-24, 14:41 ]
a układ kierowniczy ze wspomaganiem to Servolenkung :)
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wspomaganie w Ibizie
Skocz do: