+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wspomaganie w Ibizie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspomaganie w Ibizie  (Przeczytany 44888 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
irwan
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #45 - Poniedziałek, 20.02.2006, 13:28:48 - NIEPRZECZYTANA »

ostatnio uzupełniałem u siebie, Ibiza 1,9 TD GLX zielony, cena jednego litra 24 złocisze , do zbiornika na oko wchodzi ok litra
Zapisane

irwan
nikor11
Gość



« Odpowiedz #46 - Piątek, 24.02.2006, 09:05:27 - NIEPRZECZYTANA »

Do swojej ibizki 1.4 95r zakładałem sam wspomaganie,kosztowało mnie to 550zł i dzień roboty chyba bez alternatora,trzeba wymienić maglownice,podstawe pod alternator,alternator,pasek,przydałaby sie podstawa pod akumulator do zamontowania zbiorniczka.Płyn zielony
Zapisane
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #47 - Piątek, 24.02.2006, 12:14:11 - NIEPRZECZYTANA »

A jest moze jakis dealer badz hurtownia badz sklep gdzie mozna kupic te czesci do zamontowania wspomagania ale jako nowe-bo jesli zdecydowalbym sie na montaz wspomagania to niechcialbym sie pozniej zabic.
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
Rafal77
Gość



« Odpowiedz #48 - Piątek, 24.02.2006, 21:47:21 - NIEPRZECZYTANA »

Ja kupiłem na szrocie wspomaganie od golfa 3ki ale pasuje tez od polówki ! Na szrotach sprzedaja całe zestawy odrazu do założenia. Ja oddałem dziś do zamontowania wspomaganie, płyn kupiłem zielony za 29 zł 2 litry podobno bedzie przepłukiwał zbiorniczek niewiem czy tak sie robi ale kupiłem dwa.
Zapisane
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #49 - Piątek, 24.02.2006, 22:06:57 - NIEPRZECZYTANA »

czy pojemnosc silnika ma znaczenie podczas doboru czesci do wspomagania ze szrotu?

[ Dodano: 2006-04-23, 15:54 ]
ja mam silnik 1.3 Czy bede mogl zamontowac caly komplet wspomagania z innego silnika? 1.4 2.0 itp itd???
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #50 - Wtorek, 03.11.2009, 23:57:06 - NIEPRZECZYTANA »

może mi ktoś powiedzieć jak spuścić cały olej z układu wspomagania?
Chciałbym wymienić u siebie oliwe bo mam maly wyciek a nie chce mieszać.
Zapisane
JarekF Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jasień
Samochód: (są) 2x A4 B5 '97 - AGR, (były) Ibiza GT '99 - AFN, Cordoba SX '97 - AEE

« Odpowiedz #51 - Środa, 04.11.2009, 11:27:45 - NIEPRZECZYTANA »

kacperix, jeśli u Ciebie budowa jest podobna to powinno pomóc. Ja u siebie w sobotę to przerabiałem. Nie wiem czy całość zeszła ale wlewając nowy weszło ok 850 ml  :P

- podstaw jakąś miskę pod auto  :ok:
- okręć przewód metalowy z góry pompy
- ściągnij opaskę - zsuń wąż z pompy
- okręć nakrętkę zbiorniczka (kolejność wedle uznania  ;D  )

Większość oleju zleci sama ale trzeba mu pomóc kręcąc kierownicą nie za szybko w prawo do oporu - i w lewo (ładnych parę razy  ;)  ). Ściągnij pasek i pokręć sobie ręką pompę w obie strony co by z niej wyleciało wszystko. (wszystko oczywiście na nieuruchomionym silniku  :ninja:   :eye: )
I to na tyle.  Skręcasz wszystko, wlewasz nowy olej, kręcisz na zgaszonym silniku kierownicą jak wcześniej (trochę pobulgocze) i dopiero później odpalasz silnik i nie męczysz na powitanie pompy - niech się wszystko odpowietrzy i pewnie trzebabędzie dolać do odpowiedniego poziomu  ;)
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #52 - Środa, 04.11.2009, 13:58:14 - NIEPRZECZYTANA »

dzięki JarekF,  a u Ciebie widać róznice po wymianie? chodzi lżej?
Zapisane
JarekF Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jasień
Samochód: (są) 2x A4 B5 '97 - AGR, (były) Ibiza GT '99 - AFN, Cordoba SX '97 - AEE

« Odpowiedz #53 - Czwartek, 05.11.2009, 08:32:27 - NIEPRZECZYTANA »

Ja wymieniałem całą pompę przy okazji tak więc różnicę widać  ;)  Nic nie stuka, nic nie hamuje silnika  :-X
Zapisane
chris2233 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba, 95r, 1.6

« Odpowiedz #54 - Poniedziałek, 05.09.2011, 15:59:24 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
czy ktoś z Was demontował już może przewód od wspomagania idący od pompy do... no właśnie gdzie?
Przy cięciu kątówką szpilki rozrusznika niechcący naciąłem ten przewód metalowy i cały płyn wyciekł.
Chcę go wymienić ale nie wiem jak się za niego zabrać.
Wiem, że idzie od pompy ale nie wiem gdzie go się odkręca z drugiej strony?

Chodzi mi o ten przewód, który jest przymocowany do jednej ze śrub od rozrusznika.
Idzie od pompy wspomagania jako metalowy, potem na wysokości rozrusznika łączy się z gumowym, dalej idzie pod akumulatorem i przy ścianie grodziowej znów łączy się z metalowym i znika właśnie gdzieś w okolicach przegrody silnika. I nie wiem właśnie gdzie go tam się odkręca....
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #55 - Poniedziałek, 05.09.2011, 17:07:43 - NIEPRZECZYTANA »

Moze do maglownicy tak?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Ender Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: IBIZA 1.4 2000

« Odpowiedz #56 - Niedziela, 29.07.2012, 22:00:29 - NIEPRZECZYTANA »

Witam forumowiczów.
Potrzebuję porady w sprawie domontowania wspomagania kierownicy do Ibizy mojego ojca. Rocznik 2000, silnik 1,4 60KM wersja Select czyli golas bez wspomaganie. Pytanie - co wymienić/dołożyć, gdzie kupić itd. Numery części mile widziane, wszelkie wskazówki również.

od KYS: Przed zadaniem pytania sprawdź co już jest na forum!
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 30.07.2012, 08:40:53 wysłane przez KYS » Zapisane
szogunwgw Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba 1996, 1400ccm

« Odpowiedz #57 - Środa, 26.06.2013, 09:36:09 - NIEPRZECZYTANA »

Witam Wszystkich jestem nowy na forum. Posiadam od niedawna Cordobe 1,4 z 96 roku nie posiada ona wspomagania mi to nie przeszkadza ale moja kobieta narzeka. Wiem że jako tako da się zamontować wspomaganie. Ale chodzi mi o to czy od jakiegoś golfa czy polo podejdzie ? i jakieś drobne wskazówki dotyczące montażu. Pozdrawiam.

od KYS: Przed zadaniem pytania sprawdź co jest na forum. Polecam przeczytanie regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Środa, 26.06.2013, 09:43:20 wysłane przez KYS » Zapisane
Plewa Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Toruń
Samochód: Seat Ibiza Cupra 2.0 150 KM

« Odpowiedz #58 - Wtorek, 01.04.2014, 13:07:05 - NIEPRZECZYTANA »

Witam nie mam wspomagania w swojej ibizie ;/ Na odpalonym silniku i odkreceniu korka od zbiornika z plynem, plłyn stoi  a chyba powinien być w ruchu?Więc chyba wszystko wskazuje na to , że padła pompa? czy ktos ma inne sugestie?
ewentualnie  jaka pompa by pasowała do mojego modelu z innego auta?
z Góry dzieki za odp:)
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #59 - Środa, 02.04.2014, 06:43:46 - NIEPRZECZYTANA »

Pompa będzie pasować od praktycznie każdego vw z tamtych lat. Co do reszty to pasek na pompie jest? Słychać z niej jakiś hałas przy skręcaniu?
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wspomaganie w Ibizie
Skocz do: