+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Czy "gazownicy" odłączają lambdę?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy "gazownicy" odłączają lambdę?  (Przeczytany 7165 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Shizo
Gość



« Sobota, 22.10.2005, 16:36:13 - NIEPRZECZYTANA »

Czy może się zdarzyć celowe odłączenie sondy lambda przez instalatorów LPG, jeżeli tak to po co?
Zapisane
Kowal 2002 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Leszno k. Błonia (WZ)
Samochód: Skoda Octavia II 1,9 TDI

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 24.10.2005, 08:48:17 - NIEPRZECZYTANA »

Czasem tak robią jak nie mogą wszystkiego dobrze ustawić i silnik wariuje na gazie. Albo odłączają lambdę i komp silnika pracuje w trybie awaryjnym ( także na benzynie ) albo dają "emulator" który udaje sondę lambda tak, żę komp silnika widzi, że wszystko jest OK chociaż tak naprawdę to nie jest. Dosyć łatwo to wykryć przy pomocy VAG-a. Oba przypadki powodują znaczny wzrost spalania, nieprawidłowy skład mieszanki ( może dojśc do wypalenia głowicy ), szybkie uszkodzenie katalizartora no i podwyższoną zawartość wszelkiego rodzaju syfów w spalinach.
O ile się orientuje powyższe przypadki odłączenia sondy są prawnie zabronione.
Zapisane

Była: Silver Cordoba 1.6 8V ALM
Jest: MagicBlack Octavia II 1,9 TDI
Shizo
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 24.10.2005, 14:59:50 - NIEPRZECZYTANA »

tak przypuszczałem niestety.Muszę sie do kolesi przejechać zanim kupię nową sondę. Pewno i tak sie nie przyznają ale chociaz spróbuję. Mój mechanik wykrył przez VAG-a że sonda nie działa ale powiedział że jest zepsuta i trzeba wymienić. Ten emulator sondy to fizycznie jakiś układ - czy można "to" znaleźć???
Zapisane
Kowal 2002 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Leszno k. Błonia (WZ)
Samochód: Skoda Octavia II 1,9 TDI

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 24.10.2005, 15:51:47 - NIEPRZECZYTANA »

Taka niewielka kosteczka z kabelkami, powinna być podpięta gdzieś pomiedzy sondą a kompem auta ( zazwyczaj wpinają to gdzieś blisko sondy na kablu bo dalej to kabelki idą w gubych wiązkach i trudno coś wyłuskać ). A nie działa to znaczy co? daje stałe napięcie bez wzgledu na warunki pracy, czy tylko nie trzyma prawidłowego zakresu pracy, czy całkowicie zero?
Zapisane

Była: Silver Cordoba 1.6 8V ALM
Jest: MagicBlack Octavia II 1,9 TDI
Shizo
Gość



« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 24.10.2005, 17:10:26 - NIEPRZECZYTANA »

dzis już ciemno, nie będę szukał po omacku tej "kostki" - jutro zobaczę
Sonda daje stałe napięcie bez względu na warunki pracy.Nie pamietam na 100% ale wartość była chyba 1V. W piątek i tak idę do mechanika i chyba kupie wczesniej taka sonde: http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=68845112 powinna być git !

[ Dodano: 2005-10-25, 16:25 ]
nie ma zadnej kostki gazownicy nic nie spaprali.okazało sie że sonda działa - na gazie jest ok, na benzynie pokazuje duże nap 1.5V ale wiarygodnie problem tkwi gdzie indziej i załążę nowy wątek TUTAJ JUŻ KONIEC
Zapisane
vendettalub
Gość



« Odpowiedz #5 - Środa, 18.01.2006, 08:35:34 - NIEPRZECZYTANA »

Ja w swoim seacie sonde lambda wymienialem po 60 tys km. koszt w aso okolo 600 zl;) i od tamtej pory przestalem do nich jezdzic pozdrawaim ASO w Lublinie :)
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #6 - Środa, 18.01.2006, 10:41:00 - NIEPRZECZYTANA »

ile  :?:  :?:  :?:  o k...a normalnie shock  :!:  za 100 zl masz sonde jak ta lala i działa tak samo jak ta za 600  :D
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
terrago
Gość



« Odpowiedz #7 - Czwartek, 19.01.2006, 10:14:25 - NIEPRZECZYTANA »

ja mam troszke inny problem z sondą mianowicie z jakies 3 tyd temu rozłączyłem  sonde  (wyjełem wtyczke) a teraz tak ta wtyczka urwała sie gdzies w czasie jazdy (zaglądam wczoraj nie ma !) teraz numer taki sonda była juz wczesniej wymieniana  i kable są innego koloru  niz te co wychodzą z wiązki . Moż mi ktoś powiedziec  jak mam połączyc te kable ?? który z którym ??
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 07.02.2006, 20:02:56 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli chodzi o lambde ja kupiłem rok temu za 120 zł pisało na niej BOSCH ale obok BOSCHA to nawet nigdy nie leżało chyba że w Chinach. Teraz musze kupić nową ale tym razem postawie na NGK są uniwersalne koszt ok 200 zŁ. ale mam nadzieję że na tym pojeżdże. Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Czy "gazownicy" odłączają lambdę?
Skocz do: