+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Przyciemniane szyby
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przyciemniane szyby  (Przeczytany 95641 razy)
0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.
diesel1473
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Białystok

« Poniedziałek, 10.07.2006, 17:07:08 - NIEPRZECZYTANA »

Intereseuje mnie przyciemnie szyb w ibizie 5 drzwiowej , oprócz drzwi przednich. Może ktoś z Was przyciemniał i wie jaki jest koszt tej usługi , oczywiście interesuje mnie przyciemnianie folią a nie piecowe. Może ktos z Białegostoku zna jakis dobry i niedrogi warsztat. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Zapisane
Trzebol Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Trzebol
Samochód: Toledo II, 1.9 TDI

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 10.07.2006, 17:10:59 - NIEPRZECZYTANA »

w profesjonalnym zakladzie dobra  folia 450  bez  przednich szyb dodam ze w krakowie
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 10.07.2006, 17:31:46 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie za calosc chlopaki biora 350 pln folia solaris czy jakos tak  niepamietam dokladnie nazwy
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 10.07.2006, 18:42:18 - NIEPRZECZYTANA »

Trzebol, - dobrze napisał. Ja miałem po znajomościach w zakładzie za 200PLN. Cordoba - łącznie 5 szyb - 1 raz tylna 2 boczne i 2 "trójkąty".
Dodam - że w sezonie letnim ta usługa jest zazwyczaj droższa niz w zimowym.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Trzebol Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Trzebol
Samochód: Toledo II, 1.9 TDI

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 10.07.2006, 19:22:27 - NIEPRZECZYTANA »

w jaworznie znalazlem firme  co bierze 250 jka jest wiecej utek to sposzczaja po 20 zl jescze  ale   nie znam  ich dokladnie nawet niewiem  czy to  fima  czy tak  robia  w garazu jak ktos  che  to przesle na priva num gg do nich


tak apropo przyciemniania szyb ja jakbym przyciemnial to wszystkie a nie tylko  tylnie  autko inaczej  wyglada jak sa wszystkie
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 10.07.2006, 19:49:27 - NIEPRZECZYTANA »

jak masz jakis adres to zapodaj to sprawdze  kto to sciemnia te szybki bo  jestem z jaworzna
Zapisane

4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 10.07.2006, 19:54:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Trzebol"
tak apropo przyciemniania szyb ja jakbym przyciemnial to wszystkie a nie tylko tylnie autko inaczej wyglada jak sa wszystkie

tylko ze za te w przednich drzwiach mozna dowod stracic. ale widzialem w tv jak koles przy policji je zdarl i zachowal dowod, chyba nawet mandatu nie dostal.
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:06:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "4th_horseman"
tylko ze za te w przednich drzwiach mozna dowod stracic

Przepisy zmieniły się i na przednich szybach można mieć folie - jedyny warunek do spełnienia to dostateczny stopień przepuszczalności światła (o ile dobrze pamiętam 70%)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:15:19 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KYS"
jedyny warunek do spełnienia to dostateczny stopień przepuszczalności światła (o ile dobrze pamiętam 70%)
tylko że spełnaija go tylko folie przeźroczyste gdyż fabryczne domieszki filtracyjne do szkła już powodują zbliżenie się do tej granicy, dołożenie do tego folii nawet o minimalnym przyciemnieniu powoduje przekroczenie tej granicy
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #9 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:17:16 - NIEPRZECZYTANA »

Życzę powodzenia do pierwszej kontroli drogowej !!!!!!
Z tego co mi wiadomo - fabryka przyciemnia do 26-27% - wic pozostaje 3% - szkoda kasy.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Trzebol Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Trzebol
Samochód: Toledo II, 1.9 TDI

« Odpowiedz #10 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:26:59 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KYS"
Przepisy zmieniły się i na przednich szybach można mieć folie - jedyny warunek do spełnienia to dostateczny stopień przepuszczalności światła (o ile dobrze pamiętam 70%)
nie chodzi napewno o przednie szyby
 

punchoo i Jobski  macie  racje  ale czyż autko nie jest piekniejsze.,,

tak apropo dla mnie  i dla paru moich znajomych ten przepis  jet troszke idotyczny
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:30:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Jobski"
tylko że spełnaija go tylko folie przeźroczyste gdyż fabryczne domieszki filtracyjne do szkła już powodują zbliżenie się do tej granicy

Nie mówię nie :D
Ale ogólnie można nakleić folie na przednich szybach i być w zgodzie z prawem  :papa:

Przytaczam tylko fakt, że można naklejać folie, ponieważ przez kilka lat jeździłem samochodem z PRZEŹROCZYSTĄ folią na przednich szybach. Policja mnie nie zatrzymywała, ale na badaniu technicznym zawsze ktoś przyczepił się... a co gorsze taki ktoś wcale nie wiedział, że powyższy przepis istnieje...  :zakrecony:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:35:00 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Trzebol"
czyż autko nie jest piekniejsze.
jest sam miałem przyciemnione szyby co widać na focie w profilu, ale jak się jeździ po zmierzchu czyli bardzo często w okresie jesień - wiosna, jest o niepraktyczne i niebezpieczne dlatego też u siebie folię zdjąłem
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
Trzebol Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Trzebol
Samochód: Toledo II, 1.9 TDI

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:43:04 - NIEPRZECZYTANA »

sa  ponoc   folie  ktore jak jest jasno to sie sciemniaja a jak ciemno rozjasniaja ,,a od wewnatrz jest duzo jasniej niz na zewnatrz
Zapisane
LUCAND
Gość



« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 01.10.2007, 10:25:04 - NIEPRZECZYTANA »

No tak, ale ja jestem ciekaw czy to przypadkiem nie jest specjalny rodzaj szkła w szybach czy coś takiego, a nie folia. Może na zasadzie takiej jak w okularach, które się same ściemniają. Kumpel przyciemnia szyby za 10 zł od szybki, ale robi to tylko dla bardzo wąskiego grona znajomych i trzeba sobie wcześniej kupić folię. Wychodzi mu to nawet całkiem nieźle. Jakby ktoś reflektował, to mogę zapytać go, czy zrobiłby wyjątek. W każdym razie efekt jego pracy można zobaczyć na ulicach :-)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Przyciemniane szyby
Skocz do: