+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże zużycie LPG.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duże zużycie LPG.  (Przeczytany 22757 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
mcaris Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Była Cordoba '94, 1.6 ABU jest LEON 00 1.6 AKL

« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 20.07.2009, 16:11:38 - NIEPRZECZYTANA »

Witam od niedawna jestem posiadaczem seat cordoba 1.6 rok 94 zakupiłem ją z instalacją gazową na początku było coś nie tak samochód mulił na gazie mechanior powiedział ze to lambda ok wymienił różnica w jeździe na lpg znaczna ale duże spalanie zostało tzn. zbiornik 33l (głównie jazda po mieście) to ok 190km czy to normalne prosze o pomoc i z góry dziekuje za wszelkie sugestie
Zapisane
Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #16 - Poniedziałek, 20.07.2009, 16:55:45 - NIEPRZECZYTANA »

mcaris zużycie 17l/100km LPG jest stanowczo za wysokie. No chyba, że jeździsz po mieście tylko na 2 biegu, wtedy by się zgadzało.
Wymieniłeś świece i przewody? Podjedź do gazownika niech spróbuje wyregulować. Tankuj tylko dobry gaz np. na stacjach shell lub BP. Omijaj małe stacyjki z tanim gazem.
Porównaj ze spalaniem benzyny.
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #17 - Poniedziałek, 20.07.2009, 18:29:08 - NIEPRZECZYTANA »

Na takim baku powinineś zrobić 270km i nie sądze, żeby to był powód "złego" gazu, a regulacji.
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 20.07.2009, 19:03:08 - NIEPRZECZYTANA »

Na takim baku powinineś zrobić 270km i nie sądze, żeby to był powód "złego" gazu, a regulacji.
Na takim baku powinien przejechać 250-300km, zależne od stylu jazdy.
Zły gaz zwiększa spalanie o 1-3l/100km, świece i przewody to samo, regulacja 2-4l. Stąd może być te 17l/100km.
Jeżdżę na gazie dopiero trzeci rok, ale takie zaobserwowałem zużycie gazu u siebie.
Ps. Sondy lambda nie zawsze trzeba wymieniać. Jak silnik pracuje na gazie podczas badania, to zawsze źle wskazuje. To samo jest zaraz po przełączeniu na benzynę. Wszystko wraca do normy po przejechaniu kilkunastu km. tylko na benzynie.
Dodatkowa rada:
Nie masz sekwencji z opóźnionym przełączeniem na gaz, to co 200-300km przejedź 3-5 km tylko na benzynie na wysokich obrotach. Wzrośnie Ci nieznacznie koszt jazdy, ale zaoszczędzisz na wymianie sondy.
Pozdrawiam
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #19 - Wtorek, 21.07.2009, 06:36:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Jimmy
Zły gaz zwiększa spalanie o 1-3l/100km, świece i przewody to samo, regulacja 2-4l. Stąd może być te 17l/100km.
możesz podać źrodlo tych informacji ? :los:
Zapisane

Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #20 - Wtorek, 21.07.2009, 08:18:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Jimmy
Zły gaz zwiększa spalanie o 1-3l/100km, świece i przewody to samo, regulacja 2-4l. Stąd może być te 17l/100km.
możesz podać źrodlo tych informacji ? :los:
:pala: Przeczytaj uważnie poprzedniego posta.
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #21 - Wtorek, 21.07.2009, 09:20:33 - NIEPRZECZYTANA »

Jimmy i ja i Dura przeczytalismy, ale wytłumacz nam skąd te informację masz? osobiscie sie z nimi nie zgodze, bo po pierwsze co to znaczy dobry gaz, nie jesteś wstanie stwierdzić na której stacji jest dobry, kiedyś była taka akcja sprawdzali gaz i benzyne na wszystkich stacjach i podawali statystyki i nie uwierzysz że właśnie na tych podrzędnych stacjach paliwo było w lepszej formie niż na Statoilu, Orlenie i całej reszcie.
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #22 - Wtorek, 21.07.2009, 13:34:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Jimmy
Jeżdżę na gazie dopiero trzeci rok, ale takie zaobserwowałem zużycie gazu u siebie.
Jakość gazu musisz ocenić sama. Kiedyś zatankowałem na małej stacyjce z oznaczeniem D&D. Na pełnym zbiorniku przejechałem 280km po mieście, bujnięcie auta do 100km zajmowało wieczność, Lukoil odpowiednio 300km, 18s do 100km/h, statoil 310km, 15s do 100, Shell 350km, 12s do 100, BP 350km, 12-13s do 100. Dobry gaz był też na stacjach Jet, ale zastąpili syfem z Lukoil.
Do mojego zbiornika wchodzi 42,27l LPG.
Regulacja - Autko spalało 15l/100km LPG BP po mieście, po regulacji 12.
Świece i przewody - przed wymianą 14l po 12.
Teraz mam takie właśnie spalanie miasto 11-13 zależnie czy jeżdżę ekonomicznie, czy agresywnie. Przy tak zwanych miejskich wyścigach od świateł do świateł nawet 16l. (tak jeździłem tylko kilka dni dla sprawdzenia co niektórzy w tym widzą. Jak dla mnie to zabawa dla  :los: ) Cykl mieszany 9-10. Trasa 7-8l.
Satysfakcjonująca odpowiedź? Jeszcze jakieś pytania?
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #23 - Wtorek, 21.07.2009, 14:11:12 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam nową instalację staga 4 sekwencję, tankuje na jednej jedynej stacji, podrzędnej nie firmowej, po miescie pali mi 10litrów, w trasie na próbowałam, mam butle 34litry i na niej robie 270 km, mi to odpowiada, choć podjade i wyreguluje jeszcze torchę, stacji też nie zamieniam zmieniac, bo wiem co tankuje a nie tam gdzie popadnie.
Spadku mocy nie zauważyłam i nie mialam takich problemów jak Ty , bynajmniej nie zamierzam mieć. Gratuluję i pozdrawiam.
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #24 - Wtorek, 21.07.2009, 15:32:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Doosia
podrzędnej nie firmowej, po miescie pali mi 10litrów, w trasie na próbowałam, mam butle 34litry i na niej robie 270 km, mi to odpowiada, choć podjade i wyreguluje jeszcze torchę, stacji też nie zamieniam zmieniac, bo wiem co tankuje a nie tam gdzie popadnie.
Nigdy nie byłem asem z matmy, ale wg. Twoich danych, to spalanie masz na poziomie 12,5l/100km.
W Łodzi niestety nie spotkałem dobrej małej stacji. Jakbym znalazł, to nie tankowałbym na BP lub Shellu. Może powinienem przeprowadzić się do Krakowa, żeby tankować dobry gaz na małych stacjach.?.
Ile już jeździsz z tą instalacją miesiąc, dwa? Sprawdź za 3 lata.
Gratuluję dobrej stacji i instalacji. Pozdrawiam
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #25 - Wtorek, 21.07.2009, 17:31:46 - NIEPRZECZYTANA »

Jimmy, Lukoil bierze gaz z BP, podobnie jak krakowskie Arge, więc... Ja mam złe doświadczenia z BP i od dłuższego czasu nie tankuję na tych stacjach. U mnie spalanie waha się pomiędzy 10 a 14 litrów. Wszystko wina rozwalonego kata.
Zapisane
Jimmy Mężczyzna
I like it
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Toledo '99, 1.6 SR+gaz, 100KM

« Odpowiedz #26 - Wtorek, 21.07.2009, 18:06:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: aboz
Jimmy, Lukoil bierze gaz z BP, podobnie jak krakowskie Arge, więc... Ja mam złe doświadczenia z BP i od dłuższego czasu nie tankuję na tych stacjach.
W Łodzi dostawcą gazu dla Lukoilu jest SAGA, tak jak dla większości małych stacyjek, a nie BP. BP dostarczał gaz dla Jeta. Ja sprawdzałem gaz z każdej firmy i najlepiej oceniam Shella, potem BP. Najgorzej SAGA, D&D, Petrochemia.
Zapisane

"Chodzenie do kościoła sprawia, że jesteś katolikiem tak samo jak spanie w garażu sprawia, że jesteś mechanikiem."
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #27 - Wtorek, 21.07.2009, 22:05:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Jimmy
Nigdy nie byłem asem z matmy, ale wg. Twoich danych, to spalanie masz na poziomie 12,5l/100km

I nie jesteś, bo do butli mi wchodzi, szczególnie  okresie letnim jakieś 26 litrów,skoro masz takie doświadczenie to wiedziec powinineś że nie da sie zatankować maxa.
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #28 - Wtorek, 21.07.2009, 22:49:01 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Doosia
nie da sie zatankować maxa.
Da się, da.
Zapisane
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 21.07.2009, 22:51:54 - NIEPRZECZYTANA »

Mnie w gazowni mówili co innego....
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże zużycie LPG.
Skocz do: