+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże spalanie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duże spalanie  (Przeczytany 137360 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #105 - Wtorek, 30.03.2010, 20:50:11 - NIEPRZECZYTANA »

raby z całym szacunkiem ale auto mam od 2 miesiecy a przez 1.5 stoi na podworku wiec chyba za duzo w nim nie zepsulem  :o  To że silnik jest niesprawny to ciezko nie zauwazyc ale myslalem ze ktos doradzi mi cos wiecej niz tylko
Cytat: benelli
ja bym się z tym udał do jakiegoś mechanika
,
tyle to ja w gruncie zeczy wiedzialem zanim tu zawitalem... zawiezc auto do mechanika i czekac na rachunek to moze kazdy i nie trzeba sie o to pytac znawców ale widze ze innej rady nie ma... hamulce zrobilem sam (przed chwilą skończyłem  :huh: )wiec myslalem ze z silnikiem moze tez sie tak da, chociaz częściowo coś we własnym zakresie... wczoraj przez przypadek odkrylem kolejny defekt a mianowicie paliwo w oleju i to sporo :'(

Cytat: benelli
Z Twojego tonu wnioskuje, że w ogóle nie chcesz uzyskać pomocy, bo każdą radę wyśmiewasz

Broń Boże wyśmiewam. Poprostu sprawdzam przy każdej okazji czy ktoś napisał cos pomocnego, opisałem wszystkie znane mi niepokojące objawy występujące w moim aucie ktore według mnie mogly by wpłynąć na zuzycie paliwa a wciąż widze tylko posty typu
Cytat: raby
wez sie za silnik


Cytat: marmax3
Zadbaj o te kilka spraw, które wymieniłeś

Cenie za to sobie rady typu

Cytat: raby
lambda sprawdzona?
zdejmij obudowe f. powietrza i zobacz na odpalonym czy regulator cisnienia paliwa nie puszcza
taka blaszka na 3 sruby (tylko czy aex to ma to nie wiem) abu mial :-\

Cytat: raby
:pub:  :pub:  :pub:
ponieważ wnoszą one pomocne informacje na forum...

Panowie, może to głupio zabrzmi ale ja sie wam nie chwale tylko żale i proszę o rady ale konkretne bo to że mam się wziąc za silnik to już wiem. Wiem że to nie koncert życzeń ale bardziej konkretnie bym prosił.... :ok:

W gruncie żeczy to jutro po pracy bede odpowietrzal hemple i na hol i do mechanika na przesłuchanie, ale mimo to naprawde wielkie dzieki za info dot. wymiany linki ręcznego, kólka się teraz kręcą aż miło :ok:  :ok:  :ok:

Aha i jeszcze tak w woli ścisłości

Cytat: benelli
Ja Cię nie kumam. Jednym samochodem boisz się hamulców używać, żeby spalanie nie wzrosło o pół litra, a w Ibizie 2 litry Ci nie robią różnicy

po 1. primo nie napisałem że sie boje, i nie żeby nie wzrosło o 0.5 litra, wyraźnie napisałem że przy dynamicznej jeździe spalanie oscyluje w granicach 11l a min. to 7-8l wiec rachunek jest prosty nie pól a 4, a to 8 razy wiecej  :nonono:  po 2. primo wcale nie narzekam na spalanie auta którym teraz jeżdże, po 3. primo, ultimo co za różnica czy 25l czy 22l, chciałbyś go tankować? :-\  Podałem te dane tylko dla przykładu.

Cytat: benelli
skoro przez 15 min Ci 5 l na postoju spalił to raczej nie wina hamulców..

czytając to zdanie widać ze nie przeczytaleś nawet jednego mojego posta w calosci a swoje wnioski wysnułeś chyba z google :rotfl:  :rotfl:

Cytat: S09
mi przy ekonomicznej jeździe (do 3,5 tys obr, na odcinkach 4-5 km) 1.4 8V 60KM pali 13,7-14 litrów


no i wkońcu ktoś tu podaje jakieś realne wyniki (no może te faktycznie ciutke za wysokie) a nie opowieści z krainy latających siekier typu "mój to pali 8l w mieście ale to tylko jak mu ostro pocisne, to chyba jest za dużo :'(  :'( "

Najważniejsze że jest wkońcu światełko w tunelu i ibiza prawdopodobnie niedługo bedzie jeżdzić bez linki holowniczej :ok:  :ok:

Pozdro wszystkim i dzięki jeszcze raz... :pub:  :pub:


od KYS: Po raz kolejny - hamulce pisze się przez "H"
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30.03.2010, 21:15:14 wysłane przez KYS » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #106 - Wtorek, 30.03.2010, 21:23:00 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
raby z całym szacunkiem ale auto mam od 2 miesiecy a przez 1.5 stoi na podworku wiec chyba za duzo w nim nie zepsulem  :o
nie napisalem ze cos zepsules ale mogles kupic w stanie rozkladu
Cytat: szymcio405
wczoraj przez przypadek odkrylem kolejny defekt a mianowicie paliwo w oleju i to sporo :'(
wszystko wskazuje ze masz silnik na wykonczeniu
moja propozycja to pozbyc sie samochodu :-X
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #107 - Sobota, 03.04.2010, 00:05:37 - NIEPRZECZYTANA »

auto faktycznie na wykonczeniu niestety :'(  :'(  no ale cena była relatywnie niska, przynajmniej tak mi sie wydaje ale ciezko teraz bedzie sprzedac takiego fanta a mnie tak bardziej zalezy na czasie, auto kupilem z zalozeniem takim zeby nim jezdzic aczkolwiek gdy juz bedzie jezdzil jak nalezy to i tak go pewnie popchne, i poszukam coś starszego ale w dieslu... a co do silnika to nawet przy wymianie na inny to moje koszta i tak nie bedą wysokie w porównaniu do kosztów kupna sprawnego egzamplarza z tego rocznika i z tym wyposarzeniem co mój... w najgorszym wypadku wymiana silnika to 3 dni roboty i koszt około 1000 zł w moim przypadku poniewaz mam zaufanego mechanika ktory posiada akurat taki silnik na stanie i gwarancje daje... przyczyną paliwa w oleju mogą być pękniete pierścienie co by się zgadzało ponieważ auto nie pali na jeden cylinder, jest jeszcze drugie wyjaśnienie - uszkodzona uszczelka pod głowicą ale co do drugiego wariantu nie jestem pewien bo z doświadczenia wiem że jezeli uszczelka jest uszkodzona to raczej olej spala sie z paliwem i oleju ubywab a nie przybywa jak to ma miejsce u mnie... no cóż, nikt nie mówił że bedzie łatwo... :evil:  :evil:

pozdrawiam :pub:  :pub:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #108 - Sobota, 03.04.2010, 12:09:25 - NIEPRZECZYTANA »

uszczelka nie jest powodem nie palenia na 1 gar a brak kompresji
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #109 - Sobota, 03.04.2010, 13:31:46 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
Cytat: S09
mi przy ekonomicznej jeździe (do 3,5 tys obr, na odcinkach 4-5 km) 1.4 8V 60KM pali 13,7-14 litrów

Nie potrafię się z tym zgodzić. Żebym nie wiem jak próbował, to teraz, kiedy zrobiło się cieplej nie potrafię dojść do 9l/100. Ostatnio zrobiłem 300km trasy, w dużym ruchu, często wyprzedzałem cisnąc do 120km/h na 4tym biegu. Prędkości w zakresie 120-140 i średnie oscyluje mi około 7l/100km. To naprawde ekonomiczny silnik, pod warunkiem, że jest zadbany (to moge o swoim śmiało powiedzieć). Również inne elementy typu układ hamulcowy a nawet ciśnienie w oponach ma znaczenie. Życzę szybkiej lokalizacji usterki.
Pozdr.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #110 - Niedziela, 04.04.2010, 01:03:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mac456x9
Nie potrafię się z tym zgodzić.
zgadzam sie z tym ze nie potrafisz sie zgodzic :P
silnik jest zajechany wiec nie ma sie co dziwic :-X
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #111 - Niedziela, 04.04.2010, 22:08:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
uszczelka nie jest powodem nie palenia na 1 gar a brak kompresji

jezeli uszczelka pod głowicą jest przerwana to mamy brak kompresji a żeby auto paliło na wszystkie gary to potrzebne jest ciśnienie w komorze spalania a jeżeli go nie ma no to nie ma spalania proste nie :-X  Mam 19 lat, nie jestem mechanikiem, a seat to moje pierwsze auto w życiu ale tyle wiem... wiec nie widze sensu wypowiedzi jeżeli nie znasz podstaw...

Cytat: raby
silnik jest zajechany wiec nie ma sie co dziwic :-X

długo to trwało zanim doszedłeś do tego wniosku? :o  ale co tam ważne że moderator sie udziela non stop a i tak nikt nic nie wie poza tym że silnik jest "zepsuty" :ok: to wszystko wyjaśnia, do prawdy fachowa opinia na temat usterki :rotfl:

Wesołego jajka :pub:  :pub:
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #112 - Poniedziałek, 05.04.2010, 00:20:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
Mam 19 lat, nie jestem mechanikiem, a seat to moje pierwsze auto w życiu ale tyle wiem... wiec nie widze sensu wypowiedzi jeżeli nie znasz podstaw...
Szkoda, ze nie wykazałeś się "znajomością podstaw" przy sprawdzaniu tego samochodu przed zakupem...
Skoro znasz się na mechanice, to nie pasuję mi, że kupiłeś taki szmelc - chwila nieuwagi :?:

Twój problem zupełnie nie pasuje do tego wątku. U Ciebie nie występuje problem z dużym spalaniem, tylko z silnikiem do generalnego remontu lub wymiany.
Jeżeli chcesz uzyskać pomoc to opisz dokładnie co i jak z silnikiem, co było robione i sprawdzane.

W Twoich wypowiedziach za dużo jest wyśmiewania a za mało konkretów :!:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #113 - Poniedziałek, 05.04.2010, 15:03:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
jezeli uszczelka pod głowicą jest przerwana to mamy brak kompresji a żeby auto paliło na wszystkie gary to potrzebne jest ciśnienie w komorze spalania a jeżeli go nie ma no to nie ma spalania proste nie :-X
Cytat: raby
uszczelka nie jest powodem nie palenia na 1 gar a brak kompresji
Cytat: szymcio405
Mam 19 lat, nie jestem mechanikiem, a seat to moje pierwsze auto w życiu
Dlatego polecałbym więcej pokory, bo zamiast otrzymać pomoc, pożegnasz się z tym forum szybciej niż Ci się wydaje. Zwłaszcza po komentarzach typu:
Cytat: szymcio405
długo to trwało zanim doszedłeś do tego wniosku? :o  ale co tam ważne że moderator sie udziela non stop a i tak nikt nic nie wie poza tym że silnik jest "zepsuty" :ok: to wszystko wyjaśnia, do prawdy fachowa opinia na temat usterki :rotfl:
Zapisane
CR7 Mężczyzna
<<<<GReddy>>>>
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Konary/Częstochowa
Samochód: Seat Ibiza 1,4 98 r.

« Odpowiedz #114 - Poniedziałek, 11.10.2010, 15:01:07 - NIEPRZECZYTANA »

witam mam Ibize 1.4 60Km wychodzi mi ze pali mi 7.3 - 7.5. jesli to wazne to opony mam 195/50 R 15 i wydaje mi sie ze duzo jak na 1.4 mi pali. Z waszych opisow wodac ze wam mniej pala?? co moze byc nie tak?? pozdro


od KYS: Zadawaj pytania w odpowiednim tematach!
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 11.10.2010, 15:25:29 wysłane przez KYS » Zapisane

CR7
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #115 - Poniedziałek, 11.10.2010, 19:15:24 - NIEPRZECZYTANA »

w jakich warunkach ?
Jak w mieście to na kolanach do Częstochowy i dziękuj :) a jak w trasie to może i fakt, troche duże, ale mi cordoba spalała około 6,5 w trasie przy hamowaniu silnikiem i jeździe do 130km/h.

/sorry, nie zauważyłem że jesteś z Częstochowy  :-X
Zapisane
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #116 - Poniedziałek, 11.10.2010, 20:28:07 - NIEPRZECZYTANA »

witam mam Ibize 1.4 60Km wychodzi mi ze pali mi 7.3 - 7.5. jesli to wazne to opony mam 195/50 R 15 i wydaje mi sie ze duzo jak na 1.4 mi pali. Z waszych opisow wodac ze wam mniej pala?? co moze byc nie tak?? pozdro
Dobrze Ci pali. nie płacz.
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
leon_k11 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon / 2007 / 2.0

« Odpowiedz #117 - Piątek, 15.10.2010, 14:56:45 - NIEPRZECZYTANA »

W moim Leonie przy motorze 2.0 spali mi na trasie ok. 9-10 l lpg, w mieście jakieś 14 łyka. Depczę mocno po gazie, na trasie do 180 km/h jeżdżę jak mam gdzie. Nie wiem czy to dobrze, ale w mieście mógłby spalić mi mniej, bo najwięcej właśnie jeżdżę w zatłoczonym mieście. Wam ile Pali Leon gazu? I jaki silnik macie.
Zapisane

Seat Leon 1.9 TDI 2001r.
Seat Leon FR 2.0 TDI 2007r.
Tokarki i frezarki najtaniej na rynku.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #118 - Piątek, 15.10.2010, 17:26:54 - NIEPRZECZYTANA »

co to za leon z silnikiem 2.0 ? :o
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
leon_k11 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon / 2007 / 2.0

« Odpowiedz #119 - Sobota, 16.10.2010, 09:07:33 - NIEPRZECZYTANA »

W tym poście pisałem o Seacie Leonie FR 2.0 TDI 170 kucy z 07r.
Mam też drugiego leonika, 1.9 tdi.
Sory za nieścisłości. Jestem nowy i próbuję się do otoczenia przypasować. Za niedługo wrzucę zdjęcia obu Leonów.

Ps. Aha, o to chodzi.. rąbłem się w profilu...
Zapisane

Seat Leon 1.9 TDI 2001r.
Seat Leon FR 2.0 TDI 2007r.
Tokarki i frezarki najtaniej na rynku.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże spalanie
Skocz do: